Özgündüz Bektaşi Ayinine Katılıyor. -Yorumsuz-

velayet hak

Re: Özgündüz Bektaşi Ayinine Katılıyor. -Yorumsuz-

Mesaj gönderen velayet hak »

alone_man yazdı:
velayet hak yazdı: Aleviymiş!! Sizin gibi Alevilerden Allah'a sığınıyorum.
Alevi olmanın 5 temel şartı vardır Tevhid adl,nübüvvet,imamet ve mead
siz 6.şart getiriyorsunuz Özgündüze biat ve biz bu şartı kabul etmiyoruz mesele bu kadar basit
bu şarttan vazgeçerseniz ne ala beraberiz
yok vazgeçmezseniz yolunuz açık olsun
ne yanınızdayız ne arkanızda ne önünüzde ne sol nede sağınızdayız sizi yok sayarız sizde bizi yok sayın
Allah sizi liderinizle liderinizide izzettin efendiyle haştretsin gidişat odur zaten
Ayıptır ya! Niye iftirada bulunuyorsunuz? Kim size gelin Özgündüz'e biat edin dedi?! Sizden istenilen saygı duyduğumuz bir alime hakaret etmemenizdir. Özgündüz saygı duyduğum alimlerden biridir, benim liderim de Seyyid Ali Hamanei'dir. Başka diyeceğiniz var mı?!
Biraz da boş konuşmamayı deneyin isterseniz)))
"Hakkında söylenen sözler hususunda düşün; söyledikleri şeyleri kendinde bulur­san, (bil ki) söylenen hak söze karşı öfkelendiğinde Allah'ın gözünden düşmenin musibeti, seni kaygılandıran halkın gözünden düşmek musi­betinden daha büyüktür."
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Öncelikle Hasan Abiye hic darilmadim Sahsima ayit görüsünü saygiyla karsiliyorum ..herkesin kendi görüsü olabilir ...Evet bazi konularda yazilarimin sert oldugunu söyleyebilirim buda bazilarinin yazilarina karsi gerektigi gibi yazmamdan kaynaklaniyor ...Simdi gelelim Velayet Arkadasa ...Bektasiler ne zamandan beri bizim kardesimiz oluyor ? ayrica Cemmatlerinizden yarisindan cogunun Alevi Düsmanlari oldugunu bilmezmiyim ,Yarisindan cogu "Siilik" adina Türk islam Fasist Sentezciligini savunuyorlar ! Cogu Ülkücü derneklerine üye oladuklarinida bilirim bu gibi Azeriler Alevi Dostu olmus olsaydi kendi Camilerinde Alevileri "kizil Komunistler veya Namaz kilan komunistler " olarak damga vururlarmiydi ? Cuma Hutbelerinde acikca Fasistleri desteklerlermiydi ? O,halde nasil bir dostluk bu ? Cemaatiniz böyle ise Liderinizin görüsü nasildir ? zaten kendisinin Görüsüde ortadadir ! bunu biliyoruz ! Ehli Beyt adina Türk islam Fasist sentezcilgini ve Azeri milliyetciligini savunan Digerlerini ise hice sayan ve Alevileri Bektasilere Pazarlayip Tek iktidar hayalerine kapilan Lideriniz bunu bilmeyerekmi yapiyor saniyorsunuz ? Bektasilere Pazarladigi yetmiyrmus gibi birde utanmadan Bektasilere Kardes gözüyle bakan Sizin gibiler Sirtimizi hancerlemek istediginizin farkinda degilmiyiz saniyorsunuz ? Alevilere yaklasmaniz sadece Lideriniz olan o Sahisa Hizmet amaciyladir,Zira Liderinize Basamaklar lazim !!! Bektasiler gibi Sizde Alevilerin sirtindan Rant Kazanma ve onlari Denetim altina alip Bektasilik oyunlari ile Osmanliyi sevdirme cabasindasiniz !!! yine örnek olarak yaziyorum Zamaninda bir Cuma Namazinin ardindan Bazi Azeri Hocalari ve Yetkilileri orada bulunan Alevi kökenlileri kendi bürolarina cekip su sözleri söylediklerini biliyorum " Aslinda Siz Aleviler Osmanliya Bosuna Düsmansiniz ,aslina Osmanlida Sizin gibi Aleviydi niye bizim gibi Sevmiyorsunuz vs vs " gibi Sözlerle Alevileri akilari sira kisa dakika icinde Asimile etmeye calismislardi ... bu konuda isimler dahi verebilirim ama hic gerekte duymuyorum ! Taa orda anladimki Sizlerin Alevilere yaklasmasi Hem cikar hemde Asimile yapmak istediklerinizi ! kendiniz gibi olup Bir kac Saf Alevileri Merdiven gibi kullanmak isteysinizi orda anlamistim !! Simdi Lideriniz Sözde Alevilere iyilik ediyorum diye onlarida Tek iktidar olmasi icin Basamak gibi kullandigini görüyoruz ...TABIKI HIPNOTIZE OLMUS YANDASLARI BUNLARI GÖREMIYECEK KADAR KÖRLESMIS DURUMDALAR !!! Gözünü öyle dönmüski Özgündüzü Elestirdigimizde hemen Fitneci Tefrikci veya Siyonizme hizmet eden kisiler diyerek agiziniza geleni kullaniyorsunuz ! Peki Sadece susalimda " Baravo Lider cok iyi yaptin sanada bu yakisirdi "mi diyelim..Bizleri Siz ne sandiniz ? Biz kendimize Düsman aramiyoruz ama Alevileri Siz bu görüsünüzle Fasizan ideolojilerinizle kenidize Düsman ettiniz ! onlari kovdunuz ifitiralar attiniz ,disladiniz, tartakladiniz kiskirtma kapmanylari yaptiniz daha neler neler ... Ülkücülerle birlik olup onlarin agzi ile konustunuz...Sizin gibiler zaten Alevilere Düsmandir ! Sizin gibi olmassak aynen Turancilar gibi nerdeyse Vatan Hainleri diye siralayacaksiniz ! Liderinizi kabul etmedigimiz ve görüslerine katilmadigimiz ve hakli olarak Elestidigimiz icin yine Ülkücü üsüleri kullanarak " Ya Sev, Ya terket " siyasetini bize karsi kullaniyorsunuz ! ve birde Vebalden falanclardan söz ediyorsunuz...Bu Avrupa gibi yerde Bazilarinin ne dolaplar cevirdiklerini cok ama cok iyi bilirim ..onun icin burda Ehli Beyt adina bazilarinin avukatligini yaparak bizlerede Edep erkan dersi vermeye kalkismayin !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ali muhsin

