Hak Yolunda

Aleviliğin tanımı, tarifi temeliyle ilgili konuları burada paylaşabilirsiniz.
HakYolunda

Hak Yolunda

Mesaj gönderen HakYolunda »

Selam Olsun Dostlar,

Duygularimi sizler le payla$mak ile büyük bir sevinc ya$iyorum,
$ükürler olsun ki Aleviligin ne demek oldugunu ve bize anlatilanlar"la kesinlikle hic bir alakasi olmadigini görüyorum,ara$tirdikcada okudukcada hersey ortaya cikiyor.Aslinda ben kimsede hata bulmuyorum kendimde buluyorum.Kimseyi sucliyamam,cünkü Rabbim bizlere Akil vermi$ gercegi ara$tirip bulmamiz icin,ama biz ara$tirmayi istemiyoruz.Cünkü bize anlatilanlara inanip yolumuzda o sekilde gidiyoruz.Körü Körüne gitmek i$te.

Ben diyorum ki,gözler kör mü oldu ki gercegi göremiyoruz kalpler mühürlümüde gercegi göremiyoruz?Hak Ve Batili Birbirinden ayiramiyormuz?

$ÜKÜRLER OLSUN KI BEN GÖREBILIYORUM.VE HAK ILE BATILI BIR BIRINDEN AYIRA BILIYORUM.
RABBIME $ÜKÜRLER OLSUN.

Bakin cok onemli bir olay var burda,Aleviyim diyen insanlara sormamiz gerek bir cok soru var,Bekta$imi Alevi Oldugunu Ögrenmek icin..Ben artik soruyorum aleviyim diyen tüm herkeze soruyorum,kisa bir zaman icerisinde ögrendiklerimi ben aleviyim diyen insanlara soruyorum cünkü ben gercegi ögrendim ve payla$mak zorundayim.

Aleviyim Diyen Bir Abi Ile Sohbet.
Ya$i:40
Sohbetten sonra bekta$i oldugu sonucuna vardim.!
Alevilik bilgilerinizden faydalanmak istiyorum diye sohbete ba$ladim.
Alevilik hakkinda neler biliyorsunuz?
(12 imamlarin isimlerini cogu isimlerini söyliyemiyor),
ve vermi$ olduklari mücadeleyi ara$tiriyormusunuz?(,Hz.Hüseyin Efendimiz Kerbelada $ehit oldu,)Peki Oruc?
Orucumuzda 12 gün Tutuyoruz
Bizler aleviyiz diyoruz alevilik hakkinda hic birsey arastirmiyoruz,Kuran okumuyoruz (kuran degistirildi)Namaz kilmiyoruz.(biz cem ediyoruz)Kuranda Namaz diye bir$ey yok.Her$eye Bahane Ediyoruz.$ükürler Olsun ki Benim Bahanem olamaz bu saatten sonra.Allaha $ükürler olsun.Beni ancak Allah Yolunda Kuran Ve Ehlibeyt Dostlari Anlar.Onlar nede güzel dostlardir,onlara can feda.

Okumiyan,Ara$tirmiyan,Hak Yolunda Olmiyanlar Benim Bu Yazdiklarimi Anliyamazlar.!

Yahu bu sohbet ettigim abiye dedim ki Mah$ere inaniyormusun?Dirili$e?HAYIR dedi!??
$imdi Siz Karar Verin.Bu insanin ALLAHU TEALA YA inanci bile yok!Inanmiyorum ben dedi!!!

Hz Ali.(s.a) Efendimiz Namaz kilarken öldürüldügü icin mi kilmiyoruz namazimizi?Dedim bumudur yani bizim tek sebebimiz?evet Hz Ali Efendimiz camiide öldürüldügü icin biz namazdan soguduk,hmm demek öyle suskunluk oldu sonra gene sorularimi sormaya ba$ladim.Kirklar cemi nedir?(her zaman ki masali anlatti bana anlatilan masal devam ediyor) abi peki dedim Kaynak varmi bu kirklar cemi hakkinda ben görmek istiyorum.yani ben bilmiyorum anlatirmisin bana.ya dedi i$te bende pek bilmiyorum,dedelerimiz bize öyle söylemi$ti haa dedim tmm dedelerimiz tabi canim onlar her$eyi biliyor haklisin,peki hic sen ara$tirma yaptin mi abi?Sana anlatilanlarin dogru oldugunu nasil anliyorsun ki Ara$tirmadan? yani diyorsun ki bende ogluma böyle ögreticem oda ogluna böyle desin,cünkü bende babamdan böyle gördüm,oglumda benden böyle görcek.
Peki dedim senin bildiklerinin gercek olmadigini Batil oldugunu biliyorsun deil mi ?
Sana dedim ben kaynaklarla ispatlicam bildiklerinin yanli$ oldugunu istermisin gercegi ogrenmeyi evet dedi,benim sava$imda bu aleviyim diyen insanlara gercekleri anlatmak Kuran Ve Ehlibeyti anlatmak,Allahin izni ile kendimi geli$tiriyorum.Cünkü Gercek alevi kendini geli$tirir Dogrulari anlatir.Batila Dü$mez.
SIMSIKI ALLAHIN IPINE SARILIR.

