Bektaşilerin Önderleri, Pirleri!!!

Musa Özateş

Re: Bektaşilerin Önderleri, Pirleri!!!

Mesaj gönderen Musa Özateş »

HamCan yazdı: Bizler "İmam Cafer-i Sadık Buyruğu"muza ve "Kuran = cümle Allah dost-veli-eren-evliyalarımız"ın sözleri, deyişleri, nefesleri, duvaz-imamları, hayat/yaşantıları, öğretilerine tabiyiz!

siz bektaşilere içinizdeki sebatayistlere masonlara hiç karışmıyoruz
istediğiniz yoldan gidin uğurlar olsun
amma
biz aleviler artık sizinle değiliz bunu kafanıza sokun yeter
aleviyim diyen halk artık sizi yavaş yavaşta olsa tanımaya başladı
sizin dininiz sizin
bizimki bizim
HamCan

Mesaj gönderen HamCan »

Musa Özateş yazdı:Zaten Kurana inanmıyoruz diyemezsiniz bunu derseniz kimsenin sizi ciddiye almayacağını zaten bilirsiniz
ama bunu sinsice diyorsunuz yukarıdaki yazdıkların bu anlama geliyor tıpkı diğer konularda yaptığınız gibi işiniz gücünüz sinsilik ama arkadaşlarında dediği gibi belki bektaşi sitelerinde taktir toplayabilirsiniz ama burada gülünç durumdasınız
Sevgili can,

Sizin bile anlayabilmeniz için biraz daha yazmaya çalışacağım. İnanmak zorunda değilsiniz ama inşallah faydası olur yine de:
* Evvela, “Kuran”a inanmayan kafirdir! Peşinen söylemiş olalım! En baştan yazmış olalım!
* Ancak, “Meal ≠ Kuran” canlar. Bunu da biliniz! Yandaki ifadede “≠” sembolü “eşit değildir” demektir! Yani, “meal” ile “Kuran” aynı şey değildir canlar! Meal, hiçbir zaman “gerçek/hakiki” Kuran’a eşit değildir! Meal, sadece çeviren kişinin “Kuran”dan anladığıdır! Bu, “gerçek/hakiki Kuran” onun anladığı gibi olmayabilir anlamına da gelmektedir! Bu konuya çok dikkat ediniz lütfen! Bilginiz, haberiniz olsun! Ne yazık ki, biz anadili Arapça olmayanlar “Kuran”ı anlayabilmek için “Kuran”ın meallerine, tefsirlerine ihtiyacımız var! Bu meal, tefsirleri okumayın demiyoruz ama bunların “gerçek/hakiki” Kuran olmadığını da çok iyi bilin diyoruz! Bu meal, tefsirler sadece ve sadece yazarının “Kuran”dan anladığıdır!
Çok güvenilir kimselerin meal, tefsirlerini okumaya gayret gösteriniz!
* Biliyorsunuzdur, her mezhebin, tarikatın, cemaatin, vs. kendine ait Kuran mealleri var! Öyle ki, bunlardan biri bir diğerinin Kuran mealini kullanmıyor, güvenmiyor zaten! Bilenler bilir! İnanıyorum ki şu an demek istediklerimi apaçık anlayanlar hatta bizzat işin içinde olanlar vardır! Ben fakir sadece bilmeyenler için bu gerçeği de paylaşıyorum! “Sünni/Vahhabi/Harici, vs.”lerin (bir sürü) kendi mealleri var! “Şii/Caferi, vs.”lerin yine kendi mealleri var! Piyasaya bir bakınız, bir sürü Kuran meali var! Hatta, birbirlerini yalanlayanları, vs. bile duymuşsunuzdur belki! Hatta, kimsenin günahını almak istemeyiz ama, zamanında siyasi görüşlerine göre Kuran mealleri yazanlar bile olmuş! Bilenler bilir canlar, haberiniz olsun! Bizden uyarması! Gerisi size kalmış!
* “Kuran = yüce Allah’ın sözü”dür canlar! Kusursuz, mükemmeldir! Bakınız, bunu hiç çekinmeden, rahatlıkla söyleyebiliyorum ve yazabiliyorum! İnanıyorum ki sizlerin de itirazınız olmaz! Peki aynı şeyi “meal”ler için de diyebilir miyiz, diyebilir misiniz canlar? İçinizde “Meal = yüce Allah’ın sözü”dür; kusursuzdur, mükemmeldir! diyenler varsa Allah rızası için yazsınlar da görelim! Kimler onlar? Ve, Allah rızası için soruyorum: Lütfen bana “100% kusursuz, mükemmel, tartışılmaz” bir “Kuran meali” tavsiye ediniz, söyleyiniz! Gerçekten soruyorum, çok rica ediyorum, ve bekliyorum! Lütfen yazınız!
* “Kuran = yüce Allah’ın sözü” dışında hiçbir insan yapımı/yazımı meal, kitap, söz, eser, vs. “100% kusursuz, mükemmel, tartışılmaz” değildir canlar! Allah rızası için soruyorum: Bana “100% kusursuz, mükemmel, tartışılmaz” bir “meal” ismi yazınız! Bana “100% kusursuz, mükemmel, tartışılmaz” bir insanoğlu “hadis kitabı” ismi yazınız! Bana “100% kusursuz, mükemmel, tartışılmaz” bir insanoğlu yazımı “dini kitap” ismi yazınız! Kısaca, bana “100% kusursuz, mükemmel, tartışılmaz” birkaç “kitap” ismi yazınız da okuyayım onları! Bekliyorum, lütfen çok rica ediyorum, yazınız!
* Biz Anadolu Alevilerinin inancında ise “Kuran = Ehlibeyt = 12 İmam = yol/bel evlatları olan Allah dost-veli-eren-evliyalarımız”dır. Dolayısıyla, biz Anadolu Alevileri “Allah dost-veli-eren-evliyalarımız”ın sözlerini, deyiş/nefes, düvaz imamlarını, yaşantılarını, öğretilerini “Kuran”ın “meal”i ve “uygulama”sı kabul etmekteyiz! Lütfen çok dikkat ediniz kabul ettiklerimiz “Allah dost-veli-eren-evliyalarımız”dır, sözleri, deyiş/nefes, düvaz imamları, yaşantıları, öğretileridir! Ve bizler gibi “Allah dost-veli-eren-evliyaları”na inancı olanlar bu inancımızı pek yadırgamasalar gerektir! Ayrıca, diyoruz ki bizim inancımız da işte böyle! Kimseyi inanmaya da zorlamıyoruz, isteyen inanır, istemeyen inanmaz canlar! Ama ne olur sizler de bizlere ve inancımıza da saygılı olun, dil uzatmayın, ilişmeyin!

