Dede-baba ve sahturna silinsin arz ediyorum

şahturna

Re: Dede-baba ve sahturna silinsin arz ediyorum

Mesaj gönderen şahturna »

öylemi, sen peki suyla nasıl batınını yani içini arıttın,anlatta öğrenelim
işte kuranın sadece zahiri yani lafzi manasına takılan böyle yorumlar,ama biraz düşünsen suyla sadece bedeni temizlik olduğunu anlarsın,hem ayette iyice temizlenmekten maksat insanın
özünü pak etmesidir,yalnız bunu asla suyla yapamazsın...
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

Bak dostum, bir kafir 24 saatte sabunla yıkansa yine de temizlenmez, ıslanınca daha çok necis olur. La ilahe illellah, Muhammed (s.a.a) resulullah derse, artık temizleniyor. Bu temizlik manevi tamizliktir. Abdes ve gusülde ise hem zahiri ve hem de manevi temizlik vardır. Bir insan cunup olursa her ne kadar yıkansa da bu adam temizlenmez, ama cenabet guslü alıyorum gurbeten ilellah derse artık temizdir. Başı veya ayağı meshederken sırf zahiri temizlik için yapmıyoruz. Yeni yıkanmış olsan bile manevi temizliye erişmen için baş ve ayakları meshetmen lazımdır. Aslında Allah'ın emirlerine uymak insana batını temizlik getirir. O'nun emrine uymayan ve emirlerine karşı gelenler her ne kadar yıkansalar da necistirler, necistirler.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

sahturna inatci yazmis:
vallahi suyla ne sünni nede şii gibi bir abdestim yoktur,insan gibi kirlendimi gider banyoya suyla
bir güzel yıkanırım,zahir suyla ancak beden temizliği yapılır,peki ya senin gibi kin ve nefretten iyi
ce pas tutmuş kalpleri nasıl temizlicez?
sahturna kardesim sen ben Aleviyim demiyor musun :?: peki Alevi olan biri sence kuran ve ehli beyt aleyhisselatu vesselama gore yasamali mi :?: yoksa ne oldugu belli olmayan bir yasam mi yasamali :?: bak iste sen ordasin ben sana soyleyim yani inat inat inat yaw o kadar da inat olmaz ki ha bire batin diye tutturmus'sun kardesim biz ruh aleminde mi yasiyoruz :?: yoksa nur aleminde mi :?: bak orda yasasaydik ki insaallah o mertebelere ulasiriz bak senin dedigine katilirdim kardesim biraz mantikli dusun biz fani dunya hayatinda yasiyoruz ve zahiri amelleri tatbik etmek zorundasin ve bizim tatbik ettigimiz amelleri tatbik etmek istemessen sen bilirsin ama kendini otomatikmen 4 ehli sunnet mezhebinden birine atmis olursun ki bende biliyorum sende bunu kabul etmessin :arrow: yok ben sizin SIRRINIZI cozdum sizde inat var ben ne diyim :D