Benim Liderim Seyyid Ali Hamanei,dir diyenlerin (Bir Azeri ) Camisinin Cöp tenekelerinde imam Humeyninin ve onca Fikih ilmi kitaplarinin Vicdansizca cöpe attiklarini ve bunuda kendi gözlerimle sahit oldugumu yine hatirlatirim ...Zamaninda ayni kisiler,(bir Azeri Camisinde Genclik salonunda ) Seyyid Muhammed El Hekimin Hz. Ali (as) min Türbesinin önünde sehit edilirken TV ekranlarina bakarak ve hic umursamadan Bilardolarina devam ettiklerinide kendi gözlerimle gördüm ..Böyle kisilerin samimi olduklarina nasil inanalim ? Kumdan veya bazi yerlerden Seyyidler geldiginde onlar kim gelmis kim gitmis umursamadan oyunlarina devam ettiklerinede sahit oldum ...ne kadar seviyorlarmis ???!!! Ama Özgündüz denilnce herkes ayaga kalkarlar !
------
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Benim bildiğim kardeşi değil amcası oğludur.
Osman'a benzetmeniz ne kadar seviyesiz olduğunuzu ortaya koyuyor.
Sizde utanacak yüz var mı bilemiyorum, olsaydı belki bu kadar kendinizi düşürmezdiniz. AYIPLAR OLSUN.
Sizleri adam sanmıştım ya, demek hepiniz aynısınız.
Amcasinin oglu veya kardesi ne fark ediyor. Sonucta akrabasi degil mi? Yaptiklari Osmana benziyor iste. Ne kadar körmüssünüz. Bir insan siyaha siyah beyaz beyaz demesi gerek.
Aleviler arasında fitne çıkaranlar, onları parçalamaya çalışanlar ve sürekli kendi kardeşlerine (ister Bektaşi olsunlar ister Azeri) hakarette bulunanlardır.
Biz sadece gercekleri söylüyoruz, sanada bizim fikirlerimize saygi duymak düser.

Ozaman sende ebubekiri, ömeri, osmani elestirme, cünkü sunniler acisindan sende onlara hakaret etmis oluyorsun ve müslümanlar arasinda fitne cikariyorsun.