Dolayısıyla, “Kuran”a inanmıyoruz demedik can! Çok dikkat ediniz lütfen, yine söylüyorum, tekrar yazıyorum: Bizler, “Kuran”ın “Sünni/Vahhabi/Harici, Şii/Caferi, vs.” meal/çeviri/anlam/yorumları, tefsirlerine inanmıyoruz, güvenmiyoruz! Sizlerin diğer kaynaklarınıza da inanmıyoruz, güvenmiyoruz! Ama yine de varsa “100% kusursuz, mükemmel, tartışılmaz” kaynaklarınız lütfen yazınız da okuyalım!
Musa Özateş yazdı:bunun adına kıvırmak diyoruz soyut genel ifadelerle anlatmak somut bir kitaba dayanmadan aynı sahabem gökteki yıldızlar gibidir uydurmasında emevilerin yaptığı türden bir sinsilik
Canlar okumak isteyenler için 3 “somut” kitap ismi de veriyorum:
* Kuran'ı Kerim Manzum Meali ve Tefsir Özeti, Adil Ali Atalay Vaktidolu, Can Yayınları (Ali Adil Atalay)
* İmam Cafer-i Sadık Buyruğu, Adil Ali Atalay Vaktidolu, Can Yayınları (Ali Adil Atalay)
* Osmanlı Gizli Tarihinde Pir Sultan Abdal ve Bütün Deyişleri, Ali Haydar Avcı, Nokta Yayınları
* …
İşte Anadolu Alevilerinin yazdıkları 3 Anadolu Alevisi kitabı/kaynağı! İnanmak, güvenmek zorunda değilsiniz!
Musa Özateş yazdı:osmanlının sahte belgeleriyle binlerce soysuzu seyyit ilan ederken bile hiç utanmıyorsunuz
Dilinize sahip olun can! Şüphesiz, “sahte” seyyidler de vardır ama cümlelerinizi doğru yazınız yine de! Hepsini kapsayacak şekilde yazmayın, tabii amacınız bu değilse eğer! Ya o laf attıklarınızın hepsi de ya da bir kısmı “gerçek” seyyid iseler haliniz ne olacak! “Soysuz” sözünüz size geri dönmesin sonra! Evlad-ı Resul’e kimler “soysuz” der! Düşünün bakalım!