sahturna inatci yazmis:
öylemi, sen peki suyla nasıl batınını yani içini arıttın,anlatta öğrenelim
işte kuranın sadece zahiri yani lafzi manasına takılan böyle yorumlar,ama biraz düşünsen suyla sadece bedeni temizlik olduğunu anlarsın,hem ayette iyice temizlenmekten maksat insanın
özünü pak etmesidir,yalnız bunu asla suyla yapamazsın...
sen hala tutturmus'sun batin batin diye biz burada batindan mi konusuyoruz kardeslerim :?: Allah icin bilen biri varsa soylesin ben biktim bu adamin inadindan :( bak kardesimsen ilk once soyle bir ilk okulu ogren sonra hakediyorsan orta okula gec sonra hakediyorsan liseye gec sonra hakediyorsan universiteye gec sonra hakediyorsan sana fakulte dersleri veririz yaw sen daha ilk okulu bile bitirmemis'sin nasil oluyorda fakultedeki derslerden bahsediyorsun artik anlatabildiysem tabi anlayan anlar :D
Mucahid Hocam Vallahi Birisinin Kalbinde Yakiyn Varsa Hic Bir Sey Anlatmadan Yapar Ama Yoksa Ne Et Ne Yap Bos Birak Biz Mi Hidayet Edecegiz Allah ve 14 Masum a.s Hidayet Etsin :D
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ebu Hasaneyn yazdı:vallahi ali muhsin kardesim ben gercektende uzuluyorum boyle insanlara yani 12 imama a.s sevgisi velayeti var ama cami mescit vesaire ibadetleri aliskanligina veriyorum ve inanirmisin nasil abdest aliyorsun desen bilmez veya alsa bile sana sunni sekliyle gosterir ve niye boyle yapiyorsun dersen yaw zaten bizde seklin onemi yok kalbin temizligi onemlidir ve benim hayret ettigim noktaya gelelim kardesim yapacaksan ya ehli beyt a.s sekliyle yap yada bizde sekil onemli degil diyorsan hic yapma yine isin icinden cikamadi degil mi birde bunun cenaze namazi var biz sunni degiliz der 4 tekbir eller bagli camilere goturulur ve hayretler icerisinde kalirim ama bence bu asimile olan genclerimizi kazanmaya calismak lazim diyorum ben bu gibi konularda nasil yaklasilacak nasil cevap verilecek gibi seylere cok dikkat edilmesi lazim ne olursa olsun sunnilerden farklari vardir bektasi ve kizilbas kardeslerimizin yigidi oldur hakkini inkar etme ama temsil etme desek bak iste orada cok yanlislari var dedigim gibi bu genclerimizi kaybetmek yerine kazanmaya bakilmali ama inat bir kere seytan artik alistigi ortamdan onu azklastirmak degil de yakinlastirma cabasinda bazen ben alistigim ortamlardan nasil kurtuldum diye sasiyorum dogrusu hayret yani ben bu gibi seylere delil ve huccet veya inatci olmadan yaklastim yani insaallah Allahin yaninda bir makamimiz vardir ki yaklastik vallahi Allah ve 14 masum aleyhisselamin bereketi olmasa idi ne yapardik Allah gostermesin ve benim temennim bu asimile ortami insaallah gelecek nesillerimizdende uzaklastirmaktir insaallah
Biz Asla ve Asla Mazlum Alevi halkinimizi Elestirmedigimizi ancak Alevilik kisvesine bürünen ve Alevilerin icine birer Mikrop gibi dalan Aleviligi kendi kafalarina göre yorumlayip carpitan Misjonerleri Elestirdigimizi Defalarca yazmissizdir ..ama bazilari bunlari Saptirarak Bizlerin Alevilere karsi oldugumuzu ve Alevilere Saldirdigimzi idia ederek konularida carpitmislardir ..Biz istiyoruz Aleviler uyansin Ehli Beyt Mekteblerine kendi Gercek kimlerine kavussun ,bunu engelemek isteyen bazi karanlik gücler ise araya girip Alevi Sii Ayrimi yaparak Alevilerinde Ehli Beyt Mekteblerine kavusmalarini engelemek icin Türlü hillelerden faydalandiklarini ve Alevilerin önüne büyük engel olduklarini görüdügümüz icin onlarada gereken Cevaplari veriyor ve bu Alevilik adina Selefi Düsncesini Alevilere Asilamak isteyen Bu gibi Misjonerlere, Alevileri Rahat birakmlarini Sapkin ayinlerinide Alevilere ve Alevilige maal etmemelerini Defalarca yaziyoruz ...Ama bunu Saptiran Carpitan kisilerinde oldugununda farkindayiz ..Elbet birgün Alevi Gencligi Sömürü Düzenin Pencesinden kurtulup Gercekleri görüp ve Gercek kimliklerine Aleviliklerine kavusmalarini Allahtan diliyoruz !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

AP AÇIK SAPIKLIK VE ŞİRK İÇİNDESİNİZ..

İMANIN KİMDE OLDUĞUNU ANCAK Allah BİLİR.... YARGILAYAN VE HÜKÜM VERENDE ANCAK ALLAHTIR...

GERÇEĞİN DEMİNE HÛ DİYELİM

Ben bu adamın çelişkilerini ifşa etmekten bıktım bu adam sallamaktan bıkmadı!
İşte bektaşi ajan sabatayist uşak siyonist kölenin son uyduruğu son çelişkisi!
İMANIN KİMDE OLDUĞUNU ANCAK Allah BİLİR....
ve
YARGILAYAN VE HÜKÜM VERENDE ANCAK ALLAHTIR...
diyor ama üst satırda ise
AP AÇIK SAPIKLIK VE ŞİRK İÇİNDESİNİZ..
diyor.
Hani yargılayan sadece Allahtı! Sen neden yargılıyorsun bizi?
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

dede-baba ve şahturna nicki kullanıcıların engellenmesinden yana değilim.
Onlarla anlaşma yapabiliriz belki! Eğer düşüncelerini bu forumda özgürce açıklamak istiyorlarsa forum kurallarına uymak zorundalar. Mesela dede-baba'yı kurallarauyması kousunda kaç kere uyarı mesajı yazdık ve özel mesaj yolladık. Ama o hep aynı şekilde kuralları çiğnedi!
şahturna'nın ise üslubunda biraz bozukluk var.
Canlar bu adamlara inandıkları şeylerin aksini ispat ediyoruz. İster istemez adamlar sinirleniyor ve hakaret ediyor. Şimdi onlar hakaretlerini kesmeye ve kurallara uymaya söz verirlerse forumda yazmaya devam etsinler. Aksi halde önce süreli ceza sonra da gerekirse süresiz uzaklaştırma verilmelidir.
Forum gündemini saçma sapan temelsiz mesnetsiz şeylerle meşgul etmeye kimsenin hakkı yoktur. Bizim Alevileri 12 İmam öğretilerine ulaşmasını belki de bu şekilde engellemeye çalışıyorlar!
. . .
şahturna

