Zöhre Ana??? Dedelik tutmadı ebelik çıktı :)

3nokta

Re: Zöhre Ana??? Dedelik tutmadı ebelik çıktı :)

Mesaj gönderen 3nokta »

görmek ve okumak için hangi uzuvlarını kullanıyorsun bilmiyorum ama
Öncelikle hakaret etmeyin diyorsunuz. Ama kendiniz sözcük altından hakaret etmeyi iyi biliyorsunuz.
Ömerin ehlibeyt soyuna lanetler okutturduğu camiler Alevilerin ibadet yeri demektir,
Hülleyi kabul etmektir,
Camilerde Ehl-i Beyt as'a lanet okutan Muaviyedir Emevilerdir Ömer değil. Bu bilgiyi bir kere düzeltin. Sizinkisi pireye kızıp yorgan yakmaya benziyor. Biz Ehl-i Beyt as'ın camilerinden bahediyoruz. Ehli Beyt as'a lanet edilen Emevi camilerinden değil. Çarpıtma yapıyorsunuz. Bizi yeterince tanıdığınızı hiç sanmıyorum.
Erkeğin libidosunu yükseltir de günaha sokar diye Kadının başını örtüp, sosyal yaşamda da ibadette de ikinci sınıf insan yerine koymaktır,
Kadının hicabı Kuranın ve Ehl-i Beyt as'ın emridir. Kadını köle gibi kullanmak batının yaptığı gibi kadını açıp saçmaktır. Bırakın herkes istediği gibi giyinsin.
Ayrıca bizim anlayışımıda kadın ikinci sınıf değildir. Emevi cahabi anlayışı ile bizi karıştırmayınız. ezbere yazıyorsunuz.
Şiiliğin ismini alevilik yapmaktır,
Elbetteki Şia ve Alevi kavramları aynı şeydir. Siz Alevi kavramını alıp Alevilikle 12 İmamlarla ilgisiz alakasız yerlere koyuyorsunuz. Dilbilgisi etimoloji bilmiyorsanız yapacak bir şey yok. Açın okuyun öğrenin.
Hz. Hüseyin'in yasını Ömerin takvimine göre tutmaktır,,
KBiz İmam Hüseyin as'nin yasını tüm Ehl-i Beyt imamlarının mubarek veladet günlerini Ehl-i Beyt as kaynaklarından belirtilen tarihlerde yapıyoruz.Biz ömerden teberra etmişiz.
Ehlibeyti Onikimamları ve de yolu kimin yazdığı belli olmayan bin tane el değiştirmiş araplardan öğrenmektir,
El değiştirlmiş bozulmuş tahrif olmuş gibi iddialarınızı ispat etmek zorundasınız. Eminim hiçbirinin adından bile haberiniz yok. Ezbere yazıyorsunuz safsatadan başka bir şey değil yazdıklarınız.Dünyada 12 İmam yolunun kaynakları bellidir mevcuttur. Açın okuyun maneviyatı görün kalbiniz ferahlasın.
humeyninin kitaplarını aleviliğin temel eserlerinin arasına koymaktır,
Humeyninin hangi kitabını okudunuz. O büyük bir Ehl-i Beyt mektebi alimidir. Emevicilerin günümüz versiyonu vahhabilerin selefilerin ve onların dostları amerika ile israilin hizmetkarı durumuna düşüyorsunuz. Hiçbir kitabını dahi okumadan ahkam kesip karalama yapıyorsunuz.
semaha saza karşı çıkıp camilerde tef çalıp zikir çekmektir,
Biz camilerimizde tef falan çalmıyoruz. Biz namaz kılıyor ve Ehl-i Beyt as matem törenelri düzenliyoruz. 12 İmamları anıyoruz onların faziletlerini onların ilmini onların makamını onların yüceliğini imameti velayeti konuşuyoruz.
MAVYA'nın (Muaviye) peşinden gidip Ramazanı kabul etmek 30 gün boyunca teravihe gitmektir,
Uyduruyorsun Ramazan ayı orucu islamın emridir ve Ehl-i Beyt as da bu emri açıklayanlardır. Bunun muaviye ile hiçbir ilgisi yoktur. Ramazanda teravih namazını camiide cemaatle kılmak biz de yoktur. Yine ezberden bilmeden yazıyorsunuz. Kısaca bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak tam da size yakışır bir söz olmuş.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bizler Hakikatlere Dayanarak yazdigmiz halde onlara " 12 Imamlarimizdan hangisi Semah dönün Saz calin icki icin " demis diye bir Soru sordugumuzda, Bunlar Careyi kacmakta buluyorlar .Yani Bunlarin amaci Aleviligi Yüceltemek degil , Alevilik adina Ehli Beytin isimlerini kulanarak Rant ve iktidar pesinde kosmaktir , Alevilik adina Alevileri Yozlastirmak Nediü belirsiz kisilerin ardindan körü körüne gidip Köle Ticaretine hizmet etmektir ! Yazdiklari sadece sallamalardan ve kulaktan dolma seylerdir, Mantikli Sorularimiza karsi Cevap vermekten aciz olan Bu kisiler hemen Ehli Beyt Mekteblerini , Muaviye yolu diye algilamalari bunlarin degil Dinden 12 Imamlari dahi tanimakdiklarini ve sadece onlarin isimlerini Dillerinde sakiz gibi cigneyip kullandiklarini görüyoruz ! Hic bir Bilgilerinin olmadigi gibi Bunun Gibi Örgütler Alevileride Binbir gece Masallari ile kis uykusuna yatirma niyetindeler ! Arkadaslar gerci gereken cevaplari yazmislar ama anlayana , ...Kacarsiniz tabiki Sünki bunu hep yapiyorsunuz giderkende Camur atmayi iftira atmayida eskik etmiyorsunuz ..Sizleri Babalarinizla Dedelerinizle Analarinizla Dayilarinizla bas basa birakiyoruz ..ama unutmayinki, Gün gelecek Alevi Halki uyanip Sizlerin ne kadar Sahtekarlik yaptignizi ögrenip Sizin gibilerden hesap Soracaklardir ...Bizleri Muaviyelikle Suclayan Sizler, Muaviyer Yasantisi icindesiniz ama Farkinda degilsiniz veya farkindasiniz ...Sizler yarin mahser gününde Imamlarimizin karsisina böylemi cikacaksiniz ? Hangi mazaretiniz olacak ? hangi Yüzle cikacaksiniz ? Onlardanmi Seffaat dilyeceksiniz yoksa kendini ilahlastiran Sarlatnalardanmi ..Yaptiginiz Ritüller ortadadir ve bu yaptiginiz Ritüeller Alevilikle Ehli Beytle alakasi olmadigi gibi Alevilere yapilan birer kara lekedir ..kendinizi kandiriyorsunuz ve Toplumuda Yalanlarinizla Alet ediyorsunuz !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ali abi boşuna nefesini tüketme. Anlamazlar Gözleri kör omuş Batıl onları esir almış. Allah cümle canlara Ehl-i Beyt as'ın pak ilmiyle, irfanyla mektebiyle tanışmayı nasip etsin. Allah bizi velayet çizgisinden ayırmasın.
. . .
mürteza

Mesaj gönderen mürteza »

bizim orlarda eskiden bir kadın varmış. tarikatlara zikir çekmeye gidermiş. kocasıda "gitme hanım, kafayı yiycen hanım, yakında uçucan hanım" dermiş. neyse kadın bir gün kapıdan evin altından sesler duymaya başlamış. "hu fatmaaaaa..., uuuuuuç fatmaaaaa,,huuuuuu fatma..... uuuuuuuuç fatma..." kadın hendinden geçmiş evin merdivenlerine çıkmış. ses ona "uuuuç fatma demiş" kadın bir uçmuş lapbadanak bok çukurunun içine. kocası merdivenlerin altından çıkmış "noldu fatma kanatların mı kırıldı" demiş.
uçmaya çalışanlar çok ama bok çukurunda boğuluyo hepsi.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

mürteza yazdı:bizim orlarda eskiden bir kadın varmış. tarikatlara zikir çekmeye gidermiş. kocasıda "gitme hanım, kafayı yiycen hanım, yakında uçucan hanım" dermiş. neyse kadın bir gün kapıdan evin altından sesler duymaya başlamış. "hu fatmaaaaa..., uuuuuuç fatmaaaaa,,huuuuuu fatma..... uuuuuuuuç fatma..." kadın hendinden geçmiş evin merdivenlerine çıkmış. ses ona "uuuuç fatma demiş" kadın bir uçmuş lapbadanak bok çukurunun içine. kocası merdivenlerin altından çıkmış "noldu fatma kanatların mı kırıldı" demiş.
uçmaya çalışanlar çok ama bok çukurunda boğuluyo hepsi.
Müslüman
bir konuyu bir örnekle anlatılacaksa bu anlatana DİNİNE yakışmalı
edebi anlatım olmalı
çok çirkin bir örnekle anlatmışsın
mürteza