Kimsenin günahını almak istemeyiz ama yüce Allah bilir ya çok büyük bir olasılıkla o “sahte” seyitler dedikleriniz asıl Evlad-ı Resul’e “soysuz” diyenlerin önderleridir!

Sizlerin de, haliniz ortada can! Her nereden besleniyorsanız ağzınız çok bozuk, eliniz çok bozuk, sözünüz çok bozuk, yazınız çok bozuk! “Güzel amel, güzel ahlak”tan zerre kadar eser yok gibi sizde! Demek ki hocalarınız da aynen sizler gibi! Hani, derler ya: “İmam yellenirse, cemaat altına yaparmış.” diye! Ben fakir o atasözünün kibarını yazdım yine! Aslını da siz bir araştırınız isterseniz! İşte sizler ve önderleriniz aynı bu atasözündekiler gibisiniz! Haberiniz olsun! Ve yüce Allah şahit bizler sizlerden öteyiz, uzağız!
Musa Özateş yazdı:sahte ile gerçeği herkes ayırır çok basittir gidersin imam Cafer Sadıkın yaşadığı yerlerde izini sürersin ve çok rahat sahtemi gerçekmi anlarsın gerçi siz elinizdekinin sahte olduğunu zaten biliyorsunuz ama işinize pek gelmiyor çünkü işiniz hakkı aramak değil münafıklık yapmaktır bektaşilerin kanında bu zaten vardır bizim kaynaklara binbir şüphe getirip sahte bir nüshaya inanmak bunun kanıtıdır
Bugün İmam Cafer’in yaşadığı yerlerde herkes Ehlibeyt, 12 İmam’a mı inanıyor! Oraya gidip gelmenin veya oralarda yaşamanın bir önemi olsa idi sizin mantığınıza göre bugün oralardaki herkesin Ehlibeyt, 12 İmam’a uyması/inanması gerekirdi!

Ayrıca, zamanında da oralarda yaşayan herkes İmam Cafer’e, Ehlibeyt, 12 İmam’a uydular mı? Zamanında da oralarda yaşayan herkes Şii/Caferi miydi?

İmam Cafer’in, Ehlibeyt, 12 İmam’ın başına her ne geldiyse oralarda gelmedi mi yoksa? Sizler de şimdi gidip o insanların torunlarından güya “Kuran, Ehlibeyt, 12 İmam, İslam”ı öğrenmeye çalışıyorsunuz! Yine de siz bilirsiniz, sizin “tercih”inizdir!

Türk illerine kaçan, Türk’lerle kız alıp veren ve “Ehlibeyt, 12 İmam” neslini yürüten “seyyid”lerden, aynı zamanda inanç önderlerimiz de olan Evlad-ı Resul’lerden de haberiniz var mı? Varsa biraz paylaşır mısınız bizlere de?

İslam’laşan biz Türk/Türkmen’ler için de “İmam Cafer-i Sadık Hz.”leri İslam’ın Türk/Türkmen yorumunu yapıp “Buyruk”umuzu hazırlamıştır! İnancımız, bildiğimiz böyledir! İster inanır ister inanmazsınız!

