Atatürk için Yas Orucu Uydurdular

alone_man

Re: Atatürk için Yas Orucu Uydurdular

Mesaj gönderen alone_man »

HÜSEYIN150 yazdı:.
Hz Muhammet Peygamberlik yapmadan önce okur yazar değildi.
Okur yazar olmayan biri nasıl Kur an ı dilde ezbere anlatıyor.
bize göre Hz.Peygamberin okuma yazması vardı ümmi oluşu öğretmensiz alim olmasından kaynaklanıyor
okuma yazma biliyordu ama öğretmeni yoktu tarihte onun öğretmenini zaten yazamamıştır yazmamıştır
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

başka kaynak derken ? bir kaç başka kaynak ismi söylermisiniz?
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

HÜSEYIN150 yazdı:
Biz bu foruma kendi isteğimizle gelip yazmak tartışmak ve bir takım açıklama yapmak amacında değildik. Ancak konu başlığı itibarı ile muhatap oluyoruz. Sonucta bu konuyu okuyan kişi bize gülüp geçmesin diye açıklama yapıyoruz. Belki sizin sayenizde burdan okuyup bize hak veren insanlarda olacak. Konuyu başka yönlere çekmeye gerek yok. Herkez kendi bildiği doğruyu doğru bir şekilde yaparza bir mozaik gibi farklı renkler ile de görüntü güzelleşir. Ancak haklı aramaya kalkarsak kimse demez ben haksızım. Tuttuğumuz yasın Allah katında yeri yok uydurmayın derseniz bile aç kalan benim siz rahatsız olmayın.

Allah herkezin kalbine göre niyetlerini versin. Allah yolundan ayrı yol göstermesin.

Kalın sağlıcakla
burada yazmanızdan rahatksız olan kimse yok tam tersi sizleri daha iyi tanımış oluyoruz sizde bizleri aslında aleviyim diyenlerin birbirlerini tanıması gerekir ama ne yazıkki diğer forumlarda en küçük bir yazı cümle yada itiraz etsek siz şiisiniz deyip susturuyorlar doğruya katlanamayanlar alevi olamazlar eleştiriye katlanamayanlar adam gibi adam olamazlar
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Hüseyin 150 bey
gecen akşam Kuran ı muaviyenin nasıl tahrip ettigini anlatacagım diye söz vermiştin....halen bekliyorum ...
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Hüseyin150 Arkadas

yazdiklarinda biraz olsun Dogruluk Payi var .Tüm Peygamberler ayni Dini getirmistir ama insanlar Allahin getirmis oldugu Dinleri hice sayarak kendi Dinlerini üretmislerdir .örnegin Hz.Musa (as) kirk gün daga ciktiginda ve kirk gün sonra Toplumuna geri döndügünde o Toplumun bir Buzaga taptigini görmüstü oysaki Hz.Musa (as) Sadece bir Allah ve onun Resullerine inanmak oldugunu insanlara teblig etmisti ,Diger Peygamberlede böyleydi.Hz. Isa hic bir yerde hatta Kuranda bile Hasa " Ben Allahin ogluyum" dememistir ! tam aksine Allahin Elcisi oldugunu ve onun kulu oldugunu aciklamistir fakat bazilari Onu Hasa " Allahin ogludur" diye Bu Dinide carpitmislardir..Yüce Peygamberimiz ise Dini Kemale erdrimis ve Bizlere Kuran ve Ehli Beyti Emanet olarak birkmistir ..sunuda aciklarsak Peygamberimizin okumasi yazmasida vardi.Eger olmasaydi Ölüm döseginde neden " Bana bir Kagit Kalem getirin Vasiyetimi yaziyimki benden sonra Delalete Düsmeyiniz" demistir .Hatta bir Hadiste Imam Cafer Sadik (as) Atasi Resulullah (saa) min okuma yazma bildigi ve cestili Dilleride bildigini acikliyor .Mezhepler ise Abbasi döneminde cikmistir .ama Yüce Peygamberimiz sunuda belirtmistir " Benden sonra Ümmetim 72 fikraya ayrilacak bölünecek ama bunlardan sadece bir teki kurtulacaktir ..." diye bir hadisi vardir ..Yüce Peygamberimizin bizlere biraktigi iki Emaneti hatirlatalim ..Ancak Bizim Sizleri Esletirdigimiz konu. Bir Sahisa( o Bayana..) Imam Ali demeniz veya ona Vahiy geldigini idia etmeniz Peygamber makamina otutturmanizdir veya Don degistirdi öllü dirldi baskasi oldu gibi mantiksiz aciklamalarda bulunmanizdir ..Atya gelince ..Ata icin Oruc tutuyorsaniz buna itirazimiz yoktur ona Evliyami diyorsunuz oda Sizin görüsünüzdür ,anack bunlari yaparken ne Imam Ali (as) mi nede Aleviligi bu islere karsitirmayin diyoruz .Ama maalesef Siz bunu anlamakta güclük cekiyorsunz ..evet dogrudur Elestiriler Hakaret (Agir Bel alti Tahrik edici ) sözler yapilmadanda yapilir .Bizler Elestirilere acik oldugumuz gibi Sizde acik olmalisiniz ..ayrica Size bir sorumda olacak Imam Ali (as) min hangi kaynak kitabinda hangi Hadisinde "Ben ölecegim ve bedenim daha sonra baskasina girecek " sözü nerdedir ? bu sözü söylemismi yani neye dayanarak bunlari idia edebiliyorsunuz ? veya hangi imamlarimiz bu idiada bulunmus aciklarmisiniz ? Imamlarimiz Kuran okurdu ,Namaz kilar, Oruclarini eda ederlerdi ..Simdi Siz Imamlari ,icki icen birisiyle nasil kiyaslayabiliyorsunuz ?
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
HÜSEYIN150

