Uyanışın Hakikatleriyle nasıl tanıştım? Kısaca nasıl uyandım

3nokta

Re: Uyanışın Hakikatleriyle nasıl tanıştım? Kısaca nasıl uyandım

Mesaj gönderen 3nokta »

Yesevi yazdı:Meşhedi313 arkadaşım bir Azeri(Bu kavramı pek sevmiyorum uzunda olsa Azerbaycanlı demek gerekir.Ama Türkiye`de yaşayanlara Azerbaycanlı demek abes olur.) kökenli bir Caferi olarak üstelik çocugunu İmam-Hatibe yolluyacak kadar bilinçli bir ailede yetişmiş biri olarak kendizi Anadolu Alevileri diye bilinen topluluğa yakın hissetmeniz çok ilginç.Yaşadığınız şehrin Sosya-Kültürel yapısıyla ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum.
Can benim Azeri kökenli olduğumu hangi ifademden anladın. Ben öyle bir şey yazdığımı hatırlamıyorum. Ben Azeri değilim. Zazayım. Dersimliyim. Aleviyim.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Benim bir önerim olacak özel bir bölüm acilarak özel bir baslikla, Arkadaslarimzin yazilari oraya tasinir ve O, bölgeye yazan arkadaslarin yazilari onyalamali olmasini öneriyorum, böylece araya limon SIKAN kisilerde engelenir ,ve yazilarin özeligide böylelikle korunmus olur.
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Yesevi

Mesaj gönderen Yesevi »

meshedi313 yazdı:
Yesevi yazdı:Meşhedi313 arkadaşım bir Azeri(Bu kavramı pek sevmiyorum uzunda olsa Azerbaycanlı demek gerekir.Ama Türkiye`de yaşayanlara Azerbaycanlı demek abes olur.) kökenli bir Caferi olarak üstelik çocugunu İmam-Hatibe yolluyacak kadar bilinçli bir ailede yetişmiş biri olarak kendizi Anadolu Alevileri diye bilinen topluluğa yakın hissetmeniz çok ilginç.Yaşadığınız şehrin Sosya-Kültürel yapısıyla ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum.
Can benim Azeri kökenli olduğumu hangi ifademden anladın. Ben öyle bir şey yazdığımı hatırlamıyorum. Ben Azeri değilim. Zazayım. Dersimliyim. Aleviyim.
"Dersimli" bir aile çocuğunu hiç İmam hatip`e yollarmıymış. Hadi Sünnileşmiş olsa belki ama...?

Ben böyle bir hata yapmamalıydım.Bu yüzden kendimi cezalandırmak için bir daha "Yesevi" mahlasını kullanarak bu siteye girmeyeceğim.Uygun bir zamanda başka bir mahlasla üye olup yazılarıma devam edeceğim.
Ayrıca Meşhedi313 kardeşim Zeynebiye Propaganda Merkezinin "Ermenistan`a Sınır Açılmasın!" adlı bildirisini bu sitede yazıp yayınladığın için teşekkür ederim.Allah(C.C.) razı olsun.Allaha emanet olun...
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

ali muhsin yazdı:Benim bir önerim olacak özel bir bölüm acilarak özel bir baslikla, Arkadaslarimzin yazilari oraya tasinir ve O, bölgeye yazan arkadaslarin yazilari onyalamali olmasini öneriyorum, böylece araya limon SIKAN kisilerde engelenir ,ve yazilarin özeligide böylelikle korunmus olur.
Destekliyorum. Bu başlıktaki limon mesajlarını taşıdım zaten. meçhulle ilgili yazmak için Eleşitiri başlığına tıklatın.
. . .
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

ne mutlu ehli beyt a.s fıkhında olanlara :lol:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Yesevi yazdı:
meshedi313 yazdı:
"Dersimli" bir aile çocuğunu hiç İmam hatip`e yollarmıymış. Hadi Sünnileşmiş olsa belki ama...?

Ben böyle bir hata yapmamalıydım.Bu yüzden kendimi cezalandırmak için bir daha "Yesevi" mahlasını kullanarak bu siteye girmeyeceğim.Uygun bir zamanda başka bir mahlasla üye olup yazılarıma devam edeceğim.
Ayrıca Meşhedi313 kardeşim Zeynebiye Propaganda Merkezinin "Ermenistan`a Sınır Açılmasın!" adlı bildirisini bu sitede yazıp yayınladığın için teşekkür ederim.Allah(C.C.) razı olsun.Allaha emanet olun...
Babam hamd olsun sunnileşmemişti. Beni sadece oraya Kuranı ve Arapçayı öğrenmem için yollamıştı. Orada olmasaydım belki öz yolumu şimdiki kadar bilmiyor olurdum.
ermenistan meselesi için rica ederim.
kendini neden cezalandıracağını anlamadım???????????????
. . .
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