Bizim “kaynak”larımıza dil uzatıyorsun da Allah rızası için soruyoruz sana: Bana “100% kusursuz, mükemmel, tartışılmaz” bir “meal” ismi veriniz! Bana “100% kusursuz, mükemmel, tartışılmaz” bir insanoğlu “hadis kitabı” ismi veriniz! Bana “100% kusursuz, mükemmel, tartışılmaz” bir insanoğlu yazımı “dini kitap” ismi veriniz! Kısacası, bana “100% kusursuz, mükemmel, tartışılmaz” birkaç “kitap”ınızın ismini yazınız da bulup bir okuyayım onları o halde! Bekliyorum ve çok rica ediyorum, lütfen yazınız!
Musa Özateş yazdı:siz sadece basit bektaşilersiniz
ne olduğunuz malüm burada bari kıvırmayın burada bu işin okulunda okuyan onlarca insan var kendinizi rezil etmeyin birazcık onur haysiyet ar namus haya nız varsa tabi
Allah bilir ya sinsi, soysuz, kıvıran, uyduran, gülünç olan, utanmayan, sahte, rezil, onursuz, haysiyetsiz, arsız, namussuz, hayasız, basit, vs. olanlar, Emeviler gibi yapanlar, Osmanlı’nın bozduğu/saptırdığı, vs. asıl sizlersinizdir, sizlerin işlerinizdir tüm böyle işler! “100% gerçek, hak/hakikat” olup olmadığından “100%” emin olmadığınız şeyleri insanlara/okurlara “100% gerçek, hak/hakikat”lermiş gibi sunduğunuz için!

Gerekenleri okumadıktan sonra istersen dünyanın okulunu, kitabını oku can ne olacak! Sana yine tavsiyem ki “100% kusursuz, mükemmel, tartışılmaz” kaynak/kitapları bulup okumaya çalış! Ya da okuduğun kaynak/kitaplar için “100% kusursuz, mükemmel, tartışılmaz” olup olmama durumunu göz önüne al! Aksi halde, o dediğin durumlara (rezil, onursuz, haysiyetsiz, arsız, namussuz, hayasız, vs.) düşen, düşmüş olan sen olursun!

Haliniz ortada zaten!
Musa Özateş yazdı:amacın hakkı aramak olsaydı şimdiye didişmek yerine çoktan hakkı bulurdun hak apaçık önünde duruyor ama ne yazıkki nefsin buna uygun değil bunu sende iyi biliyorsun buradakilerde
burada insanlar ıraktaki irandaki okullarda 12 imam yolunu okumuş insanlar yada oralara gitmeden temel alevi kaynaklarını bilen insanlar ve bunların tümünün nezdinde acınacak duruma düşüyorsunuz inadınız sizi ateşe götürüyor farkında değilsiniz
Konuyu nerelerden nerelere getirdiniz! Kusuru biraz da kendinizde arayınız! Konu resimlerden açıldı! Emek harcayıp bir sürü veri topladık! Sonra gelin bu verileri bir değerlendirelim dedik! “Hak/hakikat” ortaya çıksın diye! Ama nedense konuyu çarpıtıp ta buralara “namaz, oruç, vs.”lere getirdiniz! Verileri değerlendiremedik, kaldı! İstersen mesajları bir kontrol ediniz!

Irak, İran, Suriye, vs.. Zamanında Ehlibeyt, 12 İmam’a buralarda sövülmedi mi? Ehlibeyt, 12 İmam’a buralarda zulmedilmedi mi? Ehlibeyt, 12 İmam buralarda katledilmedi mi? Ve sizler de gidip buralardan eğitim alıyorsunuz öyle mi? Şimdi bir de sizlere bakalım madem: Şimdi sizler de biz Evlad-ı Resul’lere sövüyorsunuz! İçinizde bizlere karşı koskocaman bir kin var nedense! Öyle ki elinizden gelse canımızı alacaksınız neredeyse! Yaptıklarınız tanıdık geldi mi size de! Benziyor musunuz birilerine! Bir düşünün bakalım!

İmam Ali de, Ehlibeyt, 12 İmam da aynen sizler gibi “kindar” mıydılar yoksa? Ağızları bozuk muydu, elleri, dilleri, sözleri, yazıları, vs. bozuk muydu yoksa? Bize onlardan birkaç örnek verebilir misiniz lütfen? Bakalım neler biliyorsunuz Ehlibeyt, 12 İmam ile ilgili! Ayrıca, “Kuran = İslam = Ehlibeyt = 12 İmam”da da “kin, kibir, vs.”in yeri var mıdır? Ne yazıyor meallerinizde de bu konuda? Birkaç örnek verebilir misiniz lütfen?