Siz azerileri fazla tanimiyordum, ama gördüm ki sizin ile bizim aramizda daglar kadar fark var.
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
velayet hak

3nokta yazdı:Sen Vehabilere karşı yolunu savunduğunda onlar senin önderlerine küfretmiyor mu? Ediyor. Bu küfürlerin sorumlusu sen mi oluyorsun?
Ne alaka?!
Siz adama küfretmişsiniz, adam da sizin önderlerinize..gelsin bunlar demiş. Yani hem suçlu, hem de güçlüsünüz! Adama hakaret et, bir de ondan saygı bekle!! Böyle bir yargı ve adalatinizin içine tüküreyim dersem yeridir.
3nokta yazdı:Haddini bil. Gözünü aç. Özgündüz'ü kutsama. Çünkü masum değil. Yaptıkları ortada. İyisini de kötüsünü de söylüyoruz.
İlk önce bir yönetici olarak sen haddini bileceksin, yapılan küfürleri tevil etmeyeceksin, düşmanınız bile olsa adaletli davranacaksınız.
Biz Özgündüz'ü kutsamadık, sürekli onun ismiyle başlık açıp
hakaret etmeyin diyoruz. Ama biz dedikçe siz haddinizi aşıyorsunuz.
Neymiş adam Azeri Caferileri demiş! Bunu bu kadar abartmanın ve üzerinde durmanın ne gereği var?! Buradaki Nusayri arkadaşlar bizler Arap Alevileriyiz dediklerinde neden onlara bu ırkçılık mikrobundan kurtulun demeye cesaret edemiyorsunuz?! Bence bu ırkçılık değildir. Arabın ben Arabım demesi, Farsın ben Farsım, Kürdün ben kürdüm ve Azeri'nin de ben Azeriyim demesi ırkçılık değildir, bir gerçektir. Dil ve renkler Allah'ın nişanelerindendir, bunu inkar mı edeceksiniz? Hasan keçel, keçel Hasan ne farkeder? Her sözün altından bir şey çıkarmaya çalışıyorsunuz. Sizin uğraşacak başka işiniz yok mu?!
Bir adam ben Azeri veya Arap Caferilerindenim derse ırkçılık yapmış mı oluyor?! Normal konuşmada böyle konuşurlar, kalpleri kin ve nefretle dolu ve art niyetli olanlar elbette farklı yorumlamaya çalışacaklar. Bununla da kalmayıp; siz ırkçılığı Caferilikten öne geçiriyorsunuz diyerek iftirada bulunacaklar..
Böyle bir çıkarım, anlayış, yargı ve adaletin içine tüküreyim.
3nokta yazdı:Alevilerin oylarını satılığa çıkaran Bektaşilerle aynı duruma düşen lideriniz, bu durumu Doğan'dan mı öğrenmiş bir sor bakalım. Azerilerin % kaçı onu lider biliyor? Neye göre Azerilerin oyları üzerinden pazarlık yapıyor?
Bu sizin iftiranızdır. Azeriler'in kaçı onu lider bilip bilmemesi sizi hiç ilgilendirmez. Azeri olmadığınıza göre bu işlere burnunuzu sokmanız doğru değildir, yaptığınız açıkça fitneliktir. İki Ehlibeyt dostlarının birbirleriyle diyalog kurup aralarındaki mesafeyi azaltmalarından daha doğal ne olabilir ki? Cemaatlerin yakınlaşmasından ve beraber merasimler düzenlemelerinden niye bu kadar korkuyorsunuz ki?!!
3nokta yazdı:Tekrar ediyorum. Haddini aşma. Önce eleştirileri anlamaya çalış. Gelip ahkam kesme burada. Sınırını bil. Terbiyesizlik etme. Liderinizi kabul etmeyen âlimlere neler dediğinizi onlara mekânınızda nasıl davrandığınızı gayet iyi biliyoruz biz. Sonra gelip burada edepten, ahlâktan ve tebliğ metotlarından bahsedemezsiniz.
Ben de tekrar ediyorum; SEN haddini aşma, terbiyesizlik yapma, ahkam kesme, adaletli davram, taraf tutma, yersiz başlıklar açarak cemaatler arasında fitne çıkarmaya çalışma, sözü anla, yersiz eleştiriler yapma, saygı duyduğumuz şahıslara hakaret etme..
Benim liderim Ayetullah Hamanei'dir, bunu birkaç defa söyledim. Azeri alimlerinin işlerine karışmayın diyorum, onlar kendi aralarında bazen kavga da edebilir ve yeri geldiğinde birbirlerini de kucaklarlar. Yeterki dışdan olanlar burunlarını sokmasınlar, fitne çıkarmaya çalımasınlar.
"Hakkında söylenen sözler hususunda düşün; söyledikleri şeyleri kendinde bulur­san, (bil ki) söylenen hak söze karşı öfkelendiğinde Allah'ın gözünden düşmenin musibeti, seni kaygılandıran halkın gözünden düşmek musi­betinden daha büyüktür."
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