Mesaj gönderen HÜSEYIN150 »

ali muhsin yazdı:
kisaca öztelersek ...Hz.Muhammed (saa) hayatta iken islam Dini Berrahti celiski yoktu brilik bereberlik vardi, Onun Sözleri titizlikle ciddiye aliniyordu .Ölüm Döseginde Bazilari Peygamber Sayikliyor derken Peygamber (saa) min sözlerini hice saymaya basladilar.Gadri humda Peygamberimizin " Benden sonra Halifeniz Imaminiz Önderiniz Alidir ..." Sözünü bazilari hice sayip kendi aralarinda Halife secmis ve Imam Ali (as) yalniz birakilmistir ( Bazi Sadik Dostlari Haric ) Muaviyeyi Sama Vali Yapan Kerbela katliamininda temelini atmistir. Muaviye kafasinda yeni bir Din üretmis ve bunu islama maal ederek Imam Ali (as) ma karsi Savasmistir .Imam Hüseyin (as) ve 72 yareni Yezit ordusu tarfindan katledilmislerdir ..Simdi bunlarin yaptigi Gercek Islamla uyusuyormuydu Elebte koca bir HAYIR !! Bizler .....Muaviyenin Yezidin üretmis oldugu Islami degil, Kuran ve Ehli Beytin Islamindan yanayiz.
Anlattıklarınız kısmen doğru yanlış anlaşılmasın bize göre doğru.

Peygamberimiz Boz atlı Hızır Muhammet Mustafa dünya değiştireceği zaman baş ucunda Hz Ali ile Muavya duruyordu.
Hz Muhammet Hz Ali ye şöyle seslendi ; Ya Ali sana iki tane emanet bırakıyorum. Biri Kur an ım diğeri Ehlibeyt im.
Hz Ali ; Ehlibeyt in benim ailemdir emanetin bendedir. Kur an senindir. Kur an a sahip çıkacak olan yine sensin der.
Muavya Hz Ali nin bu sözlerinden sonra hemen araya katılır. Ya Muhammet Kur an ı bana ver ben sahip çıkarım der. ( Muavya dönemin en zengilnerindendir. Herşey var ancak Hz Muhammet e duyulan ilgi alaka ve saygınlık yoktur. Kur an ı ele geçirerek bunu kazanmak istiyordu. Hz Muhammet e Muavyanın içinin bozuk olduğu ayan olmuş ve şöyle söylemiştir.

Muavya sen gün gelecek Kur an ı ele geçirmek için benim torunlarımı katledeceksin. Ama Allah katına hiç bir zaman ulaşamıyacaksınder.

Kerbela olayı bu olaydan sonra başlar. Muavya Kur an ı ele geçirmek için önce Hz Hasan a kızı eşe (cude) ile yolladığı zehirli bal şerbetini Ayşe nin elinden içirir. Hz Hasan tam bal şerbeti içeceği zaman ayan olur. Zehirli bal şerbetini bile bile içer. Şu sözleri söyler;

Ben Muavya nın kızı Ayşe ile evlenerek hata ettim. Ben bu zehiri içmezsen Dedeme karşı gelmiş olurum. Ben bu zehiri içmeyi hak ettim. Ehlibeyt soyuna Muavya nın kanını karıştırdım. Allah Muhammet Ya babam Ali der ve bilerek içer. 15 Aralık günü içer 16 Aralık ta toprağa verilir bedeni. 15 16 Aralık ta tuttuğumuz İmam Hasan ın yasıdır.