İşte Irak, İran, Suriye, vs.lerde geliyorsunuz bu hallere! O okullar, o kitaplar getiriyorlar, sokuyorlar sizleri bu hallere! Karşı geldiğiniz insanlar ise Ehlibeyt, 12 İmam’ın torunları, nesli! Farkında mısınız?
Musa Özateş yazdı:çok basit hangisi nüzulunu 12 imamlara göre açıklıyorsa ona inanacaksın kanıt verene inanacaksın ama derdin hakkı aramak değilki
O kitap “100% kusursuz, mükemmel, tartışılmaz” mıdır peki? Ya saçma sapan, olmayan bir şeyin nüzulunu 12 İmam’lara göre açıklıyorsa, kanıt veriyorsa; ya 12 İmam’lara isnat ediyorsa, 12 İmam’lara “yalan/iftira” atıyorsa, 12 İmam’lara yamıyorsa ne olacak? O kitapta öyle yazıyor diye inanacak mısınız yine de? Kusura bakmayın ama inandığınız o kitabın yazarıdır, 12 İmam’lar değildir! Siz o kitabın yazarının yazdıklarına inanıyorsunuz, tapıyorsunuz! İnandığınız, taptığınız o kitabın yazarı olmuş oluyor! Haberiniz olsun!
Musa Özateş yazdı:aman sakın şii caferi olma yoksa karşına namaz oruç bir sürü haram helal fıkıh çıkar değilmi can? en kolayı bektaşiyim batıniyim deyip kıvırmaktır
Ehlibeyt, 12 İmam tarafından Arap, Acem’lere gerçekten de “namaz, Ramazan ayı orucu, vs.”leriniz verilmiş olabilir! Ama biz Anadolu Alevilerine de “Cem, Muharrem, vs.” mevcut “yol/erkan ve inanç/ibadet”lerimiz verilmiş can! İster inanırsınız, ister inanmazsınız! Sizi ilgilendirmez zaten! Yüce Allah ile aramızdadır ve mesele bizim meselemizdir!

Bizim hiç kimseye bir lafımız yok! Bakınız diyoruz ki: Allah kabul etsin ibadetlerinizi! Ama sizler de bize hayır duada bulunmuyorsunuz bari dil uzatmayınız, laf atmayınız! Hayrınız yok bari şerriniz olmasın! İyiliğiniz yok bari kötülüğünüz olmasın! Faydanız yok bari zararınız olmasın! Anlayabiliyor musunuz? Sadece ve sadece yüce Allah için yaptığımız ibadetlerimize dil uzatmayınız! Size ne, ve size ne oluyor ki! “İnanç/ibadet”lerimizden size ne? Muhatabı sizler misiniz? “Şirk” ehli durumuna düştüğünüzün farkında mısınız?

İbadetlerimiz (Cem, Muharrem orucu, vs.), helal, haram, vs. her şeyimiz var, hiç merak etmeyiniz sizler! Olmadığından emin misiniz? İbadet etmediğimizden emin misiniz? Varsa eğer, ediyorsak eğer tüm Anadolu Alevilerinin günahı boynunuza olsun mu?

İmam Cafer Buyruğumuzu okuyunuz! Eren-evliyalarımızın deyiş/nefes, düvaz imamlarını okuyunuz! “Yol/erkan ve inanç/ibadet”lerimizle ilgili her şey onlarda!
Musa Özateş yazdı:bugüne kadar neden yapılmadı acaba? bunca dedenizin aklınamı gelmedi yoksa bilmiyorlarmıydı hadi osmanlı izin vermedi cumhuriyet döneminde yapsaydınız bari demekki bugüne kadar kuransız bir islam! yaşadınız
bugüne kadarki tek eksiğiniz kurandı ciddi bir eksiklik sayılmaz tabiki
sus yazma baride battıkça batma küçülüp durma hani nefse hakim olmak vardı
Neden yapılmadığının en doğrusunu yüce Allah bilir can! Vardır bir hikmeti/hayrı! Belki de en doğrusu öyle olması idi! Yüce Allah bilir! Ben fakir bilemem! Sizler gibi bilmediğim işler/konular hakkında konuşacak/yazacak da değilim asla! Şüphesiz, yaptığınızın günah/vebali boynunuzadır! Bizi “Kuran”sızlıkla suçluyorsunuz! Yanlışsanız günah/vebali boynunuza! Biliyorsunuz değil mi? Bakınız,