velayet hak yazdı: Azeri alimlerinin işlerine karışmayın diyorum, onlar kendi aralarında bazen kavga da edebilir ve yeri geldiğinde birbirlerini de kucaklarlar. Yeterki dışdan olanlar burunlarını sokmasınlar, fitne çıkarmaya çalımasınlar.
sen bizi hiç tanımamışsın galiba alevi olduğumuzu unutmuşa benzersin biz sizin koyun sürüsü türünden tabanız olmadık olmayızzda
biz kerbelayı sizden değil kerbeladan öğrendik ne zaman itaat etmek gerek ne zaman isyan etmek gerek iyi biliriz
bizim alanımıza giripte bize karışmayın deme hakkın ve haddin değildir
alevileri pazarlayan adamlara münafıklara destek verip bize karışmayın diyemezsin asıl fitne sizin yaptığınızdır halk fesada götürülürken susmamızı istemen fitnenin ta kendisidir SENİ (özgündüzden değil ) ALLAHTAN KORKMAYA DAVET EDİYORUM
ali muhsin

Velayet ,anlasildi ..tamamiyla gözün iyice dönmüs ..ona tükürüyorsun buna tükürüyorsun...Bana göre Lideriniz " Azeri Caferileri veya 3 milyon Caferi " demesini suna benzetiyorum hani Turancilar derler ya " Elhamdulillah Türküm ,Müslümanim " der gibi sanki Liderinizde "Elhamdulillah Azeriyim,Caferiyim" demis !! yani önce irki sonra dini veya mezhebi ortya koymus ne fark eder sasirmiyoruz !! Tabiki kendi aranizda kavgalar olur ama is Aleviler denilince birlik olup Bektasilerle Acilimcilarla birlikte Alevilerin kuyularini kazarsiniz ..Bunlari Lideriniz yaptigina göre sizde onun gibi davraniyor ve Saygidan söz ediyorsunuz ...Bunlari Elestirince Bizleri Fitenci Fesatci yapiyorsunuzki buda Sizin o kisiyi Resmen kutsadiginizi gösteriyor !! madem Adaletten söz ediyorsunuz ozaman Liderinize bir mesaj gönderinki Alevilieri babasinin maliymis gibi Bektasilere Acilimclara Pazarlamasin !! Adaletli olsun !!! bizde onun bu hatalarini Elestirmeyelim ..kendi aranizda ne yaparsaniz yapin, ama Alevileri Pazaralik araci veya bir engel olarak görüp zorla birseyi dayatmayada calismayin !!! bunlari yaptigniz sürece elbete Elestiri hakkimizi kulanacagiz ! ister siz buna Tefrik ister yalan ister dolan ister Fitne deyin ...böyle kelimelerle bizlerin agzina kilit vuramassiniz !!..Evet alone man nin dedigi gibi ..Alevileri onca kisilere birer Pazarlik araci olarak yapip sonrada bize karismayin diyemesiniz ..iste bu asil Fitnedir !!
------
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

velayet hak yazdı:
Ayıptır ya! Niye iftirada bulunuyorsunuz? Kim size gelin Özgündüz'e biat edin dedi?! Sizden istenilen saygı duyduğumuz bir alime hakaret etmemenizdir. Özgündüz saygı duyduğum alimlerden biridir, benim liderim de Seyyid Ali Hamanei'dir. Başka diyeceğiniz var mı?!
Biraz da boş konuşmamayı deneyin isterseniz)))

izzettin aleviliğin düşmanıdır ona yardım edenlerde asla dost değil karşı saftadırlar
madem lideriniz Hameneydir git sor ona bakalım
Alevilik sazdır cemdir semahtır cemevidir diyen aleviliği ve alevileri devlete pazarlamak isteyen namazı orucu haccı inkar eden birine yardımcı olmak destek vermek işbirliği yapmanın hükmü neymiş
madem bu kadar basit bir soruna bile kafanız basmıyor gidip liderinize sorun bakalım ne diyecek varmısın?
velayet hak

ali muhsin yazdı:Öncelikle Hasan Abiye hic darilmadim Sahsima ayit görüsünü saygiyla karsiliyorum ..herkesin kendi görüsü olabilir ...Evet bazi konularda yazilarimin sert oldugunu söyleyebilirim buda bazilarinin yazilarina karsi gerektigi gibi yazmamdan kaynaklaniyor ...Simdi gelelim Velayet Arkadasa ...Bektasiler ne zamandan beri bizim kardesimiz oluyor ?
53. Mektup

