Özgündüz Bektaşi Ayinine Katılıyor. -Yorumsuz-

AleviCaferi

Re: Özgündüz Bektaşi Ayinine Katılıyor. -Yorumsuz-

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Big Boss yazdı:3.halife osmanı taklit etmiş
Benden hizli davrandin. Ayni seyi bende düsünmüstüm. :)
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
velayet hak

Mesaj gönderen velayet hak »

Big Boss yazdı:
alone_man yazdı: demekki özgündüz onca insan arasından kardeşini tavsiye ederek vekilliğe layık görmüş ! ))))
ne varki bunda 3 milyon azeri arasından kardeşini seçmiş
3.halife osmanı taklit etmiş
Benim bildiğim kardeşi değil amcası oğludur.
Osman'a benzetmeniz ne kadar seviyesiz olduğunuzu ortaya koyuyor.
Sizde utanacak yüz var mı bilemiyorum, olsaydı belki bu kadar kendinizi düşürmezdiniz. AYIPLAR OLSUN.
Sizleri adam sanmıştım ya, demek hepiniz aynısınız.
"Hakkında söylenen sözler hususunda düşün; söyledikleri şeyleri kendinde bulur­san, (bil ki) söylenen hak söze karşı öfkelendiğinde Allah'ın gözünden düşmenin musibeti, seni kaygılandıran halkın gözünden düşmek musi­betinden daha büyüktür."
velayet hak

Hasan Akça yazdı:
ali muhsin yazdı:
Özgündüz Evet acikca yaziyorum Özgündüz Alevi Düsmanidir ! Alevilerin uyanmasini engelemek icin Bugün Aleviligi babasinin maliymis gibi Bektasilere Pazarliyor !!
hayır düşmanlık değil bu ağır suçlama olur vebali vardır
yaptıklarının doğru oldduğunu düşünüyor yani iyiniyetle yapıyor
o bunları basiretsiz bir siyasetten dolayı yapıyor
Bir zerre takvası olan ve Allah'tan korkan bir insan, böyle ağır bir ithamda bulunur mu?! Bir de hiç sıkılmadan diyorlar ki biz nerde ithamda bulunduk, hakaret ettik!! Hadi ordan.
Eğer Alevi düşmanı biri varsa bu da haddiniz bilmez cahillerdir. Siz şimdi Alevi mi oluyorsunuz?! Çok yazık, Ali sizi görse bu halinizle yüzünüze tükürür. Sizde Hz. Ali'nin (a.s) ahlak ve uslubundan bir zerre göremiyorum?! Nasıl kendinize Alevi diyebiliyorsunuz?!
Alevi düşmanı; Aleviler arasında fitne çıkaranlar, onları parçalamaya çalışanlar ve sürekli kendi kardeşlerine (ister Bektaşi olsunlar ister Azeri) hakarette bulunanlardır.
Bu gidişle Azerileri de kendinize düşman yapacaksınız, birçoklarını yapmışsınız bile.
Vallahi nefret etmeye başladım ben de. Siz yine hakaret, iftira ve istihzalarınıza devam edin, bakalım ne elde edeceksiniz, hangi yüzle onlarla karşılaşacaksınız..
Allah sizi ıslah etsin, sizler dostları da düşman yapıyorsunuz.
"Hakkında söylenen sözler hususunda düşün; söyledikleri şeyleri kendinde bulur­san, (bil ki) söylenen hak söze karşı öfkelendiğinde Allah'ın gözünden düşmenin musibeti, seni kaygılandıran halkın gözünden düşmek musi­betinden daha büyüktür."
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

velayet hak yazdı:
Hasan Akça yazdı:
ali muhsin yazdı:
Özgündüz Evet acikca yaziyorum Özgündüz Alevi Düsmanidir ! Alevilerin uyanmasini engelemek icin Bugün Aleviligi babasinin maliymis gibi Bektasilere Pazarliyor !!
hayır düşmanlık değil bu ağır suçlama olur vebali vardır
yaptıklarının doğru oldduğunu düşünüyor yani iyiniyetle yapıyor
o bunları basiretsiz bir siyasetten dolayı yapıyor
Bir zerre takvası olan ve Allah'tan korkan bir insan, böyle ağır bir ithamda bulunur mu?! Bir de hiç sıkılmadan diyorlar ki biz nerde ithamda bulunduk, hakaret ettik!! Hadi ordan.
Eğer Alevi düşmanı biri varsa bu da haddiniz bilmez cahillerdir. Siz şimdi Alevi mi oluyorsunuz?! Çok yazık, Ali sizi görse bu halinizle yüzünüze tükürür. Sizde Hz. Ali'nin (a.s) ahlak ve uslubundan bir zerre göremiyorum?! Nasıl kendinize Alevi diyebiliyorsunuz?!
Alevi düşmanı; Aleviler arasında fitne çıkaranlar, onları parçalamaya çalışanlar ve sürekli kendi kardeşlerine (ister Bektaşi olsunlar ister Azeri) hakarette bulunanlardır.
Bu gidişle Azerileri de kendinize düşman yapacaksınız, birçoklarını yapmışsınız bile.
Vallahi nefret etmeye başladım ben de. Siz yine hakaret, iftira ve istihzalarınıza devam edin, bakalım ne elde edeceksiniz, hangi yüzle onlarla karşılaşacaksınız..
Allah sizi ıslah etsin, sizler dostları da düşman yapıyorsunuz.
Ali muhsinin görüşlerine katılmadım tavrını kınadım gençtir kötü şeyler yaşamış katlanabiliriz tavırlarına bu ayrı sorun
Özgündüzü de çevremden dinlediklerim ve izlediklerimle iyiniyetli ama basiretsiz siyasetçi olarak gördüm