meshedi313 yazdı:
ali muhsin yazdı:Benim bir önerim olacak özel bir bölüm acilarak özel bir baslikla, Arkadaslarimzin yazilari oraya tasinir ve O, bölgeye yazan arkadaslarin yazilari onyalamali olmasini öneriyorum, böylece araya limon SIKAN kisilerde engelenir ,ve yazilarin özeligide böylelikle korunmus olur.
Destekliyorum. Bu başlıktaki limon mesajlarını taşıdım zaten. meçhulle ilgili yazmak için Eleşitiri başlığına tıklatın.
Değerli admin arkadaş bu yazdıklarımızı görmedi sanırım.
. . .
muhtar_sakafi

Re: Uyanışın Hakikatleriyle nasıl tanıştım? Kısaca nasıl uya

Mesaj gönderen muhtar_sakafi »

selam aleykum.
gercekten internetin buyuk katkisi vardi benim icin, halada vardir.
yazilanlari okurken kendi yasantimdan ozelliklerde gordum..
evet vesileler bizi birseylere yoneltti,
gencligimiz temizligimiz saf ve dogru olani aramaya itti bizleri. birazda aklederek bazi atalar dinini sorguladiysak Alemlerin sahibinin hidayetiyle koyulduk yola.
dilerim ki hikayemizin noktasi mahser gunu amel defteri "sag" elimize verilerek guzel bir sekilde konulur.
unutmayalim kardeslerim hikayemiz bitmedi bizim. mizahi olarak diyeyim insallah level atladik :) yine unutmamak gerekirki buyuk cihad her daim surer.

dostlarla karsilasmak umidiyle..
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

muhtar_sakafi yazdı:. birazda aklederek bazi atalar dinini sorguladiysak Alemlerin sahibinin hidayetiyle koyulduk yola.
..
ata dinini sorgulamak sır burada işte
beyazgül12

Mesaj gönderen beyazgül12 »

Çok güzel bir başlık ve çok güzel bir yazı Teşekürler...İnsan bir an kendini aynı Muhammet TİCANİ gibi hissediyor,okuyunca.Allah razı olsun .Şimdi buraya yazmadan olur mu? Yazılacak şeylerin yazılması gerekiyor sa...

Daha ilkokul yıllarında iken köyde festival olmuştu.Mahsuni gelmişti aynı zamanda bir kaç tane de Bektaşi Babası gelmişti bizim köye Mahsuninin onları tanıdığını babamlar konuşurken duymuştum.Bizim evde misafir olmuşlardı eşiyle birlikte bize bir sürü kitap getirmişlerdi.ben çok küçüktüm o zamanlar bu kitapların gelmesiyle bizim düşüncelerimiz hep değişti zaten Alevilikle ilgili birşey bilmiyorduk.Biz onları bizim köye geldikten sonra ermiş keramet sahibi kişiler olarak bildik.Çünkü kitaplarında hep ermişlikten marifet yolundan nasıl ermiş olunur bahsediyordu.Biz Aleviydik ama Alevilikle ilgili bildiğimiz tek şey Kerbelaydı İmam Hüseyn di İmam Ali ydi yani sadece isimleri.Kerbelayı okuduğumuz kitaplarda ayrıntılı değildi.Ben kendimi bildim bileli bizim köyde cem fazla yapılmaz senede bir kaç defa.mesela bazı köylerde her Perşembe günü yapılır.Ben çocukken hatırlıyorum babaannem eve başka bir erkek gelse sadece gözleri görünecek şekilde yüzünü kapatırdı.Çocuklar hariç bütün kadınların başı kapalıydı.Mesala benim annemde kapalıdır.Ama kimse bana bu konuda baskı yapmadı ve serbest bıraktı bilgi vermedi.Bizim Kur an ı kerimi miz yoktu ki Her söyleneni Alevilik sanıyorduk köyde yaşıyorduk.Neyse o kitaplar bize bırakılmıştı.Diğerleri de festivalde satılmaya çalışılmış.Daha bir kaç sene öncesine kadar ben Bektaşiliği Alevilik sanıyordum.Zaten yıllar ca da bektaşi kitapları okuduk.Bu kitapları ben o zamanlar bir iki defa okudum ve o zamandan bu zamana sekiz ay öncesinde okudum ve sinirlenip yırtıp çöpe attım.

“Hikaye, Kıssa ve Nükteler” sayfasına dön