Hz. Ali (a.s) Malik Eşter'e yazdığı emirnamesinde şöyle buyuruyor:
"Ey Malik! Seni, senden önce adaletle veya zulümle hükmü süren nice devletlerin gelip geçtiği bir ülkeye yolladığımı bilesin. Sen, senden önce idarecilerin işlerini nasıl görüyorsan; halk da senin işlerini öylece görür. Sen, onlar hakkında neler söylüyorsan; halk da senin hakkına öyle şeyler söyler. Salih insanları, Allah'ın kullarının diliyle söylettiği şeylerden anlamak mümkündür.

Senin için kıymetli azık, salih amel olsun. Nefsine hâkim ol. Sana düşen; helal olmayan şeylerde nefsini dizginlemektir. Zira onu dizginlemek sevdiği veya sevmediği şeyler hususunda ona karşı insaflı olmaktır. Halkına muamele etmeyi kalbine şiar, onları sevip, lütfetmeyi kendine huy edin. Onlara karşı yenmelerini ganimet bilen yırtıcı bir canavar gibi olma. Çünkü onlar iki sınıftır: Bir kısmı, dinde kardeşindir, bir kısmı ise yaratılışta senin eşindir. Onlar yanılıp hata edebilirler, kusurları olabilir, kasten veya hata ile ellerinden bir şey çıkabilir. O halde Allah'ın seni bağışlamasına nasıl sevinip hoşnut olursan, sen de onlara karşı bağışlayıcı davranıp kusurlarını affet. Çünkü sen, onlardan üstünsün; seni bu işe tayin eden senden üstün ve Allah da seni vali tayin edenden üstündür. İşlerinden seni sorumlu tutmuş, seni onlarla imtihan etmek istemiştir.

Allah'a karşı savaş açmaya kalkışma; çünkü onun ceza­landırılmasından kurtulman mümkün olamadığı gibi; seni bağışlayıp rahmetiyle muamele etmesinden de müstağni değilsin. Kusurlarını bağışladığında pişman olma, cezalan­dırdığında da sevinme, içinden çıkmanın mümkün olduğu şeylerde gazaba koşma, "Ben onların üzerinde emir sahi­biyim, emirlerime uyulması gerek" demeye kalkışma; çün­kü bu, kalbin fesadına yol açıp, dini zayıflatır. Nimeti dev­leti zevale yaklaştırır. İçinde, iktidarından dolayı kibir ve gurur gibi bir duygu ortaya çıktığı zaman senin üzerinde olan Allah'ın mülkünün azametini düşün ve senin güç yetiremediğin şeylere nasıl güç yetirdiğini gör. Bu, tamahın­dan dolayı isyan edip serkeşlik eden nefsini yatıştırır, kib­rini ve gururunu yok eder, kaybolup giden aklını da başına getirir."
velayet hak

