Buyrukların İçyüzü !

biralevi

Re: Buyrukların İçyüzü !

Mesaj gönderen biralevi »

3nokta yazdı:"Minare"nin sonradan çıkmış bir şey olmasının konu ile ilgisi yoktur. Ayrıca kalorifer de sonradan çıkmıştır, elektrik de sonradan çıkmıştır. Bir şey sonradan çıkmış diye illa yanlıştır diyebilir miyiz? "Minare" sonradan çıkmıştır. Doğrudur. Ancak bu minaresi olan bir yerde ibadet edilmez demek değildir. Araba da sonradan çıktı diye arabaya binip ibadethaneye gidilmez demek gibi bir şey ya da elektirik sonradan çıktı diye içinde elektronik eşya olan ibadethanelere girilmez diye bir şey yok.

sence anlamışmıdır? )))
cevap ver tabi ama boşuna kendini de üzme nasip olmayınca yapacağın birşey yok kişi kötüniyetliyse takıntıları yok edemezsin
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

biralevi abi,
Onun için yazmıyorum. Konuyu takip edenler/edecek olanlar için yazıyorum. Yoksa onun niyetini anladım. Bu anlayışta olduğu sürece bir adım dahi ilerleyemeyeceğini biliyorum.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Madem "KUTB yada KUTUP kelimeleri/kavramı" 12 imam yolunda kullanılmayan bir kavram (çevirilerinizde de olsa!) neden kullanıyorsunuz o zaman!
Cahil misiniz, yalancı mısınız yoksa insanları 12 imam yolundan saptırmaya mı çalışıyorsunuz, saptırıcılar mısınız, vs.!
İşte sizlerin, sözlerinizle amellerinizin, kaynaklarınızın, ilminizin, vs. hali budur: güvenilmez!

KUTB yada KUTUP kelimeleri yok diyorsunuz ama kullanıyorsunuz!
Minare yok diyorsunuz ama Emevi icadı minareli camiiler dikiyorsunuz!

Tam olarak nesiniz, kimsiniz siz; amacınız nedir, vs. diye sormazlar mı adama! Ama neyse!

Arkadaşlar
karşınızda ehli beyt düşmanı hemde yeminli düşman varsa bu tiplere asla kibar davranmayın neye layıksalar öyle davranın hatta ehli beyt düşmanına düşman olmak felsefesiyle hareket edin
bunlar insanlıktan kibarlıktan nezaketten anlamazlar anladıkları dille bunlara hitap etmek gerekir
çünkü bunlar öküz altında buzağı arayan tiplerdir :::UYGUNSUZ::: dirler anlama özürlüdürler vede herkonuda rezil oldukları için böyle polemiklerle güya kendilerini haklı çıkarmaya çalışırlar
şimdi bakın bu :::UYGUNSUZ::: nasıl anlatacağıma

bak :::UYGUNSUZ::: vatandaş
hoca kelimesi alevilerinmidir sünnilerinmidir herkes kullanabilir ama sünni hocaları olarak algılanır
bak :::UYGUNSUZ:::can
hacı kelimesini herkes kullanabilir ama sünnilere mal olmuş gibi algılanır hacı bektaş dersiniz ama haccı inkar edip çarpıtıp hacılığı sünnilere bırakırsınız
bak :::UYGUNSUZ:::
dede kelimesi sünni tasavvuftada kullanılır ama bugün sanki alevilerinmiş gibi algılanır orada yer bulmuştur
nefs tezkiyesi gerçek sünni bektaşilikte 4 kapı kırk makamın özüdür ama 4 kapıyı sen sahiplenmişsin nefs tezkiyesi halen sünnilerin elinde kalmış tarih içinde yer değiştirmişler
yüzlerce böyle örnek verilebilir adamlar sana diyorlarki kutup kelimesi sünni tasavvufta yer bulmuştur onların daha çok kullandığı bir kelime durumuna girmiştir biz hiç kullanmayız demiyorlar onlara mal olmuş diyorlar
böyle bir konuyu dahi bu kadar uzatacak kadar zavallı aciz durumlara düşmenede seviniyorum teorik iflasınız gerçekleşmiştir artık bektaşilik teorik olarak iflas etmiştir
yoksa haklı çıkacaz diye böyle saçma sapan konularla uğraşmazdınız
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ben yine de böyle hitaplara karşıyım. İşin açığı böyle hitap etmekte ısrar ederseniz ben yöneticilik görevimi bırakmak istiyorum. Zira senin bu yazdığın hitapları yazan bir başkası olsa tereddütsüz uyarı ya da uzaklaştırma cezası alırdı. Şimdi ben bir yönetici olarak buna sessiz kalırsam adaletten taviz vermiş olurum. Ayrıca bu tip hitaplar forumlarımızın ismine de amacına da aykırıdır. O yüzden ilgili iletinizdeki olumsuz ifadeleri sansürlüyorum. Eğer yönetici arkadaşlarım farklı düşünüyorlarsa ben bundan sonra forumlarda sadece katılımcı/paylaşımcı ve etkin bir üye olarak devam etmek istiyorum.
. . .
alone_man