şimdi sana iki çift söz;

Azerilerin tümü MASUM da bizimmi haberimiz yok,
meğer seçilmiş kavim siyonist yahudiler değilde azeriler miymiş
eğer Özgündüzü savunuyorsan çık erkekçe savun bu sitede kimse Özgündüzü savunuyorsun diye seni susturmaz (bektaşiler bile hakaret etmedikçe susturulmuyor)
ama onu savunmak yerine buradaki alevilere sataşmaya hakkın yok
sataşırsanda cevap alırsın biz yüzlerce yıldır okulsuz alimsiz cahil kaldık yine egemenlere boyun eğmedik şimdi birçok gerçeği öğrenmişken helede kerbelayı özünü öğrenmişkenmi boyun eğeceğiz
Azeri savunmasını kabul etmiyoruz bu bir ırkı kutsamaktır ırkı yüceltmektir bu faşizmdir her ırk gibi azerininde takvalısı münafığı zalimi safı vardır hele şahıs Ehli beyt yolundayım diyorsa artık ırkı milliyeti aşmış olmalıdır
azeriler düşman olurmuş ))))
merak etme takvalı hiçkimse bize düşman olmaz hatta tam tersi biz onların onlar bizim kardeşimizdir
ama ırkçılar bize düşman olacakmış hiçte önemli değil bizim son 50 yılımız faşitlerle mücadeleyle geçti alışığız yani
önce neyi savuncana karar ver şahıs bazında savunacak isen buyur yaz hemde istediğin kadar
bir ırkı savunacaksanda buyur yaz ama o zamanda bize islamdan ehli beytten sakın bahsetme buna hakkın yok ırkçılığı yenememiş birisi takvadan bahsetmesin

Hz.Ali halkını dünya için pazarlayanların satanların yüzüne tükürürdü
Müslümanım (Helede Ehli Beyt dostuyum deyip) ırkçılık yapanların yüzüne tükürürdü
işbirlikçilerin yüzüne tükürürdü
takvayı arka plana atıp başka değerleri öne çıkaranların yüzüne tükürürdü
emanetleri ehline vermeyenlerin yüzüne tükürürdü
Ali

Mesaj gönderen Ali »

Pimi çekilmiş saatli bomba gibi bir konu )))))
velayet hak

velayet hak yazdı:
AnadoluAlevisi yazdı:
3nokta yazdı:Ben sana mikrop, it ya da soysuz dediğimi hatırlamıyorum. Dediysem özür dilerim. Gerçi ben kimseye böyle hitaplarda bulunmam. Başkasının üslubu beni ilgilendirmez.
Neyse iyi geceler.
Aklımda halen ve unutamıyorum da!
Bana ve önderlerime "soysuz" diyen "Hasan Akça" idi ve uyarmıştın gerçi. Ama uyarından dolayı ağzının payını veremediğim için halen üzülüyorum. İnşallah kendine ve kendi önderlerine yönelsin bu sözü.
"İt" diyen ise "alone_man" idi ve görmedin, uyarmadın bile! Öylece, duruyor! Şahsıma demişti ama yine şahsına ve onu böyle eğiten önderlerine, yetiştirenlere yönelsin inşallah!
İstenirse bulup linkleri hemen vermeye hazırım.
AnadoluAlevisi yazdı:İşte linkleri de:
Hasan Akça: ileti22697.html#p22697
alone_man: ileti22758.html#p22758

Aynen kendilerine, önderlerine, eğitenlerine, yetiştirenlerine iade!
Gerçi, bunlar ne ilk, ne son, ne en hafifi, ne de en ağırı!
Forumunuzu tararken gördüğüm daha neler var!
"Allah'tan başka yalvarıp yakardıklarına (taptıklarına) sövmeyin; sonra onlar da haddi aşarak bilmeksizin Allah'a söverler. İşte böyle, biz her ümmete yaptıklarını süslü (çekici) gösterdik, sonra onların son varışları Rablerinedir. O, yapmakta olduklarını onlara haber verecektir." (En'am: 108)

