Zeynebiye Caferi Liderinin Çapı !?

Musa Özateş

Re: Zeynebiye Caferi Liderinin Çapı !?

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Hüseyni yazdı:1_bektaşilerle nasıl temas kuracaklardı başka bir olanagı yok ki...
2_alevilik başka caferilik başka söylemi azerilere ait degil...
3_ıraklı seyyid saza uzak degil,irandada sazcdılar var,mir ler...
4_semah dönenlere alkış tutmazlar ,tutarsalar Kuran ve Ehlibeyt ögretilerinden taviz vermiş olurlar....

temasın birçok şekli var ticaret falan ama girmiyorum detaylara
alevilik caferiklik başkadır söylevi batıl güçlere aittir azerilerde bunu kabul edip dillendiriyorlar sahiplendiler
ıraklı seyyit ıraktada saz dinliyormu acaba?
yakında semahı alkışladıklarını izlediklerini göreceksin liderleri cem vakfının bazı toplantılarında izledi alkışlamalarıda yakındır
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Resimleri koyan biz değiliz. Bu forumdaki herkes de çorum ehli değil. Resimleri koyan kişi resimdekileri savunan bir kardeşimizdir.

Metod Ehlibeyt'in metodu olmalı.
Peygamberimiz ne zaman putları meşru kabul etti ? İmam Ali ne zaman gasiplerin hilafetinin hak olduğunu söyledi? İmam Hasan as, Muaviye la ile barış imzalarken ona emirel muminin dedi mi?
Yani hakka hak dediler, batıla batıl. İmam Hüseyin as hakkı anlatmak için neden yezitle anlaşmadı? Bu kadar kolay değil. Uyarlayarak olmaz, batılı meşrulaştırarak olmaz. Elbette diyalog kurulsun. Biz kimseye öcü demiyoruz. Cemevleri ile, semah ile olan mücadelemiz ise Ehlibeyt'in ibadethanesidir, ibadetidir diye sunulduğu içindir. Siz bu adamalrın yaptıklarını yaparsanız Ehlibeyt adına uydurulan bu tür kültürel ritüelleri meşrulaştırmış olursunuz. Üstelik adının önünde Caferi Lideri diye bir sıfat varsa...

fotografları koyan çorumlu olmasada site çorumluların ve fotograflara geçiş izni verilmiş...yazan canlar başka illerde dogma büyüme olsada,çorum ögretileriyle,siretiyle davranmakta...

3 nokta can ,İmamlarımızdan getirdigin örnekler Haktır..ama konumuza paralel örnekler degildi...12 İmamımızın siyasi tavırları,zamanın,olanakların,gücün,kitlelerin,toplumun yapısının, durumuna göre şekillenir...İmam Hüseyin çareyi Kerbelada ararken,İmam Rızanın ,memunla olan diyologu şartalara göre biçimlenmiştir....
Azeri Alimlerin cem evini meşrulaştırmak adına bunları yaptıgını söylemekzan dan ve iddadan öteye geçmiyosa ,durup düşünmöek lazım..zan ların çogu insanı aldatır....
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Hüseyni yazdı: site çorumluların ....
site devrimci alevilerindir
kerbela çocuklarınındır
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Hüseyni yazdı:
1_bektaşilerle nasıl temas kuracaklardı başka bir olanagı yok ki...
2_alevilik başka caferilik başka söylemi azerilere ait degil...
3_ıraklı seyyid saza uzak degil,irandada sazcdılar var,mir ler...
4_semah dönenlere alkış tutmazlar ,tutarsalar Kuran ve Ehlibeyt ögretilerinden taviz vermiş olurlar....

temasın birçok şekli var ticaret falan ama girmiyorum detaylara
alevilik caferiklik başkadır söylevi batıl güçlere aittir azerilerde bunu kabul edip dillendiriyorlar sahiplendiler
ıraklı seyyit ıraktada saz dinliyormu acaba?
yakında semahı alkışladıklarını izlediklerini göreceksin liderleri cem vakfının bazı toplantılarında izledi alkışlamalarıda yakındır

sazı alkışlayan,saza meşruluk kazandıran vb gibi islam dışı ritüelleri Ehlibeyt ögretileriymiş gibi lanse eden ALİM OLAMAZ..ticaret yapılabilinir,bunda İslami bir engel yok ki...ben çıkacagım yarın kaldıgımız yerden devam ederiz canlar...Kabenin Rabbine emanet olun...
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Azeri liderin cemevini meşrulaştırmak için böyle yaptığını söylemiyoruz. Bizim böyle iddiamız yok. Niyetleri biz bilemeyiz. Bizim söylemek istediğimiz onların niyeti değil, eylemlerinin sonucudur. Nihayetinde onların eylemlerinin sonucu cemevleri, semahı, muharrem orucunu namaz cami ramazan'a alternatif olarak Ehlibeyt yolu olarak sunanların emellerine hizmettir. Bunu göremeyen âlim de olsa lider de olsa fark etmez basiretsizdir. Onlar sonuçta muharrem iftarına katıldılar, cemevlerine ibadethane statüsü istediler. Bunları Caferi kimliğiyle yaptılar. Sonuçta Alevi toplumundaki algı önemli. Bu algı iyiye işaret değil. Niyetleri ne olursa olsun işin sonucu önemlidir. Sonuç olarak onların eylemleri insanları Ehlibeyt'in gerçek ak pak yolundan uzaklaştırır. Batılı meşrulaştırır.

Yapılması gereken tek şey:
Ehlibeyt'in yolu usuludiniyle fururudiniyle apaçık anlatmaktır. Uyarlamadan ne ise o...
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bazilari igne deliginden bahaneler aramasin ,kisacasi Bu Azerilerin yapmis oldugu bu eylem AKP Hükümetinin Acilim Politikalarina Hizmettir ! Bu yaklasimlarini sinsice olarak görüyorum,öyleki kendilerine taraftar toplamakla birlikte Saf kisileride bize karsi kiskirtma cabasinda olduklari malumdur . Azeri Gurublarinin suan Alevi Devrimcilerine karsi cesitli komplo oyunlari tertipledikleride artik ortadadir ! ...bu arada Arkadasin biri bu Sitenin Corumlulara ait oldugunu yazmis..yani ne demek istedigini bilemem ama tahmin edersem "Sizde Corumlu kavimiyetciligi yapiyorsunuz " gibi bir söz söylemek istemis herhalde ...Ben Sahsen Corumlu degilim,hem bu ne fark eder ? ister Corumlu ister izmirli ister dersimli isterse sivasli vs olsun yeterki aydin görüslü Hakki savunan gercek Alevi,gercek Ehli Beyt Dostu olsun . aramizdaki farklardan biride budur .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

velayet hak yazdı:3nokta can,
madem ali muhsin rmuzlu abiniz veya madaretörünüz, genelleme yaparak yanlış yapıyorsa, o zaman forum yönetimi ve büyükleriniz neden sessiz kalıyorlar, onların bu sessizliği bu şımarık oğlanı daha çok Edit cesaretlendirmiyor mu?!
İnsanlara özelliklede gençlere doğruyu göstermek için müdahale edilebilir tabi ama bundan daha doğrusu o insanlara doğru düşünce yöntemini aktarıp kendi analizlerini yapabilecek yeteneği kazandırmaktır.

Bilinen tabirle balık tutup vermek yerine balık tutmayı öğretmek daha sağlıklıdır,biz bunu yapmaya çalışıyoruz , gençlerimize eldeki bilgileri analiz yaparak tutarlı ve çelişkilerden arınmış olarak Kuran ve Ehli Beyt doğrultusunda nasıl kullanabileceklerini göstermeye çalışıyoruz, lokal durumları genel içinde açıklarken büyük fotoğrafı görmelerini tavsiye ediyoruz.
Tüm bunları yapmak için tabulardan doğmalardan arınmak ve eleştirel gözle bakmak ta gerekiyor,
Eğer kavramları liderleri kutsarsanız kutsala dokunulamayacağı için eleştiride yapılamaz o zamanda pekçok dokunulmaz alan olur ve ilerleme sağlanamaz,
Eleştirel bakışı bir yana bırakırsanız hayatınızın her alanında pek çok putunuz olur,tartışılmaz doğrularınız olur,
Tabi neyi nasıl hangi uslüple hangi kelime ve cümleleri kullanarak tartışmak gerektiği ayrı bir konudur,
Bazen eleştirel gözle bakarken yaklaşırken yanlış cümle kalıpları yada yaklaşımlarla ölçüler kaçabiliyor karşıdaki incinebiliyor ama bu durumdada gençlere merhametle hoşgörüyle eğitici şekilde yaklaşma imkanımız var,
Bir çok şeye katlanan sabreden bizlerin kendi içimizdeki samimi gençlerimizede (velkevki şımarık dahi olsalar) merhametle yaklaşmamız takva gereğidir,

Ali muhsinin azerilerle ilgili genellemesi tabiki kabul edilemez ama yurt dışında takva ,bilim ,yaklaşım konusunda hassasiyeti olmayan bazı azerilerle yaşadıklarını bildiğim için hoşgörebileceğimizi düşünüyorum,

Başlığında abarttığınız türden hakaret yada benzeri bir negatif içerkli olduğunu şahsen düşünmüyorum,
Basiret yada öngörü sadece toplumsal liderlik açısından değil kendilerimiz açısındanda ele alınmalıdır, öngörü yeteneği,yetenekler, yeteneğimiz tabiki sorgulanabilen bir şeydir sorgulanmalıdır,
Şahsen kendi özeleştirimizi yaptığımızda da tüm hayatımızda da öngöremeyip basiretsizlik yaptığımız pek çok şey olduğunu görürürüz bu kaçınmamız gereken bir şey değil tam tersi bizi eğiten bir unsur olmalıdır,
Daha önceki basiretsizliklerimiz bizi eğitmeli ve bugün daha basiretli olmamızı sağlamalıdır buda eleştirel bakışla olur,özeleştiriyle olur
Özeleştiriye vijdan sahipleri değil ancak totaliter kafalar karşı çıkar,
Özeleştiri takvayı besleyen ana damar gibidir,hiçbirimiz masum değiliz ve hayatımızda birçok KEŞKE ler vardır,
O halde ölçü biraz kaçmış bile olsa bu noktayı sıkıntı yada tefrit konusu küslük kırgınlık konusu yapmamalıyız,

Zeynebiyenin bektaşi açılımına gelirsek;
Bu konuda sitede yazan genç arkadaşlarımın kaygılarına katılıyorum hatta bu kaygılarımı ilgili yere en sağlam kanaldan en yakın dostuyla ilettim,
Ama nihayetinde herkes kendi siyasi çizgisini özgür iradesiyle kendisi belirliyor,
Zeynebiyenin bektaşilere yönelik bu çizgisi bu şekliyle devam ettiği sürece bir çok alanda bizimle ve bizim gibi düşünenlerle çelişki yaşamaları mutlaktır mecburdur bunu öngördüklerini de düşünüyorum,
O halde bu şekilde yola devam ettikleri taktirde bizim eleştirilerimizede cevap vermek zorunda kalacaklar,katlanacaklardır,
Ha sonuç ne olur? Hangi yaklaşım daha güzeldir,islama daha uygundur yada aykırıdır, fesadı hangi yaklaşım besler hangi yaklaşım yöntemi hakka hizmet eder hangisi batıla prim verir görenler görecek görmeyenlerede görmek istemeyenlerede cevabı tarih verecektir,

Son olarakta Adli ilahiyi dahi anlamak için parça bütün hayır şerr ilişkilerine eleştirel gözle bakarken yani bolca soru sormak zorunda kalırken toplumsal öncülüğe soyunmuş kişileri bundan muaf tutmamızı kimse bizden beklemesin ,
Dokunulmaz alanlar ve kişiler üretmek ilan etmek bizim aklımızı dondurur,biz artık putsal alanlardan ,putlarla dolu ormanlardan kurtulmak istiyoruz,
Zeynebiye liderinin bizim alanlarımıza girmesi siyaset yapması nasıl doğal hakkıysa onun öngörüsüzlüklerini dile getirmekte bizim hakkımızdır, biz nasıl bazı durumlara katlanıyorsak oda bize katlanacaktır,
Hatta çok fazla katlanmanızıda istemiyoruz bazı arkadaşlarımız yazmış vahdet diye siyaset diye katlandıklarınızın %1 i bile bize yeterlidir,

Iraklı bir seyyide saz dinletmelerine çok üzüldüm sanırım seyyit saz çalanın 12 imam yolunda ibadet yaptığını zannetttiğini bilmiyordur,cemevi önergesini verenler acaba bu cemevlerinde yapılanların 12 imam yolunun ibadeti olarak yapıldığını bilmiyorlarmı ? sonuçta semahta izletecekleri bir çizgiye gidiliyor yani gözleri önünde semahı ibadet diye dönecekler ve sesleri çıkmayacak bu katlanmak takiyye yada vahdet yada hoşgörü değil fesada razı olmaktır,toplumsal algının 12 imam yolunda ibadet! diye kabul ettiği işlere kayıtsız kalmanın vebalini düşünmelerini öneriyoruz tüm eleştirilerin özetide zaten budur,tüm peygamberler ,12 imamlar hayatlarında pek çok şeye mecburiyetten katlandılar ama hiçbir fesada prim verdiklerini tarih yazmadı ,zeynebiyelilerin de bu tür fesatlara prim vermeye mecbur olup olmadıklarını düşünmenizi öneriyorum,
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Ali muhsin

site çorumluların dedik bundada bir hınzırlık arıyorsun...sözü getirip corum kavmiyetçiligine dayamanın ,mantıgı konuyu proveke edip dikkati dagıtmaktır...ZAN ettigin düşünceye sahip olsaydım bunu açıkça yazardım...
Azeri Alim lerinin cem evini ziyeret etmesinide götürüp akp nin açılım söylemine bagladın.....bu kadarınada pes dogrusu....Elinde belge,delil varsa buyur paylaş dünya alem görsün...yok eger ki delilin yoksa ve tamamen tahmin yürütüp ,zan da bulunuyosan ,dedikodudan öteye geçmez...cem evini ziyeret edip ,evet bektaşi dede ,baba ları siizn uyguladıgınız yol Muhammed Ali nin yoludur ,en dogrusunu siz yapıyorsunuz,sizler gerçek Ehlibeyt dostlarısınız,saz,semah,cem,vb gibi inançlarınız dogrudur,demişlerse üstteki yazdıklarınız dogrudur....diyeceksiniz ki,öyle demediler ama,cemevleriyle olan diyalogunun sebebi cemevlerini meşrulaştırmak,halk nazarında olumlu intiba bırakmak,vb vb...DİYALOG diye bir yöntem var...siyonist olmayan bir yahudiylede,emeperyalist olmayan bir amerikalıylada,vehabi olmayan bir sudiylede,che guaracı olmayan bir bektaşiylede Diyaloga geçilmede fayda vardır...Azerler ,cemevlerini ziyeret ediyorlar diye çeşitli iddalarda bulunup bu süreci baltalamaktaki maksadınızı soruyorum...üstte yazdıklarınız beni tatmin edmedi,çünkü delil,tamamen zan,veya avam halkın söylemlerini belge diye sunmaktan öteye geçmeyen paradokslar var....

3nokta
,,,,Bizim söylemek istediğimiz onların niyeti değil, eylemlerinin sonucudur. Nihayetinde onların eylemlerinin sonucu cemevleri, semahı, muharrem orucunu namaz cami ramazan'a alternatif olarak Ehlibeyt yolu olarak sunanların emellerine hizmettir,,,,,Azeriler bizleri tanımıyor bile...burda geçen haftalar subay 76 rumuzlu biri yazıyordu...paylaşımları çok güzeldi ,güzel bilgiler aktarıyordu...ama konu gelip Alevilige dayanınca ,çuvalladı....yy lardır bu topraklarda bu halk üstte yazdıgın inançlarla amel etti,ve ediyorlarda halen...bu halk sonuçta cem evi istiyorsa bundan Azerilerin kabahati ne??azerilermi bu halkı bu duruma düşürdü???muharrem iftarına katıldılar demişsin,katılabilir ne var burda??yani kimse cemevi ehliyle diyaloga geçmeyecek mi?dikkat et Ehlibeyt dostları bunlarla diyolog kurmasa ,BAŞKALARI KURACAK, O,BAŞKALARININ KİMLER OLABİLECEGİNİ TAHMİN ET.....ortada bir boşluk var ve bu boşlugu bir inanç dolduracak,eger cem evine sen giremiyorsan,başkası girecek ,emin ol....

Azeri canları çok agır ifadelele verip veriştiren Ali Muhsin beyi kınıyorum..Azeriler ve Cem evleri işbirligi olarak lanse ettiginiz.o ,ziyaret fotograflarının,amacının dışında kullanıldıgını ve proveke amacı güttügünü anlıyorum...
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Resimleri biz yüklemedik. Azeri bir kardeşimiz yükledi.
Hüseynî kardeşim,
Vallahi aynı şeyleri yazıp duruyoruz. Zaten yazdıklarınıza cevap vermiştim. Neyse ben fazla uzatmayayım.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

Hüseyni yazdı: .Azeriler ve Cem evleri işbirligi olarak lanse ettiginiz.o ,ziyaret fotograflarının,amacının dışında kullanıldıgını ve proveke amacı güttügünü anlıyorum...
kardeş
resimleri velayet hak yüklemiş
buradaki arkadaşlar değil

“İç Siyaset (Politika)” sayfasına dön