Alevi İsminin Gerçek Sahipleri Kimdir?

Aleviliğin tanımı, tarifi temeliyle ilgili konuları burada paylaşabilirsiniz.
seyyidhorasani

Re: Alevi İsminin Gerçek Sahipleri Kimdir?

Mesaj gönderen seyyidhorasani »

ali muhsin yazdı:Horasani Efendi

Neyi ispat etmeye ve ne yapmaya calisiyorsun , Girdin gireli Soy Asagi Soy yukari ,Asiretcilik kavimiyetcilik Ocakbasi falanca fismanca deyip duruyorsun ,Her gelen gidene Seyyitdir diye Ayaklarinami kapanalim , ne malum O,kisinin Bektasiler gibi Sahtekar olduklarini ? Sen kendini Zorla Seyyit diye kabul ettirmeye ve Karsindaki insanlarin sana Secde etmesinimi istiyorsun ..Kibirli ve Kompleklisin Senden Seyyit olsa ne olur ??!!
İnsan dilinin arkasındadır,dilinden öyle sözler çıkıyor ki küfür,yalan ve iftiradan başka birşey bulunmuyor.Allah soyu ile övünenleri ve soyu ile üstünlük sağlamaya çalışanları ıslah etsin ve ceddinden başka soy iddaa edenlerin cezasını versin.Allah c.c. hariç onun yarattığı bir varlığa secde edenlerden Allah c.c hesap sorsun.Allah c.c hakkımda haksız sözler söyleyen ve iftira atanları ıslah etsin.Allah c.c. kibir ve kompleksten beni uzak etsin şayet bunlar şeytandandır, ey kime ne söylediğinin farkında olmayan kibir küpü!beni dinle hiç şüphesiz ki kibir insanı imandan çıkarır cehenneme sokar bunun farkında olan ben ise akılsızlık edip soyum ile övünecek bir kul değilim Allah o hale düşmekten muhafaza eylesin fakat ben Resulu Ekrem s.a.a evladıyken ve bu soya mensup amcazadelerim Ehlibeyt a.s evladı kardeşlerimin soyları inkar edilirken onlara iftiralar atılıp haklarında yalan sözler söylenirken susmak ne bana nede başka bir Ali evladına yakışmazdı ben görevimi yapıyorum ben görevi mi yaptıktan sonra ise sen kibir ve inat edip sözlerimi anlamamakta ısrar edersen Allah c.c elbette hesap günü hakkı yenen kullarının haklarını alacak olandır Allah c.c kimseye bir hardal tanesi kadar dahi haksızlık edilmeyen günden Resulu Ekrem s.a.a ve yakınlarını seven müminleri muhafaza etsin.YA ALİ EMİR EL MÜMİN.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

[quote="seyyidhorasani"

Allah soyu ile övünenleri ve soyu ile üstünlük sağlamaya çalışanları ıslah etsin ve ceddinden başka soy iddaa edenlerin cezasını versin.
yahu yazdığın ilk günden beri bir soy tutturdun şimde ne yazıyorsun hayret birşey ya
ben ise akılsızlık edip soyum ile övünecek bir kul değilim
o halde bırak soy konusunuda sadede gel bektaşın hangi kitabından ehli beyti bize çıkarıyorsun bun aktar konuyu dağıtıp durma

Allah o hale düşmekten muhafaza eylesin fakat ben Resulu Ekrem s.a.a evladıyken ve bu soya mensup amcazadelerim Ehlibeyt a.s evladı kardeşlerimin soyları inkar edilirken onlara iftiralar atılıp haklarında yalan sözler söylenirken susmak ne bana nede başka bir Ali evladına yakışmazdı ben görevimi yapıyorum .

ya amcazedelerim sünni diye yazan sen değilmisin adamlar sünni ise yani imameti inkar ediyorlarsa daha halen onlarımı savunuyorsun inkar etmek ne demek bilirmisin?