Selçuklu/Osmanlı dönemlerinde
* Evlad-ı Resul seyyid “Allah dost-veli-eren-evliya” ve “dede-baba”larımızın sözleri, deyiş/nefes, düvaz imamları, öğretileri her zaman vardı, hazır-nazırdı! Zaten Evlad-ı Resuller, eren-evliyalar hep içimizde, başımızda, beraberimizde, önderimizdi!
Cumhuriyet döneminde ise yapılan mealler de olmuş bakınız:
* Kur'an-ı Kerim (Türkçe-Şiir) ARDIÇ YAYINLARI Bedri Noyan Dedebaba.
* Kuran'ı Kerim Manzum Meali ve Tefsir Özeti, Adil Ali Atalay Vaktidolu, Can Yayınları (Ali Adil Atalay)
Musa Özateş yazdı:1826 yılına kadar osmanlının en gözde sünni tarikatı sizdiniz ulan
aleviler bayezit yavuz kanuni dönemlerinde kesilirken siz bir eliniz yağda bir eliniz balda osmanlıyla işbirliği yapıyordunuz kim sizin yaşam hakkınızı almış? işiniz gücünüz yalan…
Kimlerin hakikatte Sünni, Sabetayist, Mason olduğunu, kimlerin işbirliği yaptığını, kimlerin işinin gücünün yalan olduğunu, kimlerin Kuran’sız olduğunu, kimlerin battıkça battığını, kimlerin küçülüp durduğunu, kimlerin nefse hakim olmadığını, kimlerin kıvırdığını, kimin derdinin hakkı aramak olmadığını, kimlerin didiştiğini, kimlerin inatçı olduğunu, kimlerin ateşe süreklendiğini, kimlerin acınacak duruma düştüğünü ve kimlerin farkında olmadıklarını en doğrusuyla yüce Allah biliyor diyorum başka da bir şey demiyorum! Tüm yalan/yanlış sözlerinizin, işlerinizin günah/vebali iki cihanda da boynunuza olsa gerektir!

Yine söylüyorum: Yüce Allah bilir ya tüm o beğenmediğiniz “insan/toplum”lar, “yol/erkan ve inanç/ibadet”leri yüce Allah katında sizlerden ve sizlerinkilerden çok çok daha hayırlıdırlar belki de! Şüphesiz her şeyin en doğrusunu yüce Alla bilir ama ben fakirin içine de böyle doğuyor ne yalan söyleyeyim! İşinize gelse de gelmese de! Zorunuza gitse de gitmese de!

Haliniz ortada zaten!
Hasan Akça yazdı:Alevilikte yani 12 imam yolunda ramazan orucu farzdır yani vardır hasta yaşlı ve yolcu değilsek tutarız
önce bu merakını gidermiş olayım
ayrıca
küfür etmek orucu bozmaz
ayrıca inancımıza sinsice saldıranlara karşı çıkmak dini bir görevdir
bırak küfretmeyi,
Hz.Ali dini çarpıtmak isteyen ama lafta müslümanım diyenlerle cemelde sıffinde defalarca savaştı
bizki sadece küfretmişiz bizimkide teorik savaş işte
sana düşen safını belirlemektir en önemli sınav budur
Hasan Akça yazdı:biz nefsi emmare diyoruz ve onunla cihadı büyük cihad kabul ediyoruz benliğe lanet demekle iş çözülmüyor onu diz çöktürmek gerekiyor (oruçla namazla hacla zekatla ilimle irfanla )
Musa Özateş yazdı:ulan
Sevgili canlar,
Sizlerde bırakın normal günleri "oruç"lu iken bile küfür serbest! O dilinizden düşüremediğiniz Ramazan ayınızda bile haliniz malum!
Hasan Akça yazdı:Alevilikte
...
küfür etmek orucu bozmaz
...
bırak küfretmeyi,
Hz.Ali dini çarpıtmak isteyen ama lafta müslümanım diyenlerle cemelde sıffinde defalarca savaştı
Hasan Akça yazdı:biz nefsi emmare diyoruz ve onunla cihadı büyük cihad kabul ediyoruz benliğe lanet demekle iş çözülmüyor onu diz çöktürmek gerekiyor (oruçla namazla hacla zekatla ilimle irfanla )
Hasan Akça yazdı:onu diz çöktürmek gerekiyor (oruçla namazla hacla zekatla ilimle irfanla )
"oruçla namazla hacla zekatla ilimle irfanla" epeyce bir çöktürmüşsünüz, maşallahınız var!

