Zamanda Yolculuk Mümkün mü?

Ali

Mesaj gönderen Ali »

Bir sorum var bazı filmlerde de görüyoruz bazı bilim adamları savunuyor

biralevi

Re: Zamanda Yolculuk Mümkün mü?

Mesaj gönderen biralevi »

Ali yazdı:Bir sorum var bazı filmlerde de görüyoruz bazı bilim adamları savunuyor

üzgünüm mümkün değil
ama olmasını kim istemezdiki ?
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

biralevi yazdı:
Ali yazdı:Bir sorum var bazı filmlerde de görüyoruz bazı bilim adamları savunuyor

üzgünüm mümkün değil
Abicim bu kadar emin net tavır nasıl koyabiliyorsun belki gelecekte mümkün olacak
Ayştayn bile mümkün demiş
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

alone_man yazdı:
biralevi yazdı:

üzgünüm mümkün değil
Abicim bu kadar emin net tavır nasıl koyabiliyorsun belki gelecekte mümkün olacak
Ayştayn bile mümkün demiş

Alone can
bu konu sadece fantazidir tıpkı uzaylı bizden gelişmiş ve akıllı canlılar gibi
ışık hızına ulaşma olgusu cismani bedenler için mümkün değildir
bu bedenin taşıyacağı yük değildir
ruhlar aleminde ise zaten hız yok emir ve irade var
zamanda yolculuğa gelince
geçmişe gidebilme olayı eğer gerçek olsaydı şimdiye kadar mümkün olurdu
oysa bizden milyarlarca yıl sonra yaşayanların bunu başarmış olması gerekirdi ve şu anda bizim evi
ben senin yirminci yada yediyüzüncü kuşaktan torununum diye birilerinin ziyarete gelmesi gerekirdi
yani olayı bizim geçmişe yolculuğumuz şeklinde düşünürsen belki diyebilirsin
ama gelecektekilerinde bizi ziyaret etmesi gerekliliği üzerine tezi analiz edersen mümkün olmadığını görürsün

demekki başaramamışız :D

ama yinede fantastik bir konu olarak işlenmeye devam edilecektir
şahsen ahiret aleminin bir boyutunda berzah yada bir başka aşamasında kurguladığımıza benzer birşeylerin mümkün olduğuna inanıyorum
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

biralevi yazdı: oysa bizden milyarlarca yıl sonra yaşayanların bunu başarmış olması gerekirdi ve şu anda bizim evi
ben senin yirminci yada yediyüzüncü kuşaktan torununum diye birilerinin ziyarete gelmesi gerekirdi
yani olayı bizim geçmişe yolculuğumuz şeklinde düşünürsen belki diyebilirsin
ama gelecektekilerinde bizi ziyaret etmesi gerekliliği üzerine tezi analiz edersen mümkün olmadığını görürsün
Biralevi abi, söylediğin bu tez çok mantıklı fakat biraz daha fantezi yaparsak belkide mümkün olmuş olabilir.
Yani belkide 100'lerce yıl sonraki kuşak bizim şuanımıza yolculuk yapıyor olabilir. Fakat bu yolculuğu cismani olarak değilde, sadece ruhsal bir gezinti gibi düşünebiliriz. Hani filmlerde olur ya :) adam istediği geçmiş zaman ve mekana gelir fakat, o zaman geçmiş ve tarih olduğu için müdahale şansı yoktur. Diyeceğim şuki sadece izleyici olarak şu ana gezinti yapılıyor olabilir.
Resim
Resim
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Arkadaslar Zamanda yolculuk yapmak mümkün !! Bende inanmiyordum ama nasil olduysa oldu ..gecenlerde bir cay demleyim dedim ..biran elektrikler kesildi sonra Cazz vizz diye sesler cikip isinlar gördüm sonra elektrikler acildi, aa birde ne göriyim Mister Spok ( kulaklari sivri olan yaratik ) karsimda durmazmi ..ben saskin bir seklide ona baktim , oda bana bakti ..sonra dedi " Aferdersin kardes, Yukarda Cayimiz kalmamista senden bir kase cay alabilirmiyim " dedi..bende " Neden olmasin ya al sana Cay , ama önce seninle karsilikli iki Sohbet edelim " dedim biraz sakalastik sivri kulaklarini cektim ,oda sinirlendi sonra eliyle benim omuzuma dokundu bayilmisim ..sonra uyandigimda " Vay bee Demekki Zamanda yolculuk bu olsa gerek " dedim ..ama bana o hareketi yapmayacakti bidakine cay istemeye gelirse havasini alir :D
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Bilim ve Teknik” sayfasına dön