YA ALİ EMİR EL MÜMİN.[/quote]
seyyidhorasani

alone_man yazdı:[quote="seyyidhorasani"

Allah soyu ile övünenleri ve soyu ile üstünlük sağlamaya çalışanları ıslah etsin ve ceddinden başka soy iddaa edenlerin cezasını versin.
yahu yazdığın ilk günden beri bir soy tutturdun şimde ne yazıyorsun hayret birşey ya
o halde bırak soy konusunuda sadede gel bektaşın hangi kitabından ehli beyti bize çıkarıyorsun bun aktar konuyu dağıtıp durma

Allah o hale düşmekten muhafaza eylesin fakat ben Resulu Ekrem s.a.a evladıyken ve bu soya mensup amcazadelerim Ehlibeyt a.s evladı kardeşlerimin soyları inkar edilirken onlara iftiralar atılıp haklarında yalan sözler söylenirken susmak ne bana nede başka bir Ali evladına yakışmazdı ben görevimi yapıyorum .

ya amcazedelerim sünni diye yazan sen değilmisin adamlar sünni ise yani imameti inkar ediyorlarsa daha halen onlarımı savunuyorsun inkar etmek ne demek bilirmisin?

YA ALİ EMİR EL MÜMİN.
[/quote]

Vallahi ben soy peşinde koşmadım Ali evlatlarına karşı attığınız iftiralara karşı savunmamızı verdim bu hakkı Allah c.c her kuluna vermiştir.Sünni amcazadelerimden kastım ise zamanla sünnileşmiş gerçekten 12 imam a.s evladı olup 12 imam a.s ları kabul eden imameti kabul eden yüreği Ali aşkıyla yanan amcazadelerimi kast ettim fakat sen ne anlamak istediysen onu anladın.YA ALİ EMİR EL MÜMİNİN.
alone_man

seyyidhorasani yazdı:
alone_man yazdı:[quote="seyyidhorasani"

YA ALİ EMİR EL MÜMİN.
Vallahi ben soy peşinde koşmadım Ali evlatlarına karşı attığınız iftiralara karşı savunmamızı verdim bu hakkı Allah c.c her kuluna vermiştir.Sünni amcazadelerimden kastım ise zamanla sünnileşmiş gerçekten 12 imam a.s evladı olup 12 imam a.s ları kabul eden imameti kabul eden yüreği Ali aşkıyla yanan amcazadelerimi kast ettim fakat sen ne anlamak istediysen onu anladın.

artık konuya gelsek nasıl olur YA ALİ EMİR EL MÜMİNİN.[/quote]
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Seyithorasani

Iftira Yalan ve kuranzlikta esin yok .Laflari öyle dönderiyorsunki Dönme Dolap gibisin .Soy diye tuturmus gidiyorsun , insanin soyu degil Ameli önemlidir , Sen ise kendini överek Zorla "Ben Seyidim bana inanmak Zorundasiniz " imaji veriyorsunuz ! Haci Bektasin Seyyit olduguna ve Ehli Beyt Soyundan geldigine inaniyorsun , ama eminimki Gercek Kimligi konusunda hic bir arastirman yok ! Sünni Haci Bektasi kabul etmedigimiz icin Iftira ve Yalan atan sensin Kuranzligi birakta Arkadasin Dedigi gibi Sadede gel !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Horasani,
Hakkınızdaki olumlu düşüncelerim yavaş yavaş değişmeye başlıyor. Açıkçası amacınızın kötü olduğunu cevabı verilen aynı şeyleri tekrarlamanızdan, size yöneltilen sorulara cevap vermek yerine konuyu saptırmanızdan anlaşılıyor.
Bakınız bizim fikirlerimiz ortada, inanıp inanmamak siizn elinizde. İşinize gelmiyorsa sizi zorla inandıracak halimiz yok. Ama misafirliğinizi bilin gelip burada bizi yargılamaya kalkmayın.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
seyyidhorasani