Ben şahsen bu hakaretlerden çok rahatsız oldum, siz olmadınız mı?!!
Sizin önderleriniz (İmamlar, müçtehitler ve alimler) bizim de önderlerimiz değil mi, onlara hakaret edilmesine sebep olmanız doğru mu?! Yapmayın lütfen!!
Her şeye cevap veren alimuhsin bey, acaba neden bunlara cevap vermemiş?!! Yoksa o da üsteki ayete aykırı hareket edenlerden mi?!..
Bu anadolualevisi düşmanının hakaretlerini okuduğum andan beri rahatsızım, Allah bildiği gibi yapsın..
Tekrar bir şeyler eklemeye gerek var mı?!!
Siz şimdi tebliğ yaptığınızı mı sanıyorsunuz?!
Bu ahlak ve bu edebinizle mi?
Sizin bizim önder ve liderlerimize hakkaret ettirmeye hakkınız yoktur?
Sen hakaret edeceksin, sonra karşıdakinden saygı bekleyeceksin öyle mi?!
Aleviymiş!! Sizin gibi Alevilerden Allah'a sığınıyorum.
Şimdiye kadar gerçekten İslam ve mektebi tebliğ ettiğinizi sanıyordum, ama şimdi tam öyle olmadığına artık yakin ettim.
Mektep ve Ehlibeyt diğerlerine hakaret etmekle tanıtılmaz, bozuk bir ahlakla tebliğ edilmez.
Mektebe hizmet eden değerli alimlerimize de ağzınıza geleni söylüyorsunuz. Neredeyse tekfir edeceksiniz. Bravo valla Alevi düşmanı da yaptınız, bu iftiranızın cevabını mahşerde nasıl vereceksiniz? Sizin başka işiniz yok mu?! Kendinize düşman mı bulamadınız bizlerle uğraşıyorsunuz?!
Kendi kardeşlerine saldırmakta, hakaret etmekte, iftirada bulunmakta bir beis görmeyen basiretsizler gelip İslami siyasetten bahsediyor ve akılları sıra mektebi tebliğ ediyorlar. Hadi ordan!!
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Sen Vehabilere karşı yolunu savunduğunda onlar senin önderlerine küfretmiyor mu? Ediyor. Bu küfürlerin sorumlusu sen mi oluyorsun?
Haddini bil. Gözünü aç. Özgündüz'ü kutsama. Çünkü masum değil. Yaptıkları ortada. İyisini de kötüsünü de söylüyoruz.
Alevilerin oylarını satılığa çıkaran Bektaşilerle aynı duruma düşen lideriniz, bu durumu Doğan'dan mı öğrenmiş bir sor bakalım. Azerilerin % kaçı onu lider biliyor? Neye göre Azerilerin oyları üzerinden pazarlık yapıyor?
Tekrar ediyorum. Haddini aşma. Önce eleştirileri anlamaya çalış. Gelip ahkam kesme burada. Sınırını bil. Terbiyesizlik etme. Liderinizi kabul etmeyen âlimlere neler dediğinizi onlara mekânınızda nasıl davrandığınızı gayet iyi biliyoruz biz. Sonra gelip burada edepten, ahlâktan ve tebliğ metotlarından bahsedemezsiniz.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

velayet hak yazdı:

Aleviymiş!! Sizin gibi Alevilerden Allah'a sığınıyorum.

Alevi olmanın 5 temel şartı vardır Tevhid adl,nübüvvet,imamet ve mead
siz 6.şart getiriyorsunuz Özgündüze biat ve biz bu şartı kabul etmiyoruz mesele bu kadar basit
bu şarttan vazgeçerseniz ne ala beraberiz
yok vazgeçmezseniz yolunuz açık olsun
ne yanınızdayız ne arkanızda ne önünüzde ne sol nede sağınızdayız sizi yok sayarız sizde bizi yok sayın
Allah sizi liderinizle liderinizide izzettin efendiyle haştretsin gidişat odur zaten
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

alone_man yazdı:Alevi olmanın 5 temel şartı vardır Tevhid adl,nübüvvet,imamet ve mead
siz 6.şart getiriyorsunuz Özgündüze biat ve biz bu şartı kabul etmiyoruz mesele bu kadar basit

Allah kendisine inananlara 5 sartmi kosmus ?

Yanliz adam bu yaptigin karete nedir ?
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

PIRCAFERI yazdı:
alone_man yazdı:Alevi olmanın 5 temel şartı vardır Tevhid adl,nübüvvet,imamet ve mead
Allah kendisine inananlara 5 sartmi kosmus ?
Yanliz adam bu yaptigin karete nedir ?
ya sen boşver bu beş şartı 4 kapı kırk makam bir saz bir post birde dede sana yeter
ha semah ekibinde olursa tadından yenmez
ha birde demlendinmi tamamdır))))) uçtun gittin demektir biz senin makamlarına kırk fırın ekmek yesek varamayız))))

“Cem, Semah ve Saz” sayfasına dön