ali muhsin yazdı: ayrica Cemmatlerinizden yarisindan cogunun Alevi Düsmanlari oldugunu bilmezmiyim
Yalancıya Allah'ın laneti olsun.
Ben cemaatimizden Alevi düşmanı görmedim, eleştirmek düşman görmek değil. Nitekim sizler de Bektaşileri eleştirir, hatta onlara hakaretler bile yağdırıyorsunuz. Birkaç defa söylemişim, eğer bir Azeri Bektaşilere Alevi diyorsa ve onları eleştiriyorsa, çorumdaki Alevileri kesinlikle kastetmiyorlar. Bektaşilikle Alevi'nin arı olduğunu bilen bile yok, biz de burada öğrendik. Onun için bir de bu sözlerinizi tekrarlamayın. Zaten sizin itikatta olan kaç bin kişi var ki.
ali muhsin yazdı:,Yarisindan cogu "Siilik" adina Türk islam Fasist Sentezciligini savunuyorlar ! Cogu Ülkücü derneklerine üye oladuklarinida bilirim bu gibi Azeriler Alevi Dostu olmus olsaydi kendi Camilerinde Alevileri "kizil Komunistler veya Namaz kilan komunistler " olarak damga vururlarmiydi ? Cuma Hutbelerinde acikca Fasistleri desteklerlermiydi ? O,halde nasil bir dostluk bu ? Cemaatiniz böyle ise Liderinizin görüsü nasildir ? zaten kendisinin Görüsüde ortadadir ! bunu biliyoruz ! Ehli Beyt adina Türk islam Fasist sentezcilgini ve Azeri milliyetciligini savunan Digerlerini ise hice sayan ve Alevileri Bektasilere Pazarlayip Tek iktidar hayalerine kapilan Lideriniz bunu bilmeyerekmi yapiyor saniyorsunuz ?
Daha yorulmadın mı aynı şeyleri tekrarlayıp durmaktan, bozuk plak gibi aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsun, Allah seni ıslah etsin gerçi ıslah olacağına pek ümidim de yoktur..
Azeri milliyetçiliğini savunuyormuşuz, Alevileri Bektaşilere pazarlıyormuşuz, cuma hutbelerinde açıkça faşistleri destekliyormuşuz, yarımızdan çoğu şiilik adına türk İslam sentezciliğini savunuyormuş..
Hiç kızarıp bozarmadan nasıl böyle iftiralarda bulunuyorsun.. Allah seni ıslah etsin..
ali muhsin yazdı:Bektasilere Pazarladigi yetmiyrmus gibi birde utanmadan Bektasilere Kardes gözüyle bakan Sizin gibiler Sirtimizi hancerlemek istediginizin farkinda degilmiyiz saniyorsunuz ?
Allah'ın laneti yalancıların üzerine olsun, gerçekten çok pişkinsin. Demek sizin sırtınızı hancerlemek istiyoruz öyle mi?! Ben şahsen bu iftirandan dolayı hakkımı helal etmiyorum sana. Kalbinde bir zerre Allah korkusu olsaydı böyle iftiralarda bulunmazdın ve vaktimizi boş şeylerle çalmazdın.
ali muhsin yazdı:Alevilere yaklasmaniz sadece Lideriniz olan o Sahisa Hizmet amaciyladir,Zira Liderinize Basamaklar lazim !!!
Bu iftiranızdan Allah'asığınırım, Allah'ın laneti yalancıların üzerine olsun.
ali muhsin yazdı:Bektasiler gibi Sizde Alevilerin sirtindan Rant Kazanma ve onlari Denetim altina alip Bektasilik oyunlari ile Osmanliyi sevdirme cabasindasiniz !!!
Allah'ın laneti yalancıların üzerine olsun. Sende hiç mi Allah korkusu yok?! Mahşerde bu sözlerinin cevabını nasıl vereceksin?!! Rabbim bildiği gibi yapsın.
ali muhsin yazdı:yine örnek olarak yaziyorum Zamaninda bir Cuma Namazinin ardindan Bazi Azeri Hocalari ve Yetkilileri orada bulunan Alevi kökenlileri kendi bürolarina cekip su sözleri söylediklerini biliyorum " Aslinda Siz Aleviler Osmanliya Bosuna Düsmansiniz ,aslina Osmanlida Sizin gibi Aleviydi niye bizim gibi Sevmiyorsunuz vs vs "
Benim bildiğim Azeriler Osmanlıyı sevmez, bu Azeri hocası kimmiş acaba merak ettim? Bir alim Osmanlı da sizin gibi Aleviydi demez, diyen biri çıkarsa ona alim denilmez..Bu adam, böyle alimleri nerden buluyor, merak ettim doğrusu? Bu inaçta, zeynebiye veya Kevser alimlerinden bir tanesinin ismini verebilir misin? Bu kadar saçma sapan sözler yazmaktan yorulmuyor musun, arkadaşların vaktini niye çalıyorsun?!
ali muhsin yazdı:................................................................................................................................................................................
Boş sözlerinize cevap vermekten yoruldum, aslında senin gibilerin yazılarına cevap vermek abesle iştigaldir, değmez ama yalanlarını ve iftiralarını gözler önüne sermek için birkaç tanesine cevap yazdım.
Bu boş sözlere vakit ayırdığım için Rabbim beni affetsin...

“Cem, Semah ve Saz” sayfasına dön