ali muhsin yazdı:Seyithorasani

Iftira Yalan ve kuranzlikta esin yok .Laflari öyle dönderiyorsunki Dönme Dolap gibisin .Soy diye tuturmus gidiyorsun , insanin soyu degil Ameli önemlidir , Sen ise kendini överek Zorla "Ben Seyidim bana inanmak Zorundasiniz " imaji veriyorsunuz ! Haci Bektasin Seyyit olduguna ve Ehli Beyt Soyundan geldigine inaniyorsun , ama eminimki Gercek Kimligi konusunda hic bir arastirman yok ! Sünni Haci Bektasi kabul etmedigimiz icin Iftira ve Yalan atan sensin Kuranzligi birakta Arkadasin Dedigi gibi Sadede gel !
Hakkımda söylediğin sözler sana aittir kalbin dilinde senin.YA ALİ EMİR EL MÜMİNİN.
seyyidhorasani

meshedi313 yazdı:Horasani,
Hakkınızdaki olumlu düşüncelerim yavaş yavaş değişmeye başlıyor. Açıkçası amacınızın kötü olduğunu cevabı verilen aynı şeyleri tekrarlamanızdan, size yöneltilen sorulara cevap vermek yerine konuyu saptırmanızdan anlaşılıyor.
Bakınız bizim fikirlerimiz ortada, inanıp inanmamak siizn elinizde. İşinize gelmiyorsa sizi zorla inandıracak halimiz yok. Ama misafirliğinizi bilin gelip burada bizi yargılamaya kalkmayın.
Ey Can;Hakkımda olumlu düşünceler besle çünkü sizler anlamasanızda benim amacım Alevilerin Ehlibeyt a.s mektebine dahil olmalarına vesile olmak onların bu mektepden uzaklaşmalarını engellemektir çünkü sizler hacı bektaş veli ve ocaklara ne kadar düşmanlık ederseniz Alevileri o derece kaybedersiniz ve Alevilerin Ehlibeyt a.s mektebini tanımasını engellersiniz bu yüzdende ben burada bazı konularda sizleri uyarmak istedim fakat anlamadınız ve diyecek sözümde kalmadı hepinizin sayesinde Alevilerin büyük bir bölümü bu mektebden uzaklaşacak bu düşmanca cahilce tavırlarınızdan dolayı Allah Alevileri iç ve dış fitnelerden korusun, bütün Alevilerin Ehlibeyt a.s mektebine göre yaşamasını Yüce Yaradandan dilerim.(Bu son cevabımdı kimse ile bundan sonra bir tartışmaya girmek istemiyorum anlayışla karşılamanızı rica ediyorum.)YA ALİ EMİR EL MÜMİNİN.
alone_man

seyyidhorasani yazdı: çünkü sizler hacı bektaş veli ve ocaklara ne kadar düşmanlık ederseniz Alevileri o derece kaybedersiniz ve Alevilerin Ehlibeyt a.s mektebini tanımasını engellersiniz bu yüzdende ben burada bazı konularda sizleri uyarmak istedim fakat anlamadınız ve diyecek sözümde kalmadı hepinizin sayesinde Alevilerin büyük bir bölümü bu mektebden uzaklaşacak bu düşmanca cahilce tavırlarınızdan dolayı Allah Alevileri iç ve dış fitnelerden korusun, bütün Alevilerin Ehlibeyt a.s mektebine göre yaşamasını Yüce Yaradandan dilerim.(Bu son cevabımdı kimse ile bundan sonra bir tartışmaya girmek istemiyorum anlayışla karşılamanızı rica ediyorum.)YA ALİ EMİR EL MÜMİNİN.

