içki Haram mı? (Bektaşi İslam Ekolü)

Dede-baba

Re: içki Haram mı? (Bektaşi İslam Ekolü)

Mesaj gönderen Dede-baba »

Ebu Hasaneyn yazdı:yaw ali muhsin kardesim vallahi omerciler bile bu bektas bozuntusunun verdigi tefsiri kabul etmezler gulup gecerler sorun kendini Alevi tanitmasi benim karsi ciktigim bu zaten bektasi tanitsa basimin ustunde yeri var yaw daha imamlara a.s selam vermesini bile bilmiyor ya ra diyor yada selam vermeden geciyor birak Allahiysen :D
Şimdi dediklerimi bilgin yetiyorsa çürüt!!

edeb ve haya içinde haklılığını ispat et.. böyle şahsıma saldırarak, hakaret ederek, neyi halledeceksin.. bu senin acizliğini benim ise haklılığımı ispatlar.

bak ben sana tek bir hakaret etmedim.. kendi düşüncemi ortaya koydum.. sende aynısını yap.. bilgin yetmiyorsa abilerini büyüklerini çağır..

ömercilerde kimmmiş? onlar ağzını dahi açmazmlar bu konularda onların kaynaklarını.. aynen sizin kaynaklarınızı gibi onlardan daha iyi bilirim..

biz yalan söyleyen değiliz.. araştırmadan.. kesin kanıtlarla delillerle ortaya çıkardamadn hiçbir kimseye ne iftira atarız.. nede söyleriz..
onların temel aldığı kaynaklardan onları çürütürüz..

bir sünni çıkıp desinki içki haram bu geçmiş sayfalarına dön.. bak nasıl yüzü kızararak ağzını dahi açamıyor..

En son Dede-baba tarafından 29 Haz 2009, 11:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Seytan kurnazligi yapmanda esin yok ,Kurani kafana göre tevsir edip Ahkam kesmeyi kimlerden ögrendin..Imamlarimizin Konu hakkindaki Hadislerini Yalanlayip Uyduruk diyen sen Kurani nasil olurda keyefine zevkine göre yorumlayabiliyorsun hayret dogrusu ,isine geldigi ayteleri kafana göre yorumlayip öne sürüyor , isine gelmeyenleride bir kenara atip Sözünü bile etmiyorsun . Sen Muaviyeyi bile solladin Tebrikler ..ilede icki icmek istiyorsan git istedigin yerde zikkimlan karisan yok..ama bu Ayyasliginizi Kurana daydirarak Ehli Beyt (as) Iftiar yalan atarak Yapmayin ..Meyhane Hancilar !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

bak dede-baba bozuntusu ben ve kardeslerim yeterince yazdik sana ama senin aklin KIT ise ben ne yapiyim sana COCUK :lol:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
ali muhsin

Ebu Hasaneyn yazdı:yaw ali muhsin kardesim vallahi omerciler bile bu bektas bozuntusunun verdigi tefsiri kabul etmezler gulup gecerler sorun kendini Alevi tanitmasi benim karsi ciktigim bu zaten bektasi tanitsa basimin ustunde yeri var yaw daha imamlara a.s selam vermesini bile bilmiyor ya ra diyor yada selam vermeden geciyor birak Allahiysen :D
Hos göreceksin kardesim ..Sarhoslarin unutkan oldugunu unutma :D
bunlar böyledir iste .. uzagi yakin , yakini uzak gösteren Yalanci inkarci Sarhos Dedelerdir !!
------
Ebu Hasaneyn

bak dede-baba bozuntusu seni beslemeye devam edecem bunu onutma yani arkandayim arkandayim benden kurtulamazsin :lol:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
Dede-baba

