ALEVİ

Aleviliğin tanımı, tarifi temeliyle ilgili konuları burada paylaşabilirsiniz.
Alevi_Uğur

ALEVİ

Mesaj gönderen Alevi_Uğur »

Yaşasın ALEVİLİK
Kullanıcı avatarı
AlevîGenç

Mesaj gönderen AlevîGenç »

HeHeHe

Allâh Allâh İnşâllâh Yaşar'da nerden esti aklına bu can!

Allâh-u Ekbér!!!

Allâh-u Ekbér!!!

Allâh-u Ekbér!!!
Muhammedî
Çocuklarla oynarken paylaşamazdık Ali rolünü Ali güneşin doğduğu yerden battığı yere kadar kahraman
AZADİ

Mesaj gönderen AZADİ »

Herkesin kendi akıl ve bilgi seviyesine göre farklı bir tanım koyduğu bu inanç bu haliyle yaşayacaksa, gerçekten yaşasın diyebilirmiyiz.aşasınmı gerçekten
Eğer iman etmiyor ve Allahtanda korkmuyorsanız bari şu dünyada özgür kişiler olun.

Şehidlerin Efendisi Hz.İmam Huseyin (a.s)
can

Mesaj gönderen can »

kişilerin kendi fikir ve görüşlerine göre aleviliği tanımlaması felaketinden daha büyüğünü yaşıyoruz öyle bir zamandayız ki kişilerin bozukluğunu vakıf ve derneklerin çalışmasıyla düzene sokulması gerekirken dernek ve vakıfların yanlışlıklarını kim düzene sokacak.adamlar biz müslüman değiliz diye tv lerde konuşuyorlar türklüğün asıl diniyiz diyip ırkçılaşıyorlar.bunları halkmı seçti yoksa ceplerinde 2-3 kuruşu görünce bizlerin efendileri odluklarınımı sanıyorlar.zavallılar.bir dernek söyleyebilirmisiniz ki 14 masumu tanıtma gelecek kuşaklara aktarma derdi olsun.varsa yoksa duygu sömürüsü altından para toplamalar festivaller şenlikler türkü barlar.bu Yolda az olunabilir çok doğaldır az olmak yanlış olmak olmadığını imamımızın sözlerinden hatırlayalım varsın hakaretlerine devam etsinleronların saldırısı bu yolu sürenler için izzettir.selametle
Allah'ım! Doğruları olduğu gibi bize gösterip ona ittiba etme cesaret ve samimiyetini inayet eyle.
beklenen yolcu

şaşırtmaya devam edin lütfen

Mesaj gönderen beklenen yolcu »

Merhaba Alevi kardeşlerim.

Ben sünniyim ama ilk defa bir alevi formu ile karşılaşınca şaşırdım doğrusu.

Allah sizlerden razı olsun.

Çünkü tanıdığım ve/veya arkadaşım olan alevi gençler afedersiniz ya komünist, sosyalist fikirli ya da ateist oluyorlardı.

En azından dine karşı lakayt (kayıtsız, ilgisiz).

Ve dini, dindarı sevmezler.

Atatürkçü olduklarını söylerler ama işlerine geldikleri gibi (Türkiye'de çoğu çıkarcı çevrelerin yaptığı gibi) yani Diyanet İşlerine de karşı çıkarlar oysa bu kurumu Atatürk kurmuştu.

Fakat bu site gerçekten beni şaşırttı. Allah diyor, Muhammed (A.S.) diyor, Kuran diyor vs.vs.

Allah sizlerden ebeden razı olsun.
Kullanıcı avatarı
AmmarYaser

Mesaj gönderen AmmarYaser »

merhaba beklenen yolcu kardeşim
sizin bahsettiğiniz aleviyiz diyenler bektaşilerdir.Ama gerçek alevilik onlarınki değildir çünkü onlar 12 imam (a.s) bilmezler. ve onlar inkâr dahi etseler yezidin yolundan gitmektedirler.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Beklenen yolcu ve Ammar Yaser Arkadaslar öncelikle Hosgeldiniz diyorum .

konuya birde ben aciklik getirmek istiyorum, Cogu Cemevlerinde Dedeyim ,Pirim ,Babayim ,Alevilerin Önderiyim diyen Sahtekarlar ,gercekte ya Ataist cikmis,ya Marksist ,ya Sebatayist,ya Semanist,yada Diyanetin kiralik adamlari vs .vs olarak cikmislardir ve bunlar Alevi Toplumunun icine girerek Aleviler 12 Imam Düsüncesinden Kuran ve Ehli Beytten uzak tutmalari icin her türlü oyun ve tezgahlar düzenleyerek Alevileri bilhassa Alevi genclerini Yozlastirmaya calismislardir ..onun icindirki Bazi görüslerde carpitiliyor .Allaha Sükür Bugün yavas yavas Aleviler uyanmaya basliyor ,umarim bu uyanis digerlerinede etki yapacaktir .. insallah .
KARAPAPAK MURAT

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

beklenen yolcu kardeş biz diyanete karşı değiliz elbette diyaneti Ulu Önderimiz kurmuştur ancak bizler diyanetin tüm İslam mezheplerinin birleşimiyle oluşmasını isteriz. şafiilerin,alevilerin,bektaşilerin paralarını alıp Hanefi usulüne yatırmasına karşıyız ve diyanetin düzeltilmesini talep ediyoruz. Atatürkçü dediğin aleviler bunu kastetmişlerdir.

gerçek Alevilik zaten saz,semah,dede ile olmaz gerçek On İki imam yolu ile yolur. o dediğin kişiler komünizme,sabetayizm e alevilikten çok bağlıdırlar. ibadethane gibi o yuvalara girip çıkarlar. Alevi-bektaşilerin her türlü katliama uğramasında onların payı çoktur.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

KARAPAPAK MURAT yazdı:beklenen yolcu kardeş biz diyanete karşı değiliz elbette diyaneti Ulu Önderimiz kurmuştur .
sen istersen kendi adına konuş ırkçı arkadaşım
biz diyanete karşıyız gölge etmesin yeterlidir
mamilik

Re: şaşırtmaya devam edin lütfen

Mesaj gönderen mamilik »

beklenen yolcu yazdı:Merhaba Alevi kardeşlerim.

Ben sünniyim ama ilk defa bir alevi formu ile karşılaşınca şaşırdım doğrusu.

Allah sizlerden razı olsun.

Çünkü tanıdığım ve/veya arkadaşım olan alevi gençler afedersiniz ya komünist, sosyalist fikirli ya da ateist oluyorlardı.

En azından dine karşı lakayt (kayıtsız, ilgisiz).

Ve dini, dindarı sevmezler.

Atatürkçü olduklarını söylerler ama işlerine geldikleri gibi (Türkiye'de çoğu çıkarcı çevrelerin yaptığı gibi) yani Diyanet İşlerine de karşı çıkarlar oysa bu kurumu Atatürk kurmuştu.

Fakat bu site gerçekten beni şaşırttı. Allah diyor, Muhammed (A.S.) diyor, Kuran diyor vs.vs.

Allah sizlerden ebeden razı olsun.
Dini dindarı değil; Dinciyi, dindar görünmeye çalışanı sevmezler. Çünki onlar Allah, Muhammed, Allahüekber diyerek katliam yaptılar. Hamile kadınların karnındaki çocukları öldürdüler. Dünya durdukça onlar ve onları savunan şeriatçılar bu ayıptan kurtulamayacaktır. Allahın laneti onlar ve onları savunanların üzerine olsun.
saygılarımla.

“Aleviliğin Tanımı, Tarifi” sayfasına dön