Türkiye : 1 Azarbaycan : 0

Futbol, Basketbol, Olimpiyatlar vs...
ali muhsin

Türkiye : 1 Azarbaycan : 0

Mesaj gönderen ali muhsin »

Türkiye : 1 Azarbaycan: 0

Diger Maclarda ve son Almanya Macinda oldugu gibi Millilerimiz Bu Mactada oldukca yetersiz bir oyun sergilediler.Azerbaycan gibi bir Takima karsi Zorda olsa bir Gol atan Millilerimiz Avrupa Sampiyonasina katilmak icin firsat yakaladilar.Buda Almanyanin Belcikayi 3-1 yenmesinin sayesinde oldugunu hatirlatirsak. Macin Basindan bu yana Millilerimiz genelde orta Sahada oynadigi ve ileride ise yetersiz kaldiklari görüldü. Millilerimiz birkac Gol Firsatlarini degerlendiremedikleri gibi Maci genelde orta Sahada oyaliyarak Adeta 1-0 ra Razi olmus gibi Futbol sergilediler.Genlede yine Pas hatalari, gereksiz calimlar,düzensiz oyun anlayisi ve Maci 1-0 dan sonra dalgaya almalari ve ilerde ise hic Press yapmadiklari Dikkat cekti. Millilerimiz her ne kadar Azarbaycani zorda olsa 1-0 yenmesine ragmen bu karsilasmadada gereken Performansi gereken oyun düzeni ve diziplini gösterememislerdir.

Sahsen Bu Futbolla bu oyun düzeni ile Türk Milli Takiminin Avrupa Sampiyonasina katilmasina pek olumlu görmedigimi yazabilirim .Nedeni..Kolay Maclarda bile zorlanan ve hatta en zayif bir takima karsi dahi yenilen,sorumsuz ve düzensiz ,Diziplin anlayisi olmayan, Ruhsuz bir Futbol sergileyen, Takim icin degil sadece kendileri icin oynayan suanki Milli Takim Avrupa Sampiyonasina katilsa bile ilk turda elenecekleri muhakkaktir.Bu Teknik Heyet ve bu simartilmis vurdum duymaz Futbolcular oldukca Milli Takimimiz gerilemeye Mahkumdur ! Tekrar yaziyorum Ülkemizde oldukca yetenekli Teknik Adamlarimiz ve Futbolcularimiz vardir, Nedense onlara hic bir imkan verilmiyor .Alman Futbolundan ibret alsinlar diyorum ! Suanki Türk Milli Takiminin bugüne kadar göstermis oldugu Performans yetersiz oldugu gibi Avrupa Sampiyoasinada oldukca yetersiz olarak görüyorum. Defansta cok acik veriliyor,ilk Gol yenildiginde yelkenler suya indiriliyor,Takimin kaderini belirleyen Futbolcular yok, Takim icin oynanmiyor,Diziplin düzeyi düsük, Fizik olarak yetersiz, Golcü Futbolcular yok,Takimi Atesleyen bir teknik Heyet yok,Altyapi zayif vs ...Elemelerde elenecekleri görülüyor ,hadi gectiler ve Avrupa Sampiyonasina katilma hakkini elde ettiler diyelim ,ama suanki oynadiklari Futbolla Avrupa güler ! hatta Alman TV si Bu Maci naklen verirken Türk Milli Takim hakkinda sunlar söylüyordu " Türkiye oldukca yetersiz,baski fazla yok,konsantre yok,pas hatalari oldukca bol ....hadi türkiye Biz Almanlara karsi degil ,Azarbaycana karsi oynuyorsunuz ( Bu kadar zayif futbol sergilemeyin ) " diyerek atifta bulundu..yani Alman Spikeri bile anlamisken TFF halen anlamamis !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Musa Özateş

Re: Türkiye : 1 Azarbaycan : 0

Mesaj gönderen Musa Özateş »

kötü futbol oynuyoruz bakalım nereye kadar gidebilecez
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Azerbaycan her konu´da olduğu gibi futbolda´da gelişiyor.Hayati bir maç olmasaydı bu maçta Azerbaycanı tutardım.
Azerbaycanlı kardeşlerimize teşekkür ediyorum.Azerbaycan Bayrağını stadyumlara sokmuyanlar utansın.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Her konuda irckiligi öne sürüdügün gibi Spora bile irkcilig karistiriyorsun.Azarbaycan nedense sadece Türk Milli takima karsi dikleniyor, Azarbaycan gibi Avrupada 4,5,6 Gol yiyen bir Takim nasil olurda sana göre gelismis olabilir ? ( Futbol anlayisina hayranim :)...) Eger Azarbaycan Milli Takimimizi ilk macta yenmisse buda Bizim beceriksiz Futbcularimizin sayesindedir ! Buda Azeri Futbolunun,Azarbaycanin gelismis oldugunu kanitlamaz ! yani Azeri Futbolu okadarda gelismis bir oyun sergilemiyor, hatta o macta bile SIKE oldugundan Süpheliyim.Ayrica Asyada bulunan Azarbaycan Kazakistan gibi Ülkelerin Avrupa Futbolunda ne isleri var ? Sunuda aciklarsak izin gibiler nasil irkciysa,Azarbaycanda okadar irkcidir ! Dedik ya ,her konuda irkcilig öne sürüyorsun bari Spora irkclik karistirma ! istersen Azarbaycana gider istedigin kadar Tribünlerde Azeri bayragi sallarsin ,hem onlari sevindirmis olur, hemde Bu Futbol anlayisinla gelismeleri icin yardimci olursunuz !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Spor” sayfasına dön