ali muhsin yazdı:Seytan kurnazligi yapmanda esin yok ,Kurani kafana göre tevsir edip Ahkam kesmeyi kimlerden ögrendin..Imamlarimizin Konu hakkindaki Hadislerini Yalanlayip Uyduruk diyen sen Kurani nasil olurda keyefine zevkine göre yorumlayabiliyorsun hayret dogrusu ,isine geldigi ayteleri kafana göre yorumlayip öne sürüyor , isine gelmeyenleride bir kenara atip Sözünü bile etmiyorsun . Sen Muaviyeyi bile solladin Tebrikler ..ilede icki icmek istiyorsan git istedigin yerde zikkimlan karisan yok..ama bu Ayyasliginizi Kurana daydirarak Ehli Beyt (as) Iftiar yalan atarak Yapmayin ..Meyhane Hancilar !!!
1- sen çevir ayeti.. istediğin yorumu getir... madem ben keyfime göre çevirmişim ayeti.. sende kendi tabi olduğun büyüklerinin çevirilerini getir.

2- ayette içki yasak mı değil mi* haram kelimesi var mı yok mu? sen bu aytten içkinin haramlığını nasıl çıkartırsın..kanıtın nedir?

3- Kimin sözü Allah'ın sözünden üstün olabilir.. Hz. Muhamed yada 12 İmam Kur'an dışında söz söyler mi* Kur'anın haram saymadığını haram sayabilirmi* kaldıki kaynakların tümü rivayet 12 İmamlar'ın bizzat kaleminden çıkmış eserin kaynağın yok..

şimdi edeb içinde sadece sorulara konsantre ol.. hakaret etmeden haklılığını ispatla..
ali muhsin

Kurani kerimi Tesvir etmek Yillar sürer.. nerde indi, kimin veya kimler hakkinda indi, nicin ve neden indi..bunu Cözmek yillar alir, kafa isidir sünki.. Sac Sakal beyazlasir anlican ..ama sende ne hikmetse ne tahsilin ne bilgin olmadigi halde kurani bes dakidada cözebiliyor yorumlayabiliyorsun yani acikcasi CARPITABILIYORSUN !!! madem ilede icki icmenin caiz oldugu hakkinda israrci bir tavir sergiliyorsun ozman o Sarhos Agzinizla Imam Ali (as) mi Ehli Beyti icki kokan agzinizla adlarini anmayin , onlarin izinden gitmeyin , Sünki Sizin izinden gittiginiz kisiler Alevilik adina Muaviye ve Yezitlerdir , Sünki onlarda Ben müslümanim diyerek icki icip Saraylarda Sefalarini sürmüslerdir ! Imam Ali ve Sialarina iftira yalan atmislardir !!! aranizda ise fark yok !!! Sizde Muaviyeler Yezitler gibisiniz, yasantinizin onlardan farkiniz yok sünki sizde Cemevlerini kendinize Saray yapip ickninizi zikkimlanip Semah dönen kizlari izliyor, keyfinize bakiyorsunuz ,ve bu Muaviye yasantisinada Utanmadan Alevilik diyorsunuz ..Sahtekarlar !!!
------
Dede-baba

ali muhsin yazdı:Kurani kerimi Tesvir etmek Yillar sürer.. nerde indi, kimin veya kimler hakkinda indi, nicin ve neden indi..bunu Cözmek yillar alir, kafa isidir sünki.. Sac Sakal beyazlasir anlican ..ama sende ne hikmetse ne tahsilin ne bilgin olmadigi halde kurani bes dakidada cözebiliyor yorumlayabiliyorsun yani acikcasi CARPITABILIYORSUN !!! !!!
1- hiçde söylediğiniz gibi değil bakın ayetlerin ne olay üzre indiğine dair hadisleride geçmiş sayfalarda sundum..

2- dönüp inceleye bilirisniz yada isterseniz mesaj kirliliği olarak kabul etmezseniz tekrar sunayım..

3- hem Kur'an meallerine baktığınızda hemde, hadis kaynaklarıyla ayet tefsirlerine baktığınızda . şu gerçek ortaya çıkıyor.. içki içmiş sarhoş olmuş, kötü fiil işlemiş, olaylarladan sonra ilgili ayetler iniyor..