Muavya sonra Hz Ali yi katletmek için planlar kurar tuzaklar hazırlar ama gücü Hz Ali ye yetmez oğlu Sıddık Hz Ali nin elinde büyümüştür. Hz Ali nin bir sırrını öğrenmiştir. Hz Ali secteye indiği zaman Hak ka teslim oluyor sağ tarafına çiçek yaprağı deyse gayba girer sol tarafına kılıç kalkan işlemez diye Fatma anadan duyuyor.
Sabah namazında birinci rekat bitiminde secde ederken Sıddık saklandığı yerden çıkıyor Hz Ali yi katlediyor. 18 Ocak katledildiği gün sonra arap sıfatıyla bir yabancı geliyor cenazeyi yıkıyor abdestini aldırıyor Perşembe gecesini bekliyor 20 Ocak Perşembe günü toprağa veriyor. ( Cenazeyi yıkıyan arap ta Ali, tabutu taşıyan deve de Ali , Tabudun içinde yatan da Ali. ) Perşembe geceleri Hızır gecesidir. Türbelerde ve dergahlarda mum yakılmasının sebebi Hz Muhammet in ışığı her zaman yanacak olmasıdır. 18 19 20 Ocak aylarında tutulan yas Hz Ali nin yasıdır.
Sıttık Hz Alİ nin ekmeğini yiyerek büyümüş Hz Ali yi katlederek ekmek yediği kapıya ihanet etmiştir. Hz Üseyin bu olay üzerine" milcan" demiştir. Gerçek adı Sıddık tarihte adı Ebu Bekir olarak geçer.
Hz Ali den sonra Hz Üseyin e tuzaklar kurmuş 04 Mart günü Fırat ın kenarında abdest alırken balık ağı ile yakalanmıştır. Sürüklenerek Şam a götürülmüş işkenceye tabi tutulmuş 12 gün boyunca Muavya nın zulumlerine katlanmış dedesinin emaneti olan Kur an ı vermemiştir. 12 günü başını keserek şehit edilmiştir. 04 Mart ile 15 Mart arası tutulan yas Hz Üseyin in yası matemidir. 12 imamlar aşkına 12 gün işkenceye dayanmış emanetini vermemiştir.
Muavya Hz Muhammet in makamına ve kitabına göz koyarak nefsi için Ehlibeyt ailesini katletti bu yüzden Yezit lik etti. Yezit ismi burdan geliyor. 15 Aralık ile 15 Mart arasında tüm ehlibeyt alilesini katletmiş ve acı çektirmiştir. Üç aylar bu günlerdir. Çileli günler bu günlerdir.
Hz Üseyin i katlettikten sonra insanlara haber salarak . Kim Muhammet ten duyduğunu yazar getirirse para mal mülk vereceğim diye duyurmuştur. İnsanlar para için Hz Muhammet ten duymuş gibi ayetler yazıp getiriyor içlerinden beğendiklerini Kitap haline getiriyorlar. Bu Kitabı Osman Kaleme alıyor. Kur an dan doğru olan ayetler var. Örneğin Elham ile Kulfu süresi doğrudur. Bunların doğru olmasının sebebi namazda okunduğu için. Muavya bu surelerinde adlarını değiştiriyor.

Elham a Fatiha
Kulfu ya İhlas

adı veriliyor.

Muavya Hz Muhammet in makamına göz koyduğu için Yezit adını alıyor. Tarihe adı ömer diye geçiyor.
Sıddık Hz Ali nin ekmeğini yiyip Hz Aliyi katlettiği için Milcan adını alıyor Tarihe Ebu bekir diye geciyor.
Osman Muavya nın büyük oğludur.
Ayşe Hz Hasan a kaçarak evlenmiş Muavya nın büyük kızıdır. Hz Hasan a zehiri bilmeden verip içirtiyor.
Eşe Muavya nın küçük kızıdır. Hz Hasan a zehirli bal şerbetini babası ile hazırlayıp Ayşe nin elinden içirtiyor.

Eleştirileriniz olabilir. Ancak Kaynağımız Hz Ali nin Pir Zöhre Ana ya bildirdiği umman lar ile anlatılıyor.

ALİ PİRİMDİR YOLU BİZİMDİR kitabından alınmadır.