beyler peki sizin üslubunuzu kim düzeltecek,siz nasıl vazgeçeceksiniz hakaret etmekten?
ayrıca siz kime ceza veriyosunuz?site sizin olabilir,bu yaptığınız başka düşünce sahiplerine tahammül edemediğinizi ispatlıyor zaten,kendinize ve savunduğunuz inancınıza tam olarak
güven duymuyorsunuz,şüpheler içindesiniz...
bence bırakın herkes bildiğini özgürce savunsun,dedebaba bile,eğer siz hakareti bırakıp se
viyeli ve saygılı bir ortam oluşturursanız herşey yoluna girer...
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

şahturna yazdı:beyler peki sizin üslubunuzu kim düzeltecek,siz nasıl vazgeçeceksiniz hakaret etmekten?
ayrıca siz kime ceza veriyosunuz?site sizin olabilir,bu yaptığınız başka düşünce sahiplerine tahammül edemediğinizi ispatlıyor zaten,kendinize ve savunduğunuz inancınıza tam olarak
güven duymuyorsunuz,şüpheler içindesiniz...
bence bırakın herkes bildiğini özgürce savunsun,dedebaba bile,eğer siz hakareti bırakıp se
viyeli ve saygılı bir ortam oluşturursanız herşey yoluna girer...
bak can
baştan beri sitedeyim ve sadece 2 kişi susturuldu
fikirlerinden dolayı değil çünkü bizim 12 imam çizgimizle bize üstün gelecek fikir yoktur
bu şahısın her türlü konuda her türlü eleştirisine izin verilmiş yanıtta verilmiştir yazıları halen durmaktadır ama bu şahıs forumun adabını bozmuştur konuları dağıtmıştır renkli yazılarla saygısızlık yapmıştır çizgi dışına çıkmış bazılarına özelde bile hakaret etmiştir kendisine sorulan sorulara cevap vermek yerine konudan konuya daldan dsala atlayarak amacının fikri tartışma olmadığını kanıtlamıştır
ama belli bir süre sonra af dilerse özür dilerse yaptığı türden çirkinliklerden vazgeçerse durumu yeniden değerlendirilir
gerçi yazacağı herşeyi yazdı baksana birkaç gün üye kaldı en çok yazan üç beş kişiden birisi oldu
kopyalayıp kopyalayıp buraya taşıdı bu bile sana kötüniyetli olduğunu öğrenmek ve tartışmak için değilde kusmak için geldiğini kanıtlamıyormu
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

şahturna gel kardeşim güzelce hakret etmeden konuşalım yazışalım.
Ben u teklifi dede-babaya da yaptım tamam dedi. Bu sefer de başladı bir yerlerden bir şeyler kopyalamaya 10 günde 400 küsür mesaj attı. Okuyabildiklerimize cevap verdik. Üslubumu kendi adıma diyeyim bir yere kadar korudum o hakaret etti kuralları çiğnedi ben sabrettim ama bir yerden sonra da olmuyor işte.
Neyse gel biz yeniden bir başlangıç yapalım ve meseleleri tenkit edelim. Aklımızı kullanalım. En sonunda yine de bir ortak akılda buluşamasak da en azından bilgilenmiş oluruz en azından belki farklı düşünsek de bir arkadaş edinmiş oluruz. Peki böyle olsa daha hoş değil mi?
Şimdi eleştirdiğin noktaları ilgili başlıklara kurallara dikat ederek başlıklar açıp yazmanı rica ediyorum senden. Adım adım gidelim bir meseleyi çözelim diğerine geçelim. Konşalım kardeşim biz insanız konuşacağız ki anlayacağız birbirimizi. Tamam mı?
. . .
şahturna

meshedi eyvallah,ben bundan sonra konuları bir başlık altında yazacağım,tabiki belli bir se
viyeyi koruyarak,sizde lütfen artık sebatayist,mason vb hakaretleri bırakın çünkü,ben haya
tımda ne sebatayist nede mason görmedim,eminim doğru düzgün hiçbir alevide görmemiştir
bu sebeple herkes önce medeni insana yakışan bir üslup kullansın,buna bende dahilim,
kimse kimsenin fikrine katılmak zorunda değil zaten,amaç medenice konuları konuşup tartış
mak olsun,bu bize yeter...

“Öneri, Eleştiri ve İstekleriniz” sayfasına dön