3nokta yazdı:Ben yine de böyle hitaplara karşıyım. İşin açığı böyle hitap etmekte ısrar ederseniz ben yöneticilik görevimi bırakmak istiyorum. Zira senin bu yazdığın hitapları yazan bir başkası olsa tereddütsüz uyarı ya da uzaklaştırma cezası alırdı. Şimdi ben bir yönetici olarak buna sessiz kalırsam adaletten taviz vermiş olurum. Ayrıca bu tip hitaplar forumlarımızın ismine de amacına da aykırıdır. O yüzden ilgili iletinizdeki olumsuz ifadeleri sansürlüyorum. Eğer yönetici arkadaşlarım farklı düşünüyorlarsa ben bundan sonra forumlarda sadece katılımcı/paylaşımcı ve etkin bir üye olarak devam etmek istiyorum.
bak can
burası netin en kutsal sitelerinden birisi bende epeydir burdayım çoğu kişiyi özeldede tanıyorum ve bugüne kadar iki üç kerede ceza aldım ve gıkım çıkmadı belki yönetici olmak için başvursaydım kabul bile edilebilirdi ama bu sorumluluğu kendimde görmüyorum çünkü istediğim gibi yazabiliyorum
kimsenin benim yüzümden foruma küsmesini birbiriyle cepkheleşmesini istemem
eğer yöneticiysen ve ceza vermen gerekiyorsa veririsin
eğer yazdıklarımın suç olduğuna inanıyorsan uzaklaştırırsın
BUNLARI GÖZE ALMADIĞIMIMI SANIYORSUN?
BİZ YOLUMUZ İÇİN CANIMIZI ORTAYA KOYMUŞUZDA SENİN SUSTURMANDAN YADA UZAKLAŞTIRMANDANMI KORKACAĞIZ?
ne istiyorsan kuralınız yada kuralın ne ise yap gıkım çıkmaz cezamın bitmesini beklerim o kadar
ama benim yüzümden yönetim krizi çıkarmayın
sansürlemişsin gıkım çıktımı itiraz ettimmi yazmak benim hakkım sansürde senin hakkın
o hakettiği için yazdım sende sansürledin bu kadar basit
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ben senin gibi bir kardeşimin sürekli uzaklaştırılmasını istemiyorum. Şimdi sen kural ihlali yapmaya devam edersen "adalet" gereği sürekli uzaklaştırılacaksın. O zaman da tekrar üye olamayacaksın. Ya da ben bu işi bırakırım. Kararı diğer arkadaşlar verir. Çünkü burada "hakim" durumda olmak davranışlarımı kısıtlıyorum. Nasıl olacak? Kurallar senin ceza almanı gerektiriyor ancak ben senin buradan bir saat bile uzaklaştırılmanı istemiyorum. Sen söyle ne yapayım?
. . .
alone_man

3nokta yazdı:Ben senin gibi bir kardeşimin sürekli uzaklaştırılmasını istemiyorum. Şimdi sen kural ihlali yapmaya devam edersen "adalet" gereği sürekli uzaklaştırılacaksın. O zaman da tekrar üye olamayacaksın. Ya da ben bu işi bırakırım. Kararı diğer arkadaşlar verir. Çünkü burada "hakim" durumda olmak davranışlarımı kısıtlıyorum. Nasıl olacak? Kurallar senin ceza almanı gerektiriyor ancak ben senin buradan bir saat bile uzaklaştırılmanı istemiyorum. Sen söyle ne yapayım?
Hz.Ali diyor (bize öğretiyor)
Allahım adaletinden merhametine sığınıyorum
forum kuralları Allahın adaletinden dahamı önemli ))))))
Allahın adaletini bile istemiyorken senden neden adalet isteyelimki?)))))
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Bu hadisin bu konuyla ilgisi yok.
. . .
alone_man

3nokta yazdı:Bu hadisin bu konuyla ilgisi yok.

sen adil davranman gerektiğini söylüyorsun kurallara uyman gerektiğini söylüyorsun bende sana merhametli davranman gerek diyorum
şefaat ve merhamet kurallara uymayanlar içindir
alevi sitelerinde merhamet adaletten önce gelmelidir
yani kafana adaleti değil merhameti tak öne çıkar dedğim bu
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

İmam Ali as bize hüküm verirken adaletli olmayın mı diyor?
Şimdi sen de hakaret ediyorsun o adam da hakaret ediyor. O sürekli uzaklaştırılıyor. Ancak sen uzaklaştırılmıyorsun! Dikkat edersen burada ceza sistemini sana adım adım uyguluyoruz. Ancak o şahsa niyeti kötü olduğu için inisiyatif kullanarak doğrudan sürekli uzaklaştırıyoruz. Yani zaten sana merhametliyiz, Ehl-i Beyt as düşmanlarına merhametsiziz.
Ben bu forumlarda yönetici olduğum sürece doğru bildiğim gibi davranacağım. Bir kere daha uyarı cezası alırsan artık merhamete bir gerekçe kalır mı? Sana sabret, hiddetlenme hemen diye de tavsiyelerde bulunuyor büyüklerimiz. Ancak dikkate almıyorsun. Ya sonra sürekli uzaklaştırılınca daha mı güzel olacak sence?
. . .

“Bektaşi Kaynakları” sayfasına dön