4- mantıksal çöümleme yaptığımızda.. ayetin kimleri ve hangi olaylar nedeniyle kapsadığı gayet açık.. zaten bende içkinin sarhoşluk, akıl ve beden sağlığını kaybetme... çevresine zarar verme noktasında harama sebebiyet verebileceğini Kur'an ın ise böyle bir sarhoşluk halini yasak ve men ettiğini söylüyorum.. ama tümden haramdir demek doğrusu pek mümkün değil.. çünkü HARAM KELİMESİ GEÇMİYOR HİÇ AYETTE... oysa Yüce Allah birçok ayetinde neyin haram neyin helal olduğunu açık ve net biçimde belirtmiş.. örnk domuz eti.. leş.. kan vs.

ali muhsin yazdı:
madem ilede icki icmenin caiz oldugu hakkinda israrci bir tavir sergiliyorsun ozman o Sarhos Agzinizla Imam Ali (as) mi Ehli Beyti icki kokan agzinizla adlarini anmayin , onlarin izinden gitmeyin , Sünki Sizin izinden gittiginiz kisiler Alevilik adina Muaviye ve Yezitlerdir , Sünki onlarda Ben müslümanim diyerek icki icip Saraylarda Sefalarini sürmüslerdir ! Imam Ali ve Sialarina iftira yalan atmislardir !!! aranizda ise fark yok !!! Sizde Muaviyeler Yezitler gibisiniz, yasantinizin onlardan farkiniz yok sünki sizde Cemevlerini kendinize Saray yapip ickninizi zikkimlanip Semah dönen kizlari izliyor, keyfinize bakiyorsunuz ,ve bu Muaviye yasantisinada Utanmadan Alevilik diyorsunuz ..Sahtekarlar !!!
1- içkinin tümden helal olduğunu değilde.. sarhoş olunmadan akıl sağlığını yitirmedn. yani kişi ne dediğini bilene kadar içtiği içkinin helal olduğunu söylüyorum.. fakat bu sınırdan sonrası haramdır.. izin verilemez ruhsat yoktur..

2- İnann içki pek sevmem. içersemde bir iki kadehi geçmez hoşlanmıyorum...sigaradan nefret ederim.. asla tasvip etmem.. fakat benim az içmem yada sizin hiç içmemeniz.. kendi kafamızdan haram dememizi gerekitir mi? Kur'an bunu söylememiş.. sadecxe aşrı içkinin tehlikelerine dikkat çekmiş... uyarmıştır..

3- Acaba hz. Hamza'nın uhutta içki içtiğini biliyor muydun? ve içkili şekilde birçok uhut kahramanının şehit olduğunu? sana bir araştır derim.. islam tarihinde içki..

4- hiçbir cem evinde içki yoktur... içkilide ibadete gelinmez.. içki sadece halkın alınmadığı bir özel cemde vardır.. sosyal hayatta ise içki yukarda açıkladığım gibidir.. saptırmayalım..

5- yine geçmiş sayfalarda, şii kaynaklarınıda tek tek taradım.. ve sundum hiçbirinde, içki doğrudan yasaklanmaz...içkinin kötü sonuçları belirtilir .. aşırı içilen içki haram sayılır..

istenirse tekrar sunarım sizin hadislerinizie yada dönüp geçmiş sayfalara bir bakınız..
Ebu Hasaneyn

sarhos dede-baba bozuntusu ickini zikkimlayacaksan zikkimlan ama mevlalarimiz ehli beyt'e a.s isnad etme zindik herif :x
Dede-baba

Ebu Hasaneyn yazdı:sarhos dede-baba bozuntusu ickini zikkimlayacaksan zikkimlan ama mevlalarimiz ehli beyt'e a.s isnad etme zindik herif :x
Bu cevap mı şimdi oluyor...

Ben acizliğini görüyorum.. :D

“Serbest Kürsü” sayfasına dön