Haliniz ortada!
Hasan Akça yazdı:Alevilikte
...
küfür etmek orucu bozmaz
...
bırak küfretmeyi,
sana düşen safını belirlemektir en önemli sınav budur
Safımız çoktan belli, çoktan belirledik; atalarımız çoktan belirlemişler sağolsunlar, varolsunlar!

Saygılar ve sevgilerimle...
En son HamCan tarafından 22 Eki 2009, 21:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
HamCan

Mesaj gönderen HamCan »

Musa Özateş yazdı:siz bektaşilere içinizdeki sebatayistlere masonlara hiç karışmıyoruz
istediğiniz yoldan gidin uğurlar olsun
amma
biz aleviler artık sizinle değiliz bunu kafanıza sokun yeter
aleviyim diyen halk artık sizi yavaş yavaşta olsa tanımaya başladı
sizin dininiz sizin
bizimki bizim
Sevgili can,

Yüce Allah bilir ya hakkımızda tüm o dedikleriniz asıl sizlersinizdir, sizlerin işlerinizdir! Yüce Allah bilir ancak her şeyin/işin en doğrusunu, aslını, gerçeğini, ne olup olmadığını en doğrusuyla!

İş size gelince herşey güllük-gülistanlık; sütte leke var ama sizde leke yok. Ama iş başkasına, örneğin bizlere, Bektaşi canlarımıza, vs. gelince ise her şey, bütün yazılanlar boş, içi boş, bomboş, sahte, yalan-yanlış, vs.! Ne güzel, değil mi?

Yazdıklarımızın arkasındayız! Yazdıklarımız yazdıklarınıza yeterince cevaplar da içermekteler! Cevaplar verildi yani! İsterseniz, lütfen yazdıklarımızı geriye doğru tekrar bir okuyunuz, gözden geçiriniz!

Nasibi olanlar da nasiplerini/alacaklarını mutlaka alacaklardır; olmayanlar ise elbette ki asla alamayacaklardır, hem sizin hem de ben fakirin tüm yazdıklarımızdan!

Bizler Anadolu Alevileriyiz can! İran, Irak, Suriye, vs.li değiliz! İbadetsiz de değiliz:
* "Yüce Allah"a ve "ahiret"ine inancımız, imanımız tamdır!
* Sizin "namaz" dediğinizin karşılığı bizde "dua + Cem"dir! Ayrıca, her an/zaman, 365 gün "güzel amel" ve "güzel ahlak" üzere olmaktır; "hayra ve barışa" yönelik işler yapmaktır! "Eline, diline, beline" sahip olmaktır! İncinsen de incitmemektir! ...
* Sizin "oruç" dediğinizin karşılığı bizde "Muharrem"dir! 365 gün "güzel amel" ve "güzel ahlak" üzere olmak, "hayra ve barışa" yönelik işler yapmaktır! "Eline, diline, beline" sahip olmaktır! Yüzbin kere mazlum olsan da bir kere zalim olmamaktır! Bir kez dahi olsa "gönül" kırmamaktır! Aksi halde, bütün ibadetlerin boşa gidiyor! Sizlere de yazmıştık, bir kez gönül kırdınsa bu kıldığın namaz değil diye! Yazdıklarımızı geriye doğru okuyunuz!
* "Zekat" ve "hac"cımızdan da az da olsa bahsetmiştik! Yazdıklarımızı geriye doğru okuyunuz lütfen!
* ...

"Din, iman, inanç, ibadet, helal, haram, vs." herşeyimiz tamdır, "Kuran = İslam"idir, yüce Allah'a yüzbin şükürler olsun! Kabulü/reddi de ancak ve ancak yüce Allah'a aittir! Bunları sizler için de yapmıyoruz yani, haberiniz olsun! Yazdık hep bunları! Yazdıklarımızı geriye doğru bir okuyunuz! Siz asıl kendinize, kendi halinize bakın! Kendi derdinize yanın, bizleri düşünmeyin!

Okumak, öğrenmek, görmek isterseniz de bizler "İmam Cafer-i Sadık Buyruğu"muza ve "Kuran = cümle Allah dost-veli-eren-evliyalarımız"ın sözleri, deyişleri, nefesleri, duvaz-imamları, hayat/yaşantıları, öğretilerine tabiyiz! İşinize gelse de gelmese de, inansanız da inanmasanız da!

