Bu vekil ne dediğini biliyor mu?

ceren

Mesaj gönderen ceren »

Haberleri izlerken rastladım Tunceli bağımsız milletvekili Kamer genç (alevi !kökenliymiş)
hacı bektaş kasabasındaki bir toplantıda
hacı bektaş alevilerin kabesidir demiş
bu adam nasıl alevi olur ya bizim kıblemiz kabe değilmi?
Bizim kabemiz mekkede değilmi?
Bu adam nasıl müslüman nasıl alevi ?

alevilik nasıl bu kadar yozlaştırılıyor belkide dinleyenlerden kimse itiraz bile etmemiştir koyun gibi
3nokta

Re: Bu vekil ne dediğini biliyor mu?

Mesaj gönderen 3nokta »

Çiçekçi Kamer Genç Bey hemşehrimdir. Aynı zamanda bizim mensup olduğumuz aşirettendir uzaktan akrabamızdır.:) Komik birisi. Yani sadece gülüp geçmek gerekir.
Bektaşidir. Hem de has bektaşidir. Bir kere onu bir TV programında mail yoluyla rezil etmiştik. Mailin tamamını okumadılar ama okudukları kısmıyla bile geçirtirmeye çalıştılar cevap alamadık sorularımıza tam olarak.
Adam iflah olmaz, siyaset adamı, çıkarı ne gerektiriyorsa onu yapıyor. Birileri buna bunları söyletiyor işte...
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

meshedi313 yazdı:Çiçekçi Kamer Genç Bey hemşehrimdir.
Adam arasıra Ankarada`da boş bir evlerindeki çiçekleri sulamaya gidiyormuş.Gerçek anlamda, mecazi veya argo anlamında değil.Bunda abartacak ne var ki.Sayın Kamer Genç her seçim seçilmeyi nasıl başarıyor.Tunceli gibi bir yer için biraz fazla Vatansever,Milliyetçi sayılmaz mı?Ama önümüzdeki seçim işinin zor olacağını tahmin ediyorum.Mecliste olmaması eksiklik olur.Ama CHP`den aday olursa kazanır.
Geçen hafta Tunceli`de Düzgün Baba şenliklerinde üniversite öğrencisi olduğunu söyleyen bir genç kız harc parası için Sayın Kamer Gençten hemde miktarını belirterek yardım istemiş.Kamer Gençte ben çok öğrenciye burs veriyorum.Şimdi sana yardım edecek halim yok demiş.O kız`da sırıta sırıta hepsini hemen ödemeniz gerekmiyor.Şubata kadar parça parça ödesenizde olur diyor.(Şu rahatlığa bak biz olsak aylarca kendimize gelemeyiz.)Kamer Gençte sen git Tayyip Beyden iste Tayyip Bey benden zengin.Tayyip Bey versin demiş.İyi demiş.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Çeri can bu yazdıkların konudan biraz uzaklaşmış. Ama bana sorarsan Kamer efendi bu kafayla giderse yani birilerinin oyunlarına alet olmaya devam ederse yine milletvikili seçilecektir. Bizim oranın insanları onu severler sen bakma yine seçeceklerdir.
. . .
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

meshedi313 yazdı:Bizim oranın insanları onu severler sen bakma yine seçeceklerdir.
MHP`den aday olsa yine seçerlermi? :lol:
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Seçerler! Yeter ki MHP barajı geçsin.
. . .
şahturna

Mesaj gönderen şahturna »

ceren kardeş,niye şaşırdın ki,alevilerin kabesi önce insandır,makam olarak da kutbul-evli
ya seyyid Muhammed Bektaş-ı velinin manevi makamıdır,onun dergahıdır,zaten yüce pir ün
lü sözünde' her ne arar isen kendinde ara,mekkede kudüste hacda değidir' demiştir,sende
bırak şu taş puthaneyi,gerçek kıbleyi mescid-ademi bul derim,bu sözün manası üzerinde dü
şün derim...
kabeye gelince,bu taş puthane zamanında 360 putu içinde ve çevresinde barındırmıştır,
nasıl allahın evi olur?orası allahı özünde bulamayan ham ervahların,zahire tapan şeriat ehli
nin kıblesidir ancak,ama insan-ı kamil olmanın okulu alevilerin değil...ne mutlu hakikat ehlin
den olanlara,kamillerin makamına varıp dostun cemalini görene,eşiğine niyaz olana...
GERÇEĞE HÜ,MÜMİNE YA ALİ...
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

şahturna yazdı: kutbul-evliya seyyid Muhammed Bektaş-ı velinin
bu isim onu seyyit ! ilan etmek için uydurulmuştur şimdi sana soruyorum
onun isminin böyle olduğunu ilk yazan kaynak hangisidir?
salladığın ortaya çıksın diye soruyorum :D

zaten yüce pir ünlü sözünde' her ne arar isen kendinde ara,mekkede kudüste hacda değidir' demiştir,
yine salladığın ortaya çıksın diye soruyorum bu sözü hangi eserinde söylemiş ?

işte sana cevabı imkansız iki soru çünkü bektaşi uydurmalarınız o kadar zirveye çıktıki artık tevilde kurtarmıyor çünkü zırvalara tevil olmuyor
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

senin tek sorunun nedir bilyor musun şahturna?
Sunni emevi bilgilerini Alevilik sanman.
kabeye gelince,bu taş puthane zamanında 360 putu içinde ve çevresinde barındırmıştır
Sen bunun gerçekten böyle olduğuna mı inanıyorsun? Kabenin içinde Put olduğuna mı inanıyorsun? Burda buna inanan hiç ahmak var mıdır?
Ali as2ın dünyaya zuhur ettiği mekanda putların ne işi var????Yalandır yalan uydurmadır.

şahturna,
Kabeyi taş bina diye ret ediyorsun, Hacı bektaş türbesine kabemizdir diyorsun. Şekil olarak ikisi de taştan yapılmış. Yani bir yeri eleştirdiğin kriterlerle aynı anda kendini de eleştirmiş oluyorsun. Bunlar da senin Düşünsel Çelişkilerin sanırım. Görmen lazım!

Her şeyde bir mana vardır.
Bir kişi namaz kılıyor da kötülüklerden sakınmıyorsa o namaz namaz değildir. Namazın da kabenin de manasınavarmaktır erdem. Erdem olan topukları üstü dönmek değildir, erdem dede sıfatlı sahtekarlar tarafından sömürülmeye rağmen onların ayaklarını yalamak değildir.
Erdem velayete inançtır 12 imamların yolunu takip etmek imamete inanmaktır.!!!
Enşedu enne aliyyen veliyullah diyen canlara ne mutlu!
. . .
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

kamer genç komik bir adam ve
boş işlerle fazla uğraşıyor

“İç Siyaset (Politika)” sayfasına dön