Kalın sağlıcakla
ali muhsin

Arkadasim anlatiklarin birkere karmakarisik oldugu gibi kaynaksizdirda .Birkere Imam Ali (as)mi Sehit eden Muaviye Lanetliginin kiralik katili ibni mülcemdir ! sonra Peyagmberimizin Ölüm döseginde Muaviyenin ne is var ? Gadri humda Peygamberimiz Ümmetini Toplayarak iki Emeneti (Kuran ve Ehli Beyti Insanliga ) biraktigini bilmiyormusun ? Hz. Ali (as) min Ramazanin 19 da Oruclu iken Sahadete erdigini biliyormusun ? yani Ramazanda Oructa tutmustur .Kuranida ilk Kitap haline getiren Imam Ali (as) oldugu rivayetlerde geciyor .ayrica Kuran degistirilmis olsaydi Kuranda ilk etapta Ehli Beyt cümleleri degistirilirdi . Azhap 33 ,Hud 73 ..Arabcan varsa bu ayetlerin arabcasini okuyunuz...herhalde Ehli Beytin kimler oldugunuda bilirsiniz ...simdilik iyi geceler
------
HÜSEYIN150

ali muhsin yazdı:Hüseyin150 Arkadas

yazdiklarinda biraz olsun Dogruluk Payi var .Tüm Peygamberler ayni Dini getirmistir ama insanlar Allahin getirmis oldugu Dinleri hice sayarak kendi Dinlerini üretmislerdir .örnegin Hz.Musa (as) kirk gün daga ciktiginda ve kirk gün sonra Toplumuna geri döndügünde o Toplumun bir Buzaga taptigini görmüstü oysaki Hz.Musa (as) Sadece bir Allah ve onun Resullerine inanmak oldugunu insanlara teblig etmisti ,Diger Peygamberlede böyleydi.Hz. Isa hic bir yerde hatta Kuranda bile Hasa " Ben Allahin ogluyum" dememistir ! tam aksine Allahin Elcisi oldugunu ve onun kulu oldugunu aciklamistir fakat bazilari Onu Hasa " Allahin ogludur" diye Bu Dinide carpitmislardir..Yüce Peygamberimiz ise Dini Kemale erdrimis ve Bizlere Kuran ve Ehli Beyti Emanet olarak birkmistir ..sunuda aciklarsak Peygamberimizin okumasi yazmasida vardi.Eger olmasaydi Ölüm döseginde neden " Bana bir Kagit Kalem getirin Vasiyetimi yaziyimki benden sonra Delalete Düsmeyiniz" demistir .Hatta bir Hadiste Imam Cafer Sadik (as) Atasi Resulullah (saa) min okuma yazma bildigi ve cestili Dilleride bildigini acikliyor .Mezhepler ise Abbasi döneminde cikmistir .ama Yüce Peygamberimiz sunuda belirtmistir " Benden sonra Ümmetim 72 fikraya ayrilacak bölünecek ama bunlardan sadece bir teki kurtulacaktir ..." diye bir hadisi vardir ..Yüce Peygamberimizin bizlere biraktigi iki Emaneti hatirlatalim ..Ancak Bizim Sizleri Esletirdigimiz konu. Bir Sahisa( o Bayana..) Imam Ali demeniz veya ona Vahiy geldigini idia etmeniz Peygamber makamina otutturmanizdir veya Don degistirdi öllü dirldi baskasi oldu gibi mantiksiz aciklamalarda bulunmanizdir ..Atya gelince ..Ata icin Oruc tutuyorsaniz buna itirazimiz yoktur ona Evliyami diyorsunuz oda Sizin görüsünüzdür ,anack bunlari yaparken ne Imam Ali (as) mi nede Aleviligi bu islere karsitirmayin diyoruz .Ama maalesef Siz bunu anlamakta güclük cekiyorsunz ..evet dogrudur Elestiriler Hakaret (Agir Bel alti Tahrik edici ) sözler yapilmadanda yapilir .Bizler Elestirilere acik oldugumuz gibi Sizde acik olmalisiniz ..ayrica Size bir sorumda olacak Imam Ali (as) min hangi kaynak kitabinda hangi Hadisinde "Ben ölecegim ve bedenim daha sonra baskasina girecek " sözü nerdedir ? bu sözü söylemismi yani neye dayanarak bunlari idia edebiliyorsunuz ? veya hangi imamlarimiz bu idiada bulunmus aciklarmisiniz ? Imamlarimiz Kuran okurdu ,Namaz kilar, Oruclarini eda ederlerdi ..Simdi Siz Imamlari ,icki icen birisiyle nasil kiyaslayabiliyorsunuz ?
İşte bizimde anlatmak istediğimiz budur. Tarih insanlara hep yanlış yönlendirme ile anlatılmıştır. Evliyalar Allah ın gönderdiği Pirler dir. Arkadaşlarımızın Hz Ali nin kendi demesi. Hz Ali nin anlattıklarına postta vekilidir. Vekil yerine yetkili olan anlamında. Bu Allah ın İlmi dir. En büyük kaynak evliyalardır. Yunus Emre bir sözü ile de teğit eder. " Bir ben var bende benden içeri " Burda Hz Ali den bahsediyor. Pir Sultan Abdal ta şöyle söylemiştir. " Bilmeyenler bilsin beni, ben Ali yim Ali benim."