bi kere fitne çıkaran sensin biz düşmanlık yapmıyoruz sadece gerçeği söylüyoruz
hacı bektaş türk sünni tasavvufcu bir adamdır diyoruz
müçtehit falan değildir ve bu adamı artık 12 imamların yolunun önünden çekin arkaya yana atın diyoruz yanılıyorsak bektaşın 12 imamlarla ilgili bir tek sözünü kitabını getirin diyoruz
hiçbir şeyi 12 imamların önüne getirmeyin diyoruz
yani bunlar mı engel oluyor eğer bunları bahane eden varsa zaten o 12 imam yolunu anlamamış demektir
adam bektaşı bektaşiliği tercih ediyorsa buyursun etsin beşyüzlyılda abdesti bile öğretmeyen bir tarikata yöneliyorlarsa buyursun yönelsinler biz gerçeği söylemeye devam ederiz burdaki insanlar bu konuda yeminlidir halka doğrular söylenecektir kültür dinin içinden çıkarılacaktır

tartışmaya girmemen artık iyidir soyu sopu aşamadın bektaşla ilgili kanıt istedik sunmadın demekki konu burada kapanmalıydı iyi oldu derim ha yinede bir belgen bilgin kaynağın olursa sunmanı isteriz çünkü biz doğrunun gerçeğin yanındayız bulamazsan o zaman sende bilinçsizce bektaşı savunmaktan artık vazgeç en azından sus 12 imamların önüne geçirme
Ekrem

Mesaj gönderen Ekrem »

alone_man yazdı:
seyyidhorasani yazdı: çünkü sizler hacı bektaş veli ve ocaklara ne kadar düşmanlık ederseniz Alevileri o derece kaybedersiniz ve Alevilerin Ehlibeyt a.s mektebini tanımasını engellersiniz bu yüzdende ben burada bazı konularda sizleri uyarmak istedim fakat anlamadınız ve diyecek sözümde kalmadı hepinizin sayesinde Alevilerin büyük bir bölümü bu mektebden uzaklaşacak bu düşmanca cahilce tavırlarınızdan dolayı Allah Alevileri iç ve dış fitnelerden korusun, bütün Alevilerin Ehlibeyt a.s mektebine göre yaşamasını Yüce Yaradandan dilerim.(Bu son cevabımdı kimse ile bundan sonra bir tartışmaya girmek istemiyorum anlayışla karşılamanızı rica ediyorum.)YA ALİ EMİR EL MÜMİNİN.

bi kere fitne çıkaran sensin biz düşmanlık yapmıyoruz sadece gerçeği söylüyoruz
hacı bektaş türk sünni tasavvufcu bir adamdır diyoruz
müçtehit falan değildir ve bu adamı artık 12 imamların yolunun önünden çekin arkaya yana atın diyoruz yanılıyorsak bektaşın 12 imamlarla ilgili bir tek sözünü kitabını getirin diyoruz
hiçbir şeyi 12 imamların önüne getirmeyin diyoruz
yani bunlar mı engel oluyor eğer bunları bahane eden varsa zaten o 12 imam yolunu anlamamış demektir
adam bektaşı bektaşiliği tercih ediyorsa buyursun etsin beşyüzlyılda abdesti bile öğretmeyen bir tarikata yöneliyorlarsa buyursun yönelsinler biz gerçeği söylemeye devam ederiz burdaki insanlar bu konuda yeminlidir halka doğrular söylenecektir kültür dinin içinden çıkarılacaktır

tartışmaya girmemen artık iyidir soyu sopu aşamadın bektaşla ilgili kanıt istedik sunmadın demekki konu burada kapanmalıydı iyi oldu derim ha yinede bir belgen bilgin kaynağın olursa sunmanı isteriz çünkü biz doğrunun gerçeğin yanındayız bulamazsan o zaman sende bilinçsizce bektaşı savunmaktan artık vazgeç en azından sus 12 imamların önüne geçirme
Ne olacak bunlarin hali.
En son Ekrem tarafından 06 Eki 2010, 20:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

“Aleviliğin Tanımı, Tarifi” sayfasına dön