Makalat Üzerinde Tartışma

biralevi

Re: Makalat Üzerinde Tartışma

Mesaj gönderen biralevi »

AnadoluAlevisi yazdı:
biralevi yazdı:
AnadoluAlevisi yazdı:
aslında biliyorsun ama uzatmamak için yazayım
4 kapı 40 makam
tarikat şeriat marifet hakikat 4 kapı ve bunların her birinde izah edilen 10 makam
bunları duydun değilmi?
Elbette.
tamam
şimdi senden ricam elindeki kitabın hangi sayfasında 4 kapı 40 makam anlatılıyor
sayfa numarasını verirmisin?
Hatırlamıyorum, kardeş.
Tekrar baştan bir gözden geçirmem lazım, yalan bilgi vermek istemem.
Büyük bir olasılıkla da görmedim sanırım!
Hayırdır?[/quote]

bu konuları iş olsun diye asla konuşmayız
halkımızı ilgilendiren her konu ciddidir ve birbirimizin fikirlerini kabul etmesek bile medeni diaolglar kurabilir tartışabiliriz
iş olsun diye sormuyorum
acelemizde yok elindeki kitaba hızla göz atabilirsin veya daha geniş bir zamandada cevaplayabilirsin
tabiki bazı sonuçlara ulaşmak için soruyorum
ama bu soru önemli lütfen sende soruyu ciddiye al çünkü aynı konuyu başka ortamlardada tartışmak zorunda kalabilirsin o yüzden buradan çıkacak sonuçlar senide ilgilendirir
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

biralevi yazdı:

bu konuları iş olsun diye asla konuşmayız
halkımızı ilgilendiren her konu ciddidir ve birbirimizin fikirlerini kabul etmesek bile medeni diaolglar kurabilir tartışabiliriz
iş olsun diye sormuyorum
abi vallahi merak ettim ve soruyu neden sorduğunu anlayamadım ama iş olsun diye sormadığınıda biliyorum
izliyorum bakalım hayırlısı birşeyler çıkacak ama ne?
AnadoluAlevisi

Mesaj gönderen AnadoluAlevisi »

biralevi yazdı:bu konuları iş olsun diye asla konuşmayız
iş olsun diye sormuyorum
acelemizde yok elindeki kitaba hızla göz atabilirsin veya daha geniş bir zamandada cevaplayabilirsin
ama bu soru önemli lütfen sende soruyu ciddiye al çünkü aynı konuyu başka ortamlardada tartışmak zorunda kalabilirsin o yüzden buradan çıkacak sonuçlar senide ilgilendirir
Kardeş,
"Makalat, Can Yayınları, 1. basım, Mayıs 2007" nüshası/baskısını:
- Ben sizlere delil getirmeden önce okudunuz mu okumadınız mı?
- Şu an elinizde var mı yok mu?
- İçinde "Ehlibeyt" kelimesi var mı yok mu?
Bunların cevaplarını da versen?
Makalat, Can Yay., s.44, 2007:
(a.s.) buyurdu: İçinizde iki emanet bırakıyorum yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehl-i Beyt'im, O halde eğer istiyorsanız ki Hak yolunda sağlıklı kalasınız, ilahi kitap ve nebiler sultanının (a.s.) evlatlarına tutunun.
biralevi

AnadoluAlevisi yazdı:
biralevi yazdı:bu konuları iş olsun diye asla konuşmayız
iş olsun diye sormuyorum
Kardeş,
"Makalat, Can Yayınları, 1. basım, Mayıs 2007" nüshası/baskısını:
- Ben sizlere delil getirmeden önce okudunuz mu okumadınız mı?
- Şu an elinizde var mı yok mu?
- İçinde "Ehlibeyt" kelimesi var mı yok mu?
Bunların cevaplarını da versen?
aslında cevap vermeye başladım ve bunların hepsinin cevabını apaçık alacaksın
bizim ahlak anlayışımızda demogoji çarpıtma polemik yalan dolan yoktur
ama bilimsel bir sırayla gidiyoruz dahası sormadığın başka cevaplarıda alacaksın ama mümkünse şu anki dialg sıralamasını bozmayalım
4 kapı 40 makamı elindeki kitapta ara yerini bul bana sayfa numarasını ver yada yoksa yok de.... bu yaptığımız bilimdir biz bilime mat olmak mars olmak diye bakmıyoruz gerçekler ortaya çıksın yeter nasıl olsa Allah taktir eder
AnadoluAlevisi