“Meal ≠ Kuran” canlar. Sizlerin, “Sünni/Vahhabi/Harici, Şii/Caferi, vs.”lerin, meal/çeviri/anlam/yorumları, tefsirlerine, adı üstünde "Kuran"ın “Sünni/Vahhabi/Harici, Şii/Caferi, vs.” meali/çevirisi/anlamı/yorumları, tefsirleridirler, inanmıyoruz, güvenmiyoruz! Bunlar "Kuran"ın "gerçek/hakiki" meali/çevirisi/anlamı/yorumu, tefsiri değildirler asla, "Kuran"ın sadece “Sünni/Vahhabi/Harici, Şii/Caferi, vs.” meali/çevirisi/anlamı/yorumu, tefsirleridirler! Sizler dahi birbirlerinizin "Kuran" meal/çeviri/anlam/yorum, tefsirlerine inanmıyor, güvenmiyorsunuz zaten!

“Meal ≠ Kuran” olduğuna göre sizlerin, “Sünni/Vahhabi/Harici, Şii/Caferi, vs.”lerin, meal/çeviri/anlam/yorumları, tefsirlerine ve tüm diğer kaynaklarınıza da inanmıyor, güvenmiyoruz; hepsine 100% inanmak, güvenmek zorunda da değiliz! Değil mi? Varsa eğer "100% kusursuz, mükemmel, tartışılmaz" mealleriniz ya da başka (hadis, dini, vs.) kaynaklarınız iş başka o zaman! Yazınız onları o zaman görelim, satın alalım, okuyalım, bakalım! Ancak, çok dikkat ediniz lütfen, "100% kusursuz, mükemmel, tartışılmaz" olanlarını istiyoruz ama! Varsalar eğer tabii!

Bizler "Kuran = İmam Cafer-i Sadık Hz."lerinin "Buyruk"una tabiyiz ve her zaman da öyle olacak inşallah, yüce Allah'ın da izni ve yardımıyla da! "Kuran'daki İslam"ın "pratik"leri burada yazar ve bizler de her zaman "Kuran'daki İslam"ı yaşadık, yaşıyoruz yani, merak etmeyiniz! İnanmak zorunda değilsiniz! İster inanırsınız, ister inanmazsınız! Size kalmış! Özgürsünüz ve tercih sizindir!
Musa Özateş yazdı:sizin dininiz sizin
bizimki bizim
Sizin Aleviliğiniz size,
Bizim Aleviliğimiz bize.

Saygılar ve sevgilerimle...
kızılbaş76

Mesaj gönderen kızılbaş76 »

alevi hiç bir inanca mikrop demez ...hiç bir millete mikrop demez....bu sizin acizliğiniz....yazıklar olsun size
kızılbaş76

TEKRAR SORUYORURKLÜCE MUSTAFA SÜNNİ MİYDİ ?........ BE HEY KENDİNİ BİLMEZLER BÖRK Ü KİMLER TAKAR .?.... BU SORUYA MUHATAPLARIM ÇARPIK CEVAP VERİYORSA Allah BELALARINI VERSİN İNŞALLAH ??? YOK NAMAZI NASIL KILARMIŞ MIŞ ABDESTİ NASIL ALIRMIYMIŞ.... ALLAHIM İNŞALLAH AKILLI DÜŞMANIM OLUR....
kızılbaş76

BÖRKLÜCE MUSTAFA DEMEK İSTEMİŞTİM ???
kızılbaş76

BÜRK Ü KİMLER TAKAR BİLİYORMUSUNUZ ....SİZ BİLMEZSİNİZ.....ŞAH İSMALLE BERABER 1200 YILDIR BİZ KIZILBAŞLAR .......
kızılbaş76

ŞAH İSMAİL 1200 YIL BOYUNCA DERKEN YOLDAŞLIK MABINDA DİYORUM
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Aleviligi carpitan kim olursa olsun Mikrobtur !! bu Mikrobun basi ise Amerika Suudi Israil gölgesinde yasayan Bektasilerdir !! Konu disina cikip dikkat dagitmayin !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
kızılbaş76

el cevap

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön