Cami bulma konusunda yardım!!!

Dinin ana direği namazdır...
3nokta

Re: Cami bulma konusunda yardım!!!

Mesaj gönderen 3nokta »

Sağ tarafta ismimin altında ÖM diye bir şey var. Ona tıklatıp adres verin yeter kardeşim.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
eSaSiuN

Mesaj gönderen eSaSiuN »

Çok teşekkür ederim kardeşim özel mesaj olarak atacağım yalnız ben yaklaşık 5 gün sonra şehir değiştireceğim.Acaba bana ne zaman yollayabileceğinizi söyleyebilirmisiniz.Ona göre 2 adresten birini vereyim.Allah razı olsun sizden..

Selam ve dua ile.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

eSaSiuN yazdı:Çok teşekkür ederim kardeşim özel mesaj olarak atacağım yalnız ben yaklaşık 5 gün sonra şehir değiştireceğim.Acaba bana ne zaman yollayabileceğinizi söyleyebilirmisiniz.Ona göre 2 adresten birini vereyim.Allah razı olsun sizden..

Selam ve dua ile.
şehir değiştirince adres vermeniz daha sağlam olur üç beş mühür için para istemezler Çorumlular cömerttir)))
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Şehir değiştirince vermeniz daha iyi olur. 5 gün içinde yetişmez.
. . .
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

öncelikle şunu belirtmek isterimki burası bir forum olduğu için tabikide herkes saygı ve sevgi çerçevesinde dilediği gibi görüş ,öneri vs şeyler belirtebilir...bunda kızacak bişeyde yok, aksine sizlerin bu konuda görüş belirtmesi benim çok hoşuma gidiyor..çünki bunlar sayesinde bilinen ,bilinmeyen ,yanlış bilinen bir çok şeyi burada öğreniyoruz..o yüzden ben görüş beirtmenize kızman 3nokta kardeşim..

şimdi gelelim asıl meseleye..ali muhsin kardeşim , konuşmanın sonuna gülücük koymuşsun ama bence bu hiçte iyi olmadı, çünki sen burada kendin söylüyüp kendin gülüyorsun..uzaktan bu şekilde konuşmak görüş belirtmek çok kolay...öncelikle yazını okuduğumda baktım ki sen gene aynı şeyleri söylüyor, ve bu görüşündende vaz geçecek değilsin...aslında benim sana cevap verme sebebim daha çok bu sözlerinden ötürüdür :

''ayrica Subay kardesim önyargili olsaydim gözü kapali olarak kafadan sallardim ,ama bunlari yazarkende Bazilari hakkinda yeteri kadar tecrübe ettigim icin yaziyorum.Igdirli azerilerin sirf bu yanini ve bazi yönlerini elestiriyorum ,kusura bakmayin ama bu tavirlarindan dolayi onlari Caferilik konusunda güvenmedigim gibi ciddiyede almiyorum.''

ali muhsin kardeşim, diğer sözlerin malum gene aynı şeyler, yok neden o partiye oy verdiniz de , onlar sizi sevmiyorda , siz kullanıyorda vs vs ..bunlara cevap vermek istemiyorum , çünki ben ne desem sen gene kendi bildiğini okuyacaksın...

AMA ŞU YAZINA VERECEK CEVAP BENDE OLDUKÇA FAZLADIR MERAK ETME...SEN KALKIP BURADA BİZLERİN, YANİ IĞDIRLI AZERİLERİ CAFERİ LİK KONUSUNDA PEK FAZLA CİDDİYE ALMIYORUM DEMİŞSİN..BUNUDA SIRF MHP YE OY VERDİĞİMİZ İÇİN SÖYLÜYORSUN..GERÇEKTEN BU LAFLARI SÖYLEYEN İNSAN YA HİÇ DÜŞÜNMEMİŞTİR YADA HEYBEDEN KONUŞUYORDUR...BUNU HERKES BİLİRKİ VE SEN DE ÇOK İYİ BİLİRSİNKİ , TÜRKİYEDE EHLİBEYT AS , 12 İMAM, CAFERİ -Şİİ DENDİĞİNDE AKLA İLK GELEN YER IĞDIR VE İNSANLAR DA ORADAKİ AZERİ HALKTIR..BİZİM İNSANIMIZ YÜZYILLARDIR ,EHLİ BEYT AS İÇİN ÇALIŞAN ,OKUYAN VE BU UĞURDA GEREKEN HER ŞEYİ YAPAN EHLİ BEYT AŞIĞI İNSANLARDIR..ŞUAN TÜRKİYEDEKİ CAFERİ CAMİLERİNDEKİ İMAMLARIN HEMEN HEMEN BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞU IĞDIRLI AZERİLERDİR, BIRAK TÜRKİYEYİ ALMANYA, HOLLANDA , BELÇİKA VS ÜLKELERDEKİ Şİİ CAFERİ CAMİLERİNDEKİ İMAMLARIN ÇOĞUDA IĞDIRLI AZERİDİR HATTA BENİM AKRABAM ŞUAN AVUSTURYADA CAFERİ CAMİSİNDE İMAMLIK YAPIYOR .....BİZLER GÖZÜMÜZÜ AÇTIĞIMIZDAN BERİ EHLİ BEYT AS IN YOLUNDA GİDEN İNSANLARIZ..BİZLER ASLA SAZ ÇALIP TÜRKÜ SÖYLEMEMİŞİZ, GİDİP CEM EVLERİNDE SEMAH YAPIP , BUNUN ADINADA İBADET DEMEMİŞİZ..BİZLER KALKIP İLİM İÇİN BAŞKA ÜLKELERE GİDİP EHLİ BEYT AS IN SEVGİSİNİ GÖNÜLLERE TAŞIMIŞIZ..DAHA DÜNE KADAR DEDELERİN ETRAFINDA OTURAN , SEMAH EDEN ,SAZ ÇALAN İNSANLAR (ÜSTÜNE ALINMA AMA BU LAFIM GİTTİĞİ YERİ ÇOK İYİ BİLİYOR) KALKIP BİZLERE CAFERİLİK DERSİ VERMESİNLER...BİZİM KİM OLDUĞUMUZ YÜZYILLARDIR BELLİDİR..VE ŞUNU DA BELİRTMEK İSTERİMKİ BİZLER ÜZERİNDE OYANAN OYUNLAR SIRF Şİİ CAFERİ OLDUĞUMUZ İÇİN BİZLERİ SÜNNİLEŞTİRME POLİTİKALARI OLMUŞTUR.BUNUN EN AÇIK GÖSTERGESİDE SON ZAMANLARDA SIK ÇA SÖYLENEN CAFERİ İMAMLARININ DİYANETE BAĞLANMASI HUSUDURKİ BUNU BİZİM ALİMLERİMİZ ZATEN BUNA KARŞI ÇIKIYORLAR VE DİYANETİN ALTINA GİRMEK İSTEMİYORLAR..BU VE DAHA BİRÇOK POLİTİKA VS AMA HİÇ BİRİSİ BURADAKİ CAFERİLERİ BÖLMEYE YETMEMİŞTİR.. AKİSİNE DAHA DA BİR BİRİMİZE BAĞLI KILMIŞTIR..

TÜRKİYEDE, AÇIK KONUŞUYORUM CAFERİLİK İLE BİR KONU OLDUĞUNDA ÖN PLANDA OLAN HEP BİZLERİZ,..ZATEN ŞUAN TÜRKİYEDEKİ ALEVİ CAFERİ LİDERİDE BİZİM IĞDIRLIDIR.,YANİ ALİ MUHSİN KARDEŞİM , PARTİ ,OY KONUSUNDA SANA BİŞEY DEMİYORUM, O SENİN GÖRÜŞÜNDÜR ,BEN NE DESEM DE ONU BİR TÜRLÜ DEĞİŞTİREMEM,, AMA SENBU PARTİ MESELESİNİ KALKIP DİN YÖNÜNDE GÜVENSİZLİĞE YORAR İSEN , O ZAMAN HATA ETMİŞ OLURSUN,O ZAMAN SANA DUR DERİM!! O TANIDIĞIN IĞDRILILAR SANA NE DEMİŞ BİLMEM AMA DÜŞÜNCELERİNDE BANA GÖRE ÇOK BÜYÜK HATALAR VARDIR...

YAZINDA DİYORSUNKİ ''Size karsi bir lafim yok Elbette sizin gibilere diyecegim olamaz'' SEN BURADA BENİ AYIRT EDEMEZSİN..ÇÜNKİ BENDE IĞDRILIYIM VE AZERİYİM , HEMDE BURADAKİ AZERİLERDE AYNI BENİM GİBİ DÜŞÜNÜYORLARDIR EMİN OL..
YANİ SEN ZANNEDİYOSUNKİ, IĞDIRLI AZERİLER MHP YE BAYILA BAYILA OY VERİYOR...ZATEN GEÇEN YAZIMDADA BELİRTMİŞTİM BİZİM İNSANIMIZ DA MİLLİYETÇİLİK DUYGUSU FAZLA OLDUĞU İÇİN, BU YÖNDE AKTİF OLAN PARTİYE YÖNLENMİŞLERDİR..BANA GÖREDE BUNDA SAKINCA YOKTUR..

ÖNCE BİR HERKES İĞNEYİ KENDİNE BATIRSIN, SONRA ÇUVALDIZI BAŞKASINA BATIRSIN.... VESSELAM..
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

AYRICA ŞUNUDA BELİRTMEDEN GEÇMEYECEM ALİ MUHSİN KARDEŞİM,, YAZININ BİR YERİNDE ŞÖYLE YAZMIŞSIN :''Aslinda Biz Ehli Beyt taraftarlari hic bir irkci düsüncenin ve hic bir ( Bizi gercek anlamdan temsil etmiyen ) Partinin oyuncagi ve masasi olmamamiz gerekir.''

BİZLER ASLA HİÇ BİR PARTİNİN OYUNCAĞI VE MAŞASI OLMADIK,,OLMAYIZDA..SİZ EĞER BİR PARTİNİN , GÖRÜŞÜN MAŞASI VEYA HER NE Yİ İSENİZ, ONUN FİKİR VE AKIMLARINI BENİMSEMİŞ OLDUĞUNUZ VE O YÖNDE DEĞİŞİM İÇİNDE OLDUĞUNUZ ANLAMINA GELİR...AMA BAKARSANIZ BU ŞEKİLDE BİŞEY KESİNLİKLE SÖZ KONUSU DAHİ DEĞİL...ASLINDA SENİN DEDİĞİN'' denize düşen yılana sarılır '' sözü bence bizler için Değil, BU TAMAMEN GÜNÜMÜZDEKİ ALEVİ VE ONLARI DEDELERİ İÇİNDİR..MALUM PARTİNİN ALEVİ AÇILIMI ALTINDA YAPTIĞI SÜNNİLEŞTİRME POLİTİKASININ SONUCUNU HERHALDE SENDE GÖRÜYOSUN ALİ MUHSİN KARDEŞİM..EMEVİ UŞAKLARI OLAN , SAİD NURSİ NİN ÖĞRENCİLERİ OLAN BU İNSANLAR KALKIP ALEVİ AÇILIMI İLE NEYİ ELDE ETMEYE ÇALIŞMAK İSTEMİŞLERDİR ODA GÜN GÜBÜ AÇIKTIR.

DAHA DÜNE KADAR NAMAZI YOK SAYAN , RAMAZAN ORUCU TUTMAYAN , İNKAR EDEN, CAMİYE GİRMEYEN, ALEVİ DEDELERİNE BAKIYOSUNUZ Kİ ŞİMDİLERDE CAMİDE MUAVİYENİN HALİFESİ , DİYANET İŞLERİ BAŞKANIYLA AYNI SAFTA ELİNİ BAĞLAYARAK NAMAZ KILIYORLAR..İŞTE ASIL DENİZE DÜŞTÜĞÜNDE YILANA SARILAN SİZLERSİNİZ..YA ALİ DEĞİP SEMAH EDEN SİZLER , BAKIYORSUNUZ Kİ MUAVİYENİN HALİFESİYLE AYNI SAFTA NAMAZ KILAN SİZLER...DÜNE KADAR HZ.ALİ AS'I N ŞARAP İÇEN, SARHOŞ ZANNEDEN, SAZ ÇALIP TÜRKÜ SÖYLEYEN ,SEMAH YAPAN BİRİ OLARAK GÖREN SİZLER, ASRILARDIR EHLİ BEYT AS IN YOLUNDA GİDEN İNSANLARA KALKIP GÜVENMİYORUM DEMENİZ ÇOK ABES TİR.. BAKIN BEN DEMİYORUM BİZLERİN HEPSİ DÖTR DÖRT LÜK CAFERİYİZ , DEĞİLİZDE ÇÜNKİ ASLA DÖRT DÖRTLÜK OLAMAYIZ..AMA GERÇEKTEN BU İŞE GÖNÜL VEREN ALİMLERİMİZ OLDUKÇA FAZLADIR VE ONLARIN BİLGİLERİDE ÖLE HAFİFE ALINACAK BİŞEY DEĞİLDİR..

HER KASADAN BİR KAÇ ÇÜRÜK MEYVE ÇIKABİLİR..ASIL MESELE O ÇÜRÜK MEYVELERİ ,DİĞER MEYVELERİDE ÇÜRÜTMEDEN KASADAN ÇIKARMAKTIR....MERAK ETME SEN BİZLER ZATEN KİMİN ÇÜRÜK , KİMİN SAĞLAM OLDUĞUNU BİLİYORUZ..BİZLER O ÇÜRÜKLERİ ATMAYIDA BİLİRİZ..AMA SİZLER BİR İKİ ÇÜRÜK TEN DOLAYI , KOS KOCA KASAYI ATARSANIZ BU İŞ OLMAZ OZAMAN ZARARDASINIZ DIR....

VESSELAM...
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

subay76 yazdı: ,..ZATEN ŞUAN TÜRKİYEDEKİ ALEVİ CAFERİ LİDERİDE BİZİM IĞDIRLIDIR.,..

bahsettiğiniz kişi bizim liderimiz değildir
sever sayarız ama lider olarak kabul etmeyiz
o şahsı kendi toplumunuzun lideri olarak tanıtmanıza karışmayız ama biz alevileri bu işe karıştırmayın
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Şimdi Azerilerin çıkıp Alevilerin, Alevilerin çıkıp Azerilerin yanlışlarını buraya dökmesinin hiçbir faydası yok.
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Subay kardesim

yazini okudum ,öncelikle herkes düsüncesini ifadesini özgürce kullanabilir, Fikir ve düsüncelere saygili olunmasi gerekir ...Evet Ben Azerileri yine yaziyorum Geneleme yapmiyorum ama olabilir sayenizde bundan sonra genelemede yaparim Sevmiyorum. ama yazilarimda yine Dikkat etmisseniz defalarca " Geneleme yapmadigimi "aciklamisimdir .benim igdirli Azerilere soguk bakmamin sebebi sadece Falanca Partiye oy verdikleri icin degildir, bunun baska sebebleride var,ayrica Caferilik sadece idigirlarin tekelinde degildir .Sizin yine bir imaminiz var, bir önderiniz var, Yardim edip sirtinizi sivazlayanlar oldukca bol ,Caferilik deyince akla igdirli azeriler demeniz, Biz Alevileride dislamaniz ve ikinci sinif muamlesi yapmaniz demektir .ama birde sunu düsün Alevi kitelsinin hic birseyi olmadigi halde haklari ellerinden alindigi, haklari gasp edildigi halde tarih boyunca kelle vermis ama sir vermemislerdir ve Ehli Beyt inancini zor dönemler boyunca aslada taviz vermemislerdir.Zaten sizde kendi Toplumunuzun aciklamsini yapmissiniz ...Eger bizlere Semah dönemkle saz calmakla birseyle aciklamak istiyorsan bunu önce iyi düsünmem gerekir.Bizde istemezmiydik bir Alimimizin olmasini, bizde istemezmiydik Camilerimizin olmasini vs.., geriye dönüp bir bakarsaniz Alevi Kitlesninin neden bu duruma düstüklerini anlardiniz.Tarih boyunca hatta bugün bile Biz Alevi kitlesine Dost görünüp bizleri arkadan hancerleyenleri ve pazarlayanlarida görüyoruz ! Ayrica bernim bildigim sey tercrübe sahibi oldugumu gösterir Elbette bildigimi okuyacagim,ister buna inanin ister inanmayin .Sizin igdirli "Caferilerinizin" Türkiyede veya avrupalarda oldugunu ve Alimlerinizin oldugunu yazmissiniz,olabilir ama bu bize bir faydasi varmi ? adi üstünde igdirlilarin Camisi ,bunu siz diyorsunuz ! Bende zamaninda o Dediginiz Camilerde idim neden ayrildim neden onlardan sogudum oda benden kaynaklanmiyor ! bunu siz bilemesiniz tabiki ! Sahsen ben haytim boyunca kim olursa olsun ister Alevi ister Azeri ister falanca ister fismanca devamli onlarin haksizliklarina karsi durmusumdur ! Evet Liderinizin igdirli olmasi bize yine bir faydasi yok, aksine zarari var ,yoksa neden izzetin doganla ( Bektasilerle ) birlik olup onu detseklemis ,Sözde "Alevi" gercekte Muaviye acilimlarini neden desteklemis ve bunun gibi niceleri . Avrupalarda Camilerimiz Alimlerimiz var denilmesi kolaydir ama gelin görünki Bu kisiler sadece ve sadece kendi kavimlerini kendi yandaslarini görüyorsa bu kimseye fayda vermez .isterlerse Amerikada camiler acsinlar .evet insan cuvaldizi önce kendisine batirmasi lazim .sunuda yazabilirim Bazilari o cuvaldizi kendilerine degilde devamli bizlere batirmaktalar öyle,ki onlari kimse Elestiremez ,Hakli bir kisiyi Topluca yargilayip Haksiz durumunada getirebilirler.Hatta Alimlerimiz dediginiz kisilerle burda Almanyada Alevilik konusunda cokca tartisdigimiz günlerde olmustu Detaylarina girmiyorum.onlarin bize nasil yaklastiklarini hangi gözle bizlere baktiklarinida cokca iyi bilirim ! simdi Siz yaziyorsunuzki Ben kizmam ama nedense bu aciklamalarima bir hayli kizmis olacaksinizki bunlari yazmissiniz ..ve bende bu yaziniza dayanarak cevap yazma geregi duydum .aslinda konuyu kapatmak istemistim .herneyse bu yazdiklariniza karsi asla kizginda degilim .Neden böylesiniz nicin böylesiniz gerekcelerinide siz yazmissiniz .Ama sunuda yazabilirim bir Alevi Caferi Sii olarak bu davayi savunuyorsak ayni zamnda Osmanli Zihniyetinide savunamayiz.Üzerinize sizde alinmayin ama bu lafimda kime gittigini cok iyi bilir...aslinda bu tartismaya gerek duymuorum, Siz Düsncelerinizi bende kendi Düsüncelrimi acikladim .fazla sözede gerek yok bence.

Vesselam
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

subay76 yazdı:....
DAHA DÜNE KADAR NAMAZI YOK SAYAN , RAMAZAN ORUCU TUTMAYAN , İNKAR EDEN, CAMİYE GİRMEYEN, ALEVİ DEDELERİNE BAKIYOSUNUZ Kİ ŞİMDİLERDE CAMİDE MUAVİYENİN HALİFESİ , DİYANET İŞLERİ BAŞKANIYLA AYNI SAFTA ELİNİ BAĞLAYARAK NAMAZ KILIYORLAR..İŞTE ASIL DENİZE DÜŞTÜĞÜNDE YILANA SARILAN SİZLERSİNİZ..YA ALİ DEĞİP SEMAH EDEN SİZLER , BAKIYORSUNUZ Kİ MUAVİYENİN HALİFESİYLE AYNI SAFTA NAMAZ KILAN SİZLER...DÜNE KADAR HZ.ALİ AS'I N ŞARAP İÇEN, SARHOŞ ZANNEDEN, SAZ ÇALIP TÜRKÜ SÖYLEYEN ,SEMAH YAPAN BİRİ OLARAK GÖREN SİZLER, ASRILARDIR EHLİ BEYT AS IN YOLUNDA GİDEN İNSANLARA KALKIP GÜVENMİYORUM DEMENİZ ÇOK ABES TİR.. BAKIN BEN DEMİYORUM BİZLERİN HEPSİ DÖTR DÖRT LÜK CAFERİYİZ , DEĞİLİZDE ÇÜNKİ ASLA DÖRT DÖRTLÜK OLAMAYIZ..AMA GERÇEKTEN BU İŞE GÖNÜL VEREN ALİMLERİMİZ OLDUKÇA FAZLADIR VE ONLARIN BİLGİLERİDE ÖLE HAFİFE ALINACAK BİŞEY DEĞİLDİR..

HER KASADAN BİR KAÇ ÇÜRÜK MEYVE ÇIKABİLİR..ASIL MESELE O ÇÜRÜK MEYVELERİ ,DİĞER MEYVELERİDE ÇÜRÜTMEDEN KASADAN ÇIKARMAKTIR....MERAK ETME SEN BİZLER ZATEN KİMİN ÇÜRÜK , KİMİN SAĞLAM OLDUĞUNU BİLİYORUZ..BİZLER O ÇÜRÜKLERİ ATMAYIDA BİLİRİZ..AMA SİZLER BİR İKİ ÇÜRÜK TEN DOLAYI , KOS KOCA KASAYI ATARSANIZ BU İŞ OLMAZ OZAMAN ZARARDASINIZ DIR....

VESSELAM...
Ozaman bende söyle deyim... Düne kadar Alevi katliamlarinda irkci düsünceyi savunan ve halende savunan Sizlerdiniz, Aleviler katledilginde Sizlerin burnu bile kanamamistir,diyebilirim .Ehli Beyt Dostlug adina Ehli Beyt Düsmanlarina taviz verenler onlarla birlik olanlar aslinda daha kötü durumdadir ! Bektasillerin yaptiklarini "Alevi ibadeti" diye sunduklari Ritüeleri, Cahil birakilmis Alevilerden cikaramasiniz ! Madem öyle,ozman Sizin Alimleriniz neden bu oyunlari görüp Alevi Toplumunu uyarmamislar ,neden tarih boyunca bunlara göz yumup Alevi Düsmanlari ile beraber olmuslar ? laf atmak yargilmak kolaydir .Yargilayacaginiz yerde neden bugüne kadar yardimci olmadiniz ? Sarhos Dediginiz kisilerin kucagina atip Acilim Politiklarina Destek verdiniz ? ayrica Cürük bir elmanin icinde olan Kurtlar vardir ama o kurtlu elmayi bile bile yiyenlerde vardir .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Namaz” sayfasına dön