Facebook Hakkında Dikkat!

ali muhsin

Facebook Hakkında Dikkat!

Mesaj gönderen ali muhsin »

Arkadaslar Ünlü Paylasim Sitesi olan Facebook hakkinda bazi Görüslerim olacak ,bilindigi gibi Facebook herkesin girdigi ve herkesin bolca vakit gecirip Görüs alisverisliginde bulunuldugu Resim Video vs gibi seylerin Paylasildigi bir yerdir,Her ne kadar Facebook Ziyaretcilere Güzel bir atmosfer vermek isteselerde yinede Facebook,un Yararli olmadigini aksine zararli oldugunun görüsndeyim ...daha evelde Facebookun Amerikan sirketine ayit olodugunu ve israilin internet ajanlari ( Hackerleri ) tarafindan denetlendigini bir haber sitesinde okuyup buraya aktarmistim ...Facebooka üye olan kisiler adlarini mesleklerini yazip Fotoraflarininda eklemeleri bence hic uygun bir sey degildir ,heleki Bu Site Bazi Örgütler tarafindan denetlenirse ...Bir ara bende üye olmus ve bazi seyler dikkatime cekmisti ,bunlardan bir kaci sunlardir ..üye olmak kolay oldugu gibi Facebooktan üyeliginizin silinmesi hemen hemen imkansiz olarak görülüyor..Nednese ? ..her yazdiginiz özel yazilar eklendiginiz Videolar Resimler Facebook arsivlerinde toplanip degelendiriliyor ..Sayet israil karsidi Videolar görüntüler veya Resimler eklenirse Sizin Ip adressinize Virüsler gönderilerek Bilgisayarinizin zarar gömresine neden olabiliyor ,adiniz adressiniz mesleginizide vermisseniz Fotoraflarinizda eklemisseniz onlar icin hic bir arastirma söz konusu olmuyor ..unutmamak gerekirki 11 Eylülden sonra Bazi Devletler yasa kanunu cikartarak Paylasim Sitelerinin Denetlenecgi ve Bazi Süpheli kisiler hakkinda Sorusturma acilacaginin ve onlari takibe alacaklarinin kararini almislardi, ki Facebook ise onlarin Denetimi altindadir !! Özel mesajlariniz,Eklediginiz Video veya Resimler Israil Karsiti ise ,Sizin yazilarinizi Arsive alarak sizi Gözetim altinda tutup hatta sizi ilerde dahi Suclayabilirler ! Yazilan her yazinizi cogu kisiler görebiliyor Özel yazilarinizi bazilari ellerine gecirip Sizin Aleyhinize dahi kulanabiliyor ...Ben bunlari fark edince Facebook,tan üyeligimin silinmesi konusunda bazi yerlere tikladim ama hic bir yerde Üyeligin Silinmesi konusunda hic bir bilgiye rastlamadim... Arastirmalar sonucu gördümki Facebook,tan Üyeliginizin silinmemesi sadece Deaktive edilmeside sanki Sizin biliglerinizi Facebook tarafindan Rehin almis gibi görünmeside Düsündürücüdür ..Sonuc olarak bende Facebooktan Hoslanmadigim gibi Bunun zararli oldugunu fark edince Üyeligimin silinmesi icin Yazi gönderdim ...bana gelen cevap 14 gün icinde Üyleligimin silinmesi ve bu 14 gün icerisinde tekrar Facebooka girerseniz üyeliginiz tekrar Aktive edilir diye cevap geldi ...Sonuc olarak her ne kadar Facebook, Paylasim sitesi cekici olsada bir taraftanda verdiginiz biligler, Facebook,un bazi kisileri tarafindan Denetlenip takipe aliniyor ...Bence Düsünen kisiler Biran evel Facebooktan cikmalarini tavsiye ediyorum ..tabi yine siz bilirsiniz ...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Muhammed

Re: Facebook Hakkında Dikkat!

Mesaj gönderen Muhammed »

ali muhsin abi, benimde görüşüm seninkinin tam tersi. Facebook'un üyeliği silmediği, sadece dondurduğu doğrudur. Lakin İsrail karşıtı paylaşımlar yapan kişilere yok virüs filan gönderilmesi söz konusu değil. Teknik olarakta nasıl mümkün oluyor bunu hiç anlamadım!!! Bunlar hurafe...

Facebookta şikayet sistemi var. Irkçı, kişiye hakaret veya aşağılayıcı içeriklerin olduğu şeyleri şikayet edebilirsin. Yönetimde bu şikayetler doğrultusunda o paylaşılan bilgileri kaldırır.