Mesaj gönderen mürteza »

noldu beğenemedin mi örneği. anlayana çok şey anlatıyo. sen beni eleştirmeden önce DİNİNE yakışır bir isim bul. müslüman adam türkçe isim takar. elin ingilizcesi ile nick alacağına, elin müslümanları katleden bir anlayışın dili altında kimlik oluşturacağına ehlibeytin isimlerinden künyelerinden isim al. ondan sonra benim dinime yakışıp yakışmadığımı verdiğim hikayenin dinime yakışıp yakışmadığına ondan sonra karar ver . tamam mı yalnız_adam...
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

mürteza can,
alone_man arkadaşın eleştirisi ile senin ona yüklendiğin konu alakasızdır. İkinizde eleştirilerinizde haklısınız.
"Daha güzel örnekler verebilirdin." demiş sana. Yani sana kötü bir şey söylememiş. Ayrıca Türkçe isim kullanma konusunda da haklısın. İngilizce isimler yerne bizim olan isimleri kullanmayı tercih etmek daha güzeldir.
. . .
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

mürteza yazdı:noldu beğenemedin mi örneği. anlayana çok şey anlatıyo. sen beni eleştirmeden önce DİNİNE yakışır bir isim bul. müslüman adam türkçe isim takar. elin ingilizcesi ile nick alacağına, elin müslümanları katleden bir anlayışın dili altında kimlik oluşturacağına ehlibeytin isimlerinden künyelerinden isim al. ondan sonra benim dinime yakışıp yakışmadığımı verdiğim hikayenin dinime yakışıp yakışmadığına ondan sonra karar ver . tamam mı yalnız_adam...
sözlerimi türkçe anlamayanlara bu nickle seslendim belki daha dikkat çeker diye
yalnızlığıma vurgu yaptım belki anlarlar diye
ne bileyim milliyetçilik mikrobu bu kadar yaygın
ingilizleremi karşısın ingilizceye mi?
yezit arap diye arapçaya karşımı geleceğiz
bu mantığınız yanlıştır
eğer uygun anlamlı güzel bir nickse brezilyacada olabilir (varmı böyle bir dil bilmiyorum ama onları onore edeyim istedim)
burası sanal ortam nickleri değil sözleri ciddiye al
ne Hüseyin nickliler varki fikirleri yezidi
bizlert tanışalım diye bölündük tanışmak için dilelrini öğrenmeliyiz kaçmalı değil
keşke fransızca ingilizce bilsemde onların sitelerinde gezsem dertleşsem
belki senin gibilerin anlamadığını onlar anlar kimbilir
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Bana soracak olursaniz, bir insanin hangi nickle girdigi önemli degil, yeterki küfürlü müfürlü birseyler olmasin.

Ikincisi, "müslüman adam Türkce isim takar" diye birsey olamaz. Cünkü Türk demek müslüman demek degil. Türklerin hristiyanlarida var.

Tabii ki Ehlibeyt'in isimlerini veya künyelerini kullanmak daha iyidir, ama bu demek degil ki digerleri kötüdür. :)
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Türk dilini munafaza etmek, geliştirmek, yabancı dillerin olumsuz etkilerinde korumak bir ırkçılık mikrobu değildir. Dilini bilmeyen bir millet, dili yozlaşmış bir millet artık millet olma durumundan uzaklaşıp insan yığını haline gelir. Dili bu kadar hafife almamak gerekir. Unutmayın gelişmiş bir dil, yozlaşmamış bir dil anlamayı, anlatmayı yani anlaşmayı kolaylaştırır. Birbirini anlamayan bir nesil ise artık bir arada duramaz, kargaşa çıkar!
. . .

“Dedelik - Seyyitlik Farkı” sayfasına dön