biralevi yazdı:aslında cevap vermeye başladım ve bunların hepsinin cevabını apaçık alacaksın
ama bilimsel bir sırayla gidiyoruz dahası sormadığın başka cevaplarıda alacaksın ama mümkünse şu anki dialg sıralamasını bozmayalım
4 kapı 40 makamı elindeki kitapta ara yerini bul bana sayfa numarasını ver yada yoksa yok de.... bu yaptığımız bilimdir biz bilime mat olmak mars olmak diye bakmıyoruz gerçekler ortaya çıksın yeter nasıl olsa Allah taktir eder
Hani okumuştun ya!
Bu kitap elinde var mı yok mu?
Aç da baksana!
(a.s.) buyurdu: İçinizde iki emanet bırakıyorum yüce Tanrı'nın kitabı ve ailem Ehl-i Beyt'im, O halde eğer istiyorsanız ki Hak yolunda sağlıklı kalasınız, ilahi kitap ve nebiler sultanının (a.s.) evlatlarına tutunun.
biralevi

AnadoluAlevisi yazdı:
biralevi yazdı:aslında cevap vermeye başladım ve bunların hepsinin cevabını apaçık alacaksın
Hani okumuştun ya!
Bu kitap elinde var mı yok mu?
Aç da baksana!
şimdi bu şu ana kadarki adaba uygun bir tavır oldumu?
biz burda bilim peşindeyiz gerçek peşindeyiz sen olayı kişiselleştiriyorsun
benim için senin şu anki gerçek şahsiyetin hiç önemli değildir seni ömür boyu tanımayacağım tanımakta istemiyorum
ama şu anki anadolu nickli sanal bir şahısla bir gerçeğin peşine düştük ve araştırıyoruz
bu nedenle olayı kişiselleştirmeden ilerleyelim bende sanal bir varlığım ve karşılıklı bilim yapıyoruz
sende en az benim kadar bilime katkı ver bu bölümde sorduğun tüm soruları cevaplayacağım ama bir sıralamayla gidiyoruz sende buna yardımcı ol katkıda bulun
ben seni sınav yapıyorum tekit olsun iyi vurgu olsun diye soru cevap olarak gidiyoruz cevabını beğenmezsem yada doğru bulmazsam tabiki kendi cevabımı vereceğim ama cevabın doğru oldukça sorarak ilerleyeceğiz ve tüm çelişkileri çözmeye çalışacağız çözebildiğimiz kadarını çözeriz çözemediğimizi zamanın akışına bırakırız
lütfen elindeki kitabı incele istersen yarın cevap ver istersen şimdi ver devam edelim
AnadoluAlevisi

biralevi yazdı:şimdi bu şu ana kadarki adaba uygun bir tavır oldumu?
biz burda bilim peşindeyiz gerçek peşindeyiz sen olayı kişiselleştiriyorsun
benim için senin şu anki gerçek şahsiyetin hiç önemli değildir seni ömür boyu tanımayacağım tanımakta istemiyorum
ama şu anki anadolu nickli sanal bir şahısla bir gerçeğin peşine düştük ve araştırıyoruz
bu nedenle olayı kişiselleştirmeden ilerleyelim bende sanal bir varlığım ve karşılıklı bilim yapıyoruz
sende en az benim kadar bilime katkı ver bu bölümde sorduğun tüm soruları cevaplayacağım ama bir sıralamayla gidiyoruz sende buna yardımcı ol katkıda bulun
ben seni sınav yapıyorum tekit olsun iyi vurgu olsun diye soru cevap olarak gidiyoruz cevabını beğenmezsem yada doğru bulmazsam tabiki kendi cevabımı vereceğim ama cevabın doğru oldukça sorarak ilerleyeceğiz ve tüm çelişkileri çözmeye çalışacağız çözebildiğimiz kadarını çözeriz çözemediğimizi zamanın akışına bırakırız
lütfen elindeki kitabı incele istersen yarın cevap ver istersen şimdi ver devam edelim
Kardeş,
Her yükü bana yüklüyorsunuz!
Kitabı tekrar okumamı gerektiren şeyler soruyorsunuz!
5 dakikalık basit bir iş değil bu! İstiyorsan fazla uzatma, direk sonuca gel!
Ya da kendin paylaşımlarını yap, ben de yarın onay/red edeyim!
İddialarınız ve sonuçları belli. Şimdi ise başka şeyler peşindesiniz!
Derdiniz ne ise kısaca açık açık söyleyin! Ne dersin?
biralevi