Vesselam.

"Ey Muhammed de ki: Ey insanlar, size Rabbiniz tarafından bir hak geldi. Kim doğru yola giderse, kendi lehine doğru yola gitmiş olur. Kim de saparsa, kendi aleyhine sapmış olur. Ben üzerinize vekil değilim." (Yûnus, 10/108).

"Allah kimi saptırırsa, artık onu doğru yola sevk edecek, hiç bir kimse bulunmaz." (er-Ra'd: 13/33).

"Biz, her Peygamberin karşısına, böylece mücrimlerden bir düşman çıkarmışızdır. Yol gösterici ve yardımcı olarak sana Rabbin yeter." (el-Furkân: 25/31).

İslâm'ın hidâyet yolunu gizleyip açıklamayanlar âyette şöyle uyarılır:

"İndirdiğimiz delilleri ve hidâyeti, biz insanlara kitapta açıkladıktan sonra onları gizleyenlere, işte onlara, Allah lânet eder. Hem de bütün lânet edebilenler lânetler. Ancak tevbe edip kendilerini düzelten ve Allah'ın indirdiğini açıklayanlar müstesna. İşte onların tevbelerini kabul ederim. Ben, tevbeleri çokça kabul eden ve çok merhamet edenim." (el-Bakara: 2/159, 160).

Cenab-ı Hakk'ın bazı kimselere hidayeti nasip etmemesinin sebepleri âyetlerde şöyle açıklanır: "Yalancılık ve küfürde ısrar etme"[1] "Âşırı yalancılık"[2] "Zâlim ve fâsık olma"[3]

Bir kimsenin, Allah dilemedikçe, Peygamber'in istemesiyle hidayete kavuşamayacağı ayetlerde şöyle ifade edilir:

"Ey Muhammed şüphesiz sen, sevdiğini hidayete erdiremezsin. Fakat Allah, dilediğini hidâyete erdirir. O, hidayete erecekleri çok iyi bilir" (el-Kasas: 28/56).

"Onları hidâyete erdirmek sana düşmez. Allah dilediğini hidâyete erdirir" (el-Bakara: 2/272),

"Sen ne kadar hırs göstersen de yine insanların çoğu inanmazlar." (Yûsuf: 12/103).

Bu Arada Alevisesi.com Ve Ehlibeytforum Yöneticilerine ve Hocalarima Cok T$k Ediyorum.
Allah size kolaylik versin.
Dosya ekleri
b-317676-imtahandasınızayet.jpg
b-317676-imtahandasınızayet.jpg (55.79 KiB) 1320 kere görüntülendi
Hz.Ali(s.a)İnsanların kalbi vahşi ve başıboştur; kim onlarla ilgilenirse onlara doğru cezbolur.
_________________________________________________[highlight=#00BF40][font=Goudy Stout][/font][/highlight]
Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed.
N.K.Caferi
Konum: Gönlümüzde senin aşkından gayrısına yer yok. Toprağımız aşkınla yoğrulmuş, gayrısına yol yok .

Re: Hak Yolunda

Mesaj gönderen N.K.Caferi »

"Allah kimi saptırırsa, artık onu doğru yola sevk edecek, hiç bir kimse bulunmaz." (er-Ra'd: 13/33).

Allah cümlemizi de muhafaza eylesin . Hidayet Allah'dandır (c.c) Rabbim hidayet üzere sabit eylesin hayırlı bir ömür , iman ile Rabbimin razı olduğu kullar olarak hayırlı bir ölüm inşallah ... Şu geçici dünyanın geçici güzelliklerine aldanıpda ebedi alemde kaybedenler ne büyük bir aldanış ve kayıp içindeler .. ölümle amel defteri kapanacak ve artık geri dönüş de olmayacak ne yaparsak şu sayılı günlerde bizimle gelecek olan onlar olacak sayılı nefeslerin kıymetini bilenlerden olalım ..Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah

Selam ve dua ile.
Resim
Susmak, bazen cevabı yeterli kılar
En büyük gerçeğin sessizliği gibi
SUSMAK Bir mısrada halini arzetmek gibi..

“Aleviliğin Tanımı, Tarifi” sayfasına dön