Pirlerin dörtlükleri daha önce söylediğimiz gibi şiir değildir. Bütün sırları dörtlüklerle anlatırlar. Ancak çözmek yine Pirlerin dili ile oluyor.
HÜSEYIN150

ali muhsin yazdı:Arkadasim anlatiklarin birkere karmakarisik oldugu gibi kaynaksizdirda .Birkere Imam Ali (as)mi Sehit eden Muaviye Lanetliginin kiralik katili ibni mülcemdir ! sonra Peyagmberimizin Ölüm döseginde Muaviyenin ne is var ? Gadri humda Peygamberimiz Ümmetini Toplayarak iki Emeneti (Kuran ve Ehli Beyti Insanliga ) biraktigini bilmiyormusun ? Hz. Ali (as) min Ramazanin 19 da Oruclu iken Sahadete erdigini biliyormusun ? yani Ramazanda Oructa tutmustur .Kuranida ilk Kitap haline getiren Imam Ali (as) oldugu rivayetlerde geciyor .ayrica Kuran degistirilmis olsaydi Kuranda ilk etapta Ehli Beyt cümleleri degistirilirdi . Azhap 33 ,Hud 73 ..Arabcan varsa bu ayetlerin arabcasini okuyunuz...herhalde Ehli Beytin kimler oldugunuda bilirsiniz ...simdilik iyi geceler
Kur an da geçen doğrular var yok demedik ancak Hz Muhammetin kuran ı Ali ile başlar her ayette Ali vardır Ali ile biter.

Tartışmak doğru olmaz öncelikle inmak gerekiyor. Siz şu noktaya yoğunlaşırsanız daha iyi anlaşılır. İmam Üseyin öldükten sonra hiç değişiklik olmamış mı. Eğer olmadıysa Hz Üseyin niye şehit oldu. Unutmayalım ki Hz Üseyin in acısı 1600 yıla yaklaştı halen yüreklerde sızılar. Odönem insanları kontrol altında tutmak için yaptırımlar olmuştur. Hiç bir olay boşuna yaşanmaz. Allah insanlara her zaman doğru duşünmeyi nasip etsin. Haksızlıklara uğrayan insanlar hayatta kalabilmek için yıllarca dağlarda yaşamışlar ibadetten uzak kalmışlar. Muavya nın yaptıkları her dönem bir örneğini görüyoruz dünya üzerinde. Tahmin ediliyor neler yaşandı.
ali muhsin

Arkadasim

Peygamberimizden sonra Bazilari iki Emaneti "Kuran ve Ehli Beyti) hice sayarak kendilerince islama kilif uydurdular, Imam Ali (as) Gercek Muhammedi islami Savunmustur ve ayni Babasi gibi Imam Hüseyin (as) da Kerbelada Muhammedi Islami korumak icin Sehid olmustur ..Ehli Beyte gizlice kin güdenler ise Muaviyeyi Sama Vali yaparak kerbela Faciasininda Temelini atmislardir. En aci olay Kerbeladir .Ama diger imamlarimizda Göz hapsinde olup Cile cekmislerdi Zindanlara atilmis,baski altinda yasamislardir ve Emevi Abasiler tarafindan Zehirletilmistir,Ama Allah Imam Mehdi (af) yi koruyarak gayiba cekmistir .O Mubarek Imamimiz ve Hz. Isa (as) Zuhur ettiklerinde Dünyayi Adaletle dolduracaklarini ve Hak yerini bulacagini, Kurani kerimin Nur Suresi 55 Ayetinde,de belirtmistir...O Mubarek Zuhur ettiginde, Tüm Sahtekarlarinda Maskesi düsecektir ..
------

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön