Dede Kimdir?

seyyidhorasani

Re: Dede Kimdir?

Mesaj gönderen seyyidhorasani »

Ali yazdı:
seyyidhorasani yazdı:
Hasan Akça yazdı:
seyyidhorasani yazdı:Şüphesiz ki sen haksız yalan bir yol seçmişsin

bi setede sürekli 12 imamların bilgisi verilir ve onların önüne kimse geçirilmez ve sana göre bu haksız bir yoldur işte soy diye diye düştüğün durum budur görebilirsen tabi

Allah c.c. sen nekadar bize düşmanlık edersen başına o kadar musubet versin.

birazdan bana düşman olan bektaşa düşmandır bektaşa düşman olan Aliye düşmandır deyip başlarsan hiç şaşırmam gidişin bu ahvaldadır
YA ALİ EMİR EL MÜMİNİN.
İmam Ali a.s ın soyundan gelen evladına düşman olan kendisine gerçekten dost olur mu sanıyorsun?YA ALİ EMİR EL MÜMİNİN.

biz YOL peşindeyiz sen SOY peşindesin
o zaman ürdün kralınada itaat etmen gerekir çünkü oda aynı soydanmış
İmam Hüseyn a.s Kerbela'da yezitlere ve yandaşları olan kufelilere ben Resulu Ekremin s.a.a evladıyım ben Aliyel Murtezanın a.s evladıyım ben Fatıma Tüz Zehra s.a evladıyım derken neyin peşindeydi sana göre?Bak kardeşim biz soy peşinde değiliz sadece bizlerin soylarının inkar edilmesi yaptığımız mücadelelerin verdiğimiz canların hiçe sayılıp İmam Ali a.s evlatları olmamıza rağmen bunu bütün cihanın kabul etmesine rağmen olmadık ithamlarda bulunmanızdan saygısızlık yapmanızdan dolayı uyarıyoruz ve bize karşı seçtiğiniz yolun yanlış olduğunu bu yaptığınız işin Ehlibeyt a.s mektebiyle bir alakasının olmadığını hiç bir Ali a.s şiasının seyyidlere saygısızlık yapıp soylarını inkar edemeyeceğini anlatmaya çalışıyorum başka bir derdim yok geri kalan işlerde ise sizler gibi Aleviliğe hizmet etmeye çalışan Ehlibeyt mektebine hizmet etmeye çalışan bir insanım.YA ALİ EMİR EL MÜMİNİN.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

seyyidhorasani yazdı:
Ali yazdı:
seyyidhorasani yazdı:
Hasan Akça yazdı:
seyyidhorasani yazdı:Şüphesiz ki sen haksız yalan bir yol seçmişsin

bi setede sürekli 12 imamların bilgisi verilir ve onların önüne kimse geçirilmez ve sana göre bu haksız bir yoldur işte soy diye diye düştüğün durum budur görebilirsen tabi

Allah c.c. sen nekadar bize düşmanlık edersen başına o kadar musubet versin.

birazdan bana düşman olan bektaşa düşmandır bektaşa düşman olan Aliye düşmandır deyip başlarsan hiç şaşırmam gidişin bu ahvaldadır
YA ALİ EMİR EL MÜMİNİN.
İmam Ali a.s ın soyundan gelen evladına düşman olan kendisine gerçekten dost olur mu sanıyorsun?YA ALİ EMİR EL MÜMİNİN.

biz YOL peşindeyiz sen SOY peşindesin
o zaman ürdün kralınada itaat etmen gerekir çünkü oda aynı soydanmış
İmam Hüseyn a.s Kerbela'da yezitlere ve yandaşları olan kufelilere ben Resulu Ekremin s.a.a evladıyım ben Aliyel Murtezanın a.s evladıyım ben Fatıma Tüz Zehra s.a evladıyım derken neyin peşindeydi sana göre?Bak kardeşim biz soy peşinde değiliz sadece bizlerin soylarının inkar edilmesi yaptığımız mücadelelerin verdiğimiz canların hiçe sayılıp İmam Ali a.s evlatları olmamıza rağmen bunu bütün cihanın kabul etmesine rağmen olmadık ithamlarda bulunmanızdan saygısızlık yapmanızdan dolayı uyarıyoruz ve bize karşı seçtiğiniz yolun yanlış olduğunu bu yaptığınız işin Ehlibeyt a.s mektebiyle bir alakasının olmadığını hiç bir Ali a.s şiasının seyyidlere saygısızlık yapıp soylarını inkar edemeyeceğini anlatmaya çalışıyorum başka bir derdim yok geri kalan işlerde ise sizler gibi Aleviliğe hizmet etmeye çalışan Ehlibeyt mektebine hizmet etmeye çalışan bir insanım.

bırak artık soy davasını sadede gel bize bektaşı anlat kitabını tanıt böyle tartışalım
YA ALİ EMİR EL MÜMİNİN.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Seyyithorasani
Resmen Carpitiyorsun ! Senin Derdin sadece Haci Bektastir onu kabul Etmedigmiz icin Bizleri Ehli Beytin Souynu inkar ettigmizi idia ederek Kurnazligina devam ediyorsun ,Haci Bektas konusunda ve onun Seyyit olduguna dair Delillerin ispatlarin varsa yaz ,Yine yaziyorum Sitemizin Anasayfasinda ve Forumumuzda Haci Bektasin kimligi hususunda Yeteri kadar kaynak ve Deliller vardir , burda laflari eveleyip geveleyip durman Vakit harcamaktan basak birsey degilidir !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

O mübarek soydan gelmek yetiyor mu? seyyidim diyen olan şarap içen dedeler biliyorum ben, bir sürü sünni olan seyyidim diyen adamlar var.
Şimdi soya bakacak olursan soyu bir ölçüt alacak olursan hangisine uyacaksın.
Bunlar boş laflar saptırmacalar aldatmacalardır.
12 imamların dışında kimse, Ehl-i Beyt as'ın dışında kimse, onların soyundan gelse bile, masum değildir, imam olamaz, kriter ölçüt olamaz.
Sizin amacınızı anlayamadım. Ama burada soy kutsaldır deyip şarapçı sahtekarların peşinden gidecek saflar yok. Vaktinizi boşa harcamayın bence...
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
mürteza

Mesaj gönderen mürteza »

hz nuh a.s. ında çocukları peygamber çocuğuydu ama kafirdiler. peygamber çocuğu olmak bile yetmiyor. ehlibeytin soyundan geldiğini söyleyip onların adını kullanan insan dolu. anlamadığım arabistanda bile bu kadar seyyit yok.

“Dedelik - Seyyitlik Farkı” sayfasına dön