AnadoluAlevisi yazdı: Derdiniz ne ise kısaca açık açık söyleyin! Ne dersin?
gerçek ne ise doğru ne ise onun peşindeyim
başka hiçbir hedefim gayem yok
her soru ve cevapta birlikte doğruya doğru ilerlemek amacındayım karnımda midemde ve kalbimde başka birşey yok
her türlü doğruya açım ve açığım
bu konuyu tüm boyutlarıyla ve tamamen çözmeliyiz hemde birlikte vereceğin katkında sevabın bir parçasıdır
sende doğruya doğru demek zorundasın ve bunu birlikte çözeceğiz çözmeliyiz bu nedenle yorulduysan süre gerekiyorsa acelemiz yok
ama soru cevapla ilerlememiz çok önemlidir çünkü ortak noktalarımızı tespit için bu gereklidir ve sonunda neden gerekli olduğunu neden böyle ilerlediğimizi göreceksin soruların cevabını bulacaksın ama bana yardımcı olmalısın olaya yardım diye bak katkı diye bak
cevaplarının bu anlama geldiğini bil ve lütfen konuyu bu şekilde bölme yarına çıkacağımıza hiçbirimizin garantisi yok
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

AnadoluAlevisi yazdı: lütfen elindeki kitabı incele istersen yarın cevap ver istersen şimdi ver devam edelim
Kardeş,
Her yükü bana yüklüyorsunuz!
Kitabı tekrar okumamı gerektiren şeyler soruyorsunuz!
5 dakikalık basit bir iş değil bu! İstiyorsan fazla uzatma, direk sonuca gel!
Ya da kendin paylaşımlarını yap, ben de yarın onay/red edeyim!
İddialarınız ve sonuçları belli. Şimdi ise başka şeyler peşindesiniz!
Derdiniz ne ise kısaca açık açık söyleyin! Ne dersin?[/quote]

ya anadolu can
varsa var yoksa yok ne önemi var görelim kitap elimde olsa ben çoktan cevabı vermiştim
AnadoluAlevisi

biralevi yazdı:gerçek ne ise doğru ne ise onun peşindeyim
başka hiçbir hedefim gayem yok
her soru ve cevapta birlikte doğruya doğru ilerlemek amacındayım karnımda midemde ve kalbimde başka birşey yok
her türlü doğruya açım ve açığım
bu konuyu tüm boyutlarıyla ve tamamen çözmeliyiz hemde birlikte vereceğin katkında sevabın bir parçasıdır
sende doğruya doğru demek zorundasın ve bunu birlikte çözeceğiz çözmeliyiz bu nedenle yorulduysan süre gerekiyorsa acelemiz yok
ama soru cevapla ilerlememiz çok önemlidir çünkü ortak noktalarımızı tespit için bu gereklidir ve sonunda neden gerekli olduğunu neden böyle ilerlediğimizi göreceksin soruların cevabını bulacaksın ama bana yardımcı olmalısın olaya yardım diye bak katkı diye bak
cevaplarının bu anlama geldiğini bil ve lütfen konuyu bu şekilde bölme yarına çıkacağımıza hiçbirimizin garantisi yok
Kardeş,
"Hizmet Hak içindir." deyip elimden gelen katkıyı göstermeye hazırım.
Ancak, dediğine göre sen bu kitabı okumuştun! Şimdi, bu kitap elinde var mı yok mu?
Elinde varsa eğer, benim de hemen yanımda, iddialarını, sayfa numaralarını, vs. getir hemen kontrol edeyim!
Çok uzatmayalım yani, amacın ne?

“Bektaşi Kaynakları” sayfasına dön