Senin mesleğin, fotoğrafını ele geçirip senin aleyhinde ne kullanılabilir? Senin kim olduğunu öğrenmek, bilmek isteyen örgüt bunu zaten çok kolaylıkla yapar. Bu bilgiye ulaşmak için Facebook'a ihtiyaç duymaz bile. Kaldıki sen oraya üye olup ne yapacaksın? Yapacağın şeyler İslami tebliğ içerikleridir. Bunları paylaşıpta herhangibir engel veya tehlikeye düşen 1 kişi bile görmedim henüz.

Facebook'ta yaptığı paylaşımlar yüzünden soruşturma yiyen 1 kişi varmı? Ben duymadım, görmedim. Yani Facebook'u öcü gibi göstermenin anlamı yok.

Şu anda alevisesinin veya birçok ehlibeyt sitesinin nerede barındırıldığını biliyormusun? Hayır... Tümü amerikan şirketlerinde. Hotmail, Google, Msn vs... Hepsi kimin? Halbuki şu an kullandığın bilgisayar ve programların sahipleride belli...

Diyeceğim o ki, sen amacına, yoluna hizmet etmeye devam et. Sanal alemde bu hizmet için çok güzel bir nimet bence. İnternetin tüm alanlarında aktif olup çalışmaya devam etmeliyiz.
Resim
Resim
ali muhsin

Re: Facebook Hakkında Dikkat!

Mesaj gönderen ali muhsin »

Muhammed can

Facebook hakkinda Sahsi görüslerimi belirtmekle bilrikte, olabilecek olaylari aciklamya calistim ..ayrica ,onlar icin hic Sorun degil birilerine Virüs göndermek !!! nedenmi ? Basimdan gectigi icin !! Suan bile Milyarlarca Bilgisayar kulanicilarini tek tek Denetleme imkanina sahip degiller ! Özel Sitelerde ise her nekadar Paylasim yapiliyorsa buraya Müdahale etme yetkisine sahip olmadiklari gibi Bazi kurmus olduklari Paylasim Siteleride onlar icin iyi bir firsattir ... Örnek olarak Almanyada " Terrörle Mücadele Yasasi " cikartilarak Süpheli bulunan kisileri Sanal alemlerde bile Takip etmis ve sonucta bazi (onlara göre ) "Terrörle " Süpheli olan kisilerin internet sitelerinin Paylasim yerlerini takip sonucu ele gecirildikleri olmustur...Yasa sonucu BND ( Alman gizli Istihbarati ) her Süpheliyi takip edebilme yetkisine sahiptir ...örnegin Sen kalkar " Hakli olarak " Israilin Cinayetlerini ortaya döken belgeleri " Süpheli Paylasim Sitelerinde " sunarsan Onlar seni " Anti Semitiklikle " suclayabilirler ve senin her yazini yakindan takip edebilirler , burda iyi etmissin kötü etmissin onlar icin Hic önemli degil , Facebook ise Anlasma geregince Siyonsiterinde Denetimi altindadir, yine örnek verilirse Facebookta Peygamberimize yapilan agir ve tahrik edici bir Görüntü yayinlanmis , Facebook Yetkilileri Tüm Sikayetlere ragmen Görntüleri kaldirmamis ve Sonucta Toplu olarak Boykot aldiktan sonra Görüntüleride zorunlu olarak kaldirmislardir ..buda Bazi haber kaynaklarincada Dogrulanmistir !!
Yapacağın şeyler İslami tebliğ içerikleridir.
Iste Bu nokta önemlidir ,Sen Islami Tebligini Süpheli Paylasim Sitelerinde yaparsan ,onlar icin iyi etmissin kötü etmissin fark etmez , sünki Herseyi ayni kefeye koyup islamida Büyük bir Tehlike olarak görüyorlar...Hatta Adini vermek istemedigim bir Sitede üye olmak icin adini adressini ve Özelikle " Pasaport numarasini " istemislerdi ..simdi sen bile bile ilede teblig yapacagim diye o gibi " Süpheli " Sitelere girip Tüm bilgilerini vereceksen, yine sen bilirsin ....Bana Göre Facebook gibi Paylasim Siteleri birer Tuzaktir !!! msn,Hotmail,google gibi Chat ortamlari bile okadar denetim altinda degil ve hatta oralarda bile Güvenli degilsiniz örnegin Sizi biri "Phishing" yaparsa Bütün bilgileride ele gecirmis olurlar ...ilede sanal Alemlerde islami Teblig yapilacaksa, bunun baska alternatifleride vardir.

Anlatmak istedigim Teknik olarak Daha cok Dikkatli olmanizdi ...yoksa kim nereye ne yaziyor bu bizi zaten ilgilendirmez .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Bilgisayar